Комплекс 24. Діагностика анемії

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Діагностика анемії включає:

 • Fe-зв'язуючу функцію
 • Сироваткове залізо
 • Феритин (Ferritin) 
 • Загальний аналіз крові з диференційованим підрахунком лейкоцитів (WBC-Diff)

Fe-зв'язуюча функція -  лабораторне дослідження, яке показує кількість заліза, яку здатна транспортувати кров. Аналіз призначається, щоб визначити кількість заліза, яке знаходиться в організмі і ступінь його зв'язку з білками крові.

Сироваткове залізо - мікроелемент, який входить до складу гемоглобіну та бере участь у транспортуванні кисню до тканин та органів, також входить до складу міоглобіну та міститься в дихальних ферментах. Концентрація заліза в сироватці зменшується протягом доби, а також є дуже залежною від менструального циклу та вагітності. Засвоюється залізо набагато краще з їжі тваринного походження ніж рослинного. Виведення з організму людини відбувається разом із клітинами слизової поверхні кишківника, жовчю, волоссям, нігтями, сечею та потом.

Феритин - сполука, яку утворюють залізо та білок апоферитин. Феритин є найбільшим депо заліза в організмі людини, знаходиться в клітинах печінки, селезінки, червоного кісткового мозку, клітинах-попередниках еритроцитів та сироватці крові. Не зважаючи на те, що кількість феритину в крові невелика, її цілком достатньо для того, щоб використати в якості маркера рівня заліза. Зниження вмісту феритину в сироватці крові є першим показником зменшення запасів в організмі.

Загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою (розгорнутий) - відображає загальний стан всієї системи кровотворення, дозволяє загалом оцінити основні функції крові, наявність і активність патологічного процесу в організмі.
Загальний аналіз крові з формулою включає такі показники:
-Моноцити (Mоnocytes)
-Лімфоцити (Lymphocytes)
-Еозинофіли (Eosinophils)
-Базофіли (Basophils)
-Сегментоядерні нейтрофіли (Segmented neutrophils)
-Паличкоядерні нейтрофіли (Band neutrophils)
-Лейкоцити (WBC)
-Еритроцити (RBC)
-Гемоглобін (HGB)
-Гематокрит (HCT)
-MCV (Середній об'єм еритроцитів)
-MCH (Середній вміст гемоглобіну в еритроциті)
-MCHC (Середня концентрація гемоглобіну в еритроциті)
-Тромбоцити (PLT)
-ШОЕ (ESR)

Відхилення від норми
 • Fe-зв'язуюча функція
  Підвищення
  рівня притаманне для: гіпохромної анемії, гострого гепатиту, а також у жінок у ІІІ триместрі вагітності.
  Знижений рівень при: анемії, цирозі, ниркових захворюваннях, таласемії, хронічних захврюваннях.
   
 • Сироваткове залізо
  Підвищений
  рівень свідчить про: B12-дефіцитну анемію, таласемію, гостру лейкемію, дефіцит вітаміну В6, гостру лейкемію, гострий гепатит, гломерулонефрит, гемохроматоз, множинні переливання крові, надлишкове надходження заліза в організм.
  Знижений рівень при: залізодефіцитній анемії, інфекційних захворюваннях, ІІІ триместрі вагітності, гіпотиреозі, нефрозі, порушенні всмоктування заліза, менструації у жінок.
   
 • Феритин (Ferritin) 
  Підвищення
  рівня феритину свідчить про: надлишок заліза, запальні захворювання, гемолітичну анемію, голодування, захворювання печінки, лімфогранулематоз, ревматоїдний артрит.
  Знижений рівень притаманний для дефіциту заліза, в тому числі, у жінок під час вагітності.
   
 • Загальний аналіз крові з диференційованим підрахунком лейкоцитів (WBC-Diff)
  Моноцити (Mоnocytes)
  Збільшення кількості характерне для інфекційного мононуклеозу, вірусних та грибкових інфекцій, туберкульозу, сифілісу, захворювань крові.
  Зниження - для апластичної анемії, інфекції з нейтропенією.
  Лімфоцити (Lymphocytes)
  Підвищення рівня вказує на грип, аденовіруси, інфекційний мононуклеоз, гепатит, кашлюк, вітрянка, краснуха, туберкульоз, дифтерія, сифіліс, токсоплазмоз. Зниження - на імунодефіцитні стани, ниркову недостатність.
  Еозинофіли (Eosinophils)
  Підвищення рівня еозинофілів характерне для паразитарних захворювань, бронхіальної астми, алергій, екземи, скарлатини.
  Зниження - для черевного тифу, дизентерії, сепсису.
  Базофіли (Basophils)
  З
  більшення кількості яких притаманне для вітряної віспи, алергічних реакцій, хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, хвороб крові.
  Сегментоядерні нейтрофіли (Segmented neutrophils) 
  Збільшення (зсув вправо) – частки сегментоядерних нейтрофілів спостерігається при спадковій гіперсегментації, мегалобастних анеміях, захворюваннях нирок та печінки.
  Паличкоядерні нейтрофіли (Band neutrophils)
  Збільшення (зсув вліво) – в  крові паличкоядерних нейтрофілів, відображає важкість патологічного процесу. Зсув лейкоцитарної формули вліво є прогностичною ознакою інфекційних захворювань, стану після кровотеч та захворювань крові.
  Лейкоцити (WBC)
  Фізіологічне зростання можливе при вагітності, після фізичного та психоемоційного перенавантаження. Лейкоцитоз, тобто підвищення рівня, характерний для бактерійних інфекцій, запалення, інтоксикації та алергії.
  Лейкопенія (зниження) є ознакою вірусних інфекцій та анафілактичного шоку.
  Еритроцити (RBC)
  Надлишок еритроцитів свідчить про захворювання серця та легень.
  Зниження рівня - про анемію. Проте зміна кількості еритроцитів не завжди є індикатором захворювання, підвищення рівня притаманне для жителів гірської місцевості, зниження спостерігається під час менструації.
  Гемоглобін (HGB)
  Підвищення гемоглобіну свідчить про нестачу насичення киснем тканин, вроджені вади серця, куріння, значні фізичні та психічні навантаження.
  Низький рівень гемоглобіну може бути ознакою анемії, неповноцінного харчування та результатом виснажливих дієт.
  Гематокрит (HCT)
  Підвищення може бути наслідком опікової хвороби, перитоніту.
  Зниження свідчить про анемію.
  Тромбоцити (PLT)
  У людей, які не мають порушень в системі кровотворення, підвищення рівня спостерігається після інтенсивного фізичного навантаження, травматичних пошкоджень, а також у курців.
  Зниження рівня характерне під час менструації, вагітності, інфекційних захворювань.
  ШОЕ (ESR)
  Прискорена
  ШОЕ характерна для інфекційних, запальних захворювань, анемій, вагітності та менструації.
  Сповільнена характеризує еритроцитози, анафілактичний шок, недостатність кровообігу.
   
Коли призначають?

Дане дослідження використовується для діагностики та диференційної діагностики анемій, моніторингу перебігу захворювання а також ефективності проведеної терапії, для диференційної діагностики з іншими захворюваннями з подібними симптомами. 

Рекомендації

Дане комплексне дослідження призначається лікарем, як маркер діагностики анемій.

Додаткова інформація

Як діагностується анемія – аналіз крові за 24 години

Якщо лікар підозрює, що у пацієнта анемія, аналіз крові є найбільш точним методом підтвердження цього діагнозу. Недостатність червоних елементів визначається якісно та кількісно. Діагностика дозволяє точно оцінити якісний стан крові та підібрати необхідні дозування препаратів для корекції стану.

Склад дослідження

За допомогою лабораторної діагностики у центрі «МеДіС» можна отримати високоточні результати дослідження:

 • Fe-зв’язуючої функції – кількість заліза, яку може транспортувати кров. За цим показником визначається ступінь зв’язку з білками крові та загальна кількість елементу в організмі.
 • Сироваткового заліза – входить до складу гемоглобіну, приймає участь у транспортуванні кисню до всіх систем та органів організму.
 • Феритину – сполука заліза с апоферитином. Оцінка запасу заліза в організмі, а саме у печінці, селезінці, кістковому мозку, сироватці крові.

Дослідження також включає загальні клінічні аналізи крові та з лейкоцитарною формулою. Це допомагає оцінити стан всієї системи кровотворення, стан та функції крові, приховані запальні та інші патологічні процеси в організмі.

У чому небезпека анемії

Регулярне дослідження стану крові допомагає діагностувати навіть приховані захворювання – якісне та кількісне співвідношення елементів дозволяє відразу оцінити загальний стан. Небезпека зниженого гемоглобіну – у наступних ускладненнях:

 • зниження захисних функцій та підвищення чутливості до агресивних факторів середовища;
 • зниження фізичної витривалості, переносимості інтелектуальних навантажень;
 • ризик розвитку серцевих захворювань;
 • ризик гнійно-септичних процесів;
 • порушення апетиту, режиму сну та активності.

Особливо небезпечним стан є для вагітних жінок. Під час виношування дитини це загрожує самовільним перериванням вагітності, гіпотрофією плоду та затримками внутрішньоутробного розвитку. Появу гіпоксії та дискоординацію пологової діяльності також пов’язують з анемією.

Обов’язкове дослідження призначається у випадках:

 • хронічних захворювань;
 • вагітності;
 • вподобання вегетаріанської їжі.

Контроль допоможе підтримувати всі функції організму у нормі.

Ознаки анемії

Відчувши перші симптоми анемії, зверніться до лікаря або завчасно здайте аналіз крові, щоб відвідати фахівця з наявними результатами. Анемія проявляється такими ознаками:

 • бліда шкіра і слизові оболонки;
 • рівномірне випадання волосся;
 • ламкість нігтів, змінення структури нігтьової пластини, білі плями;
 • зміна смаку, відчуття печіння на язику;
 • тріщини у кутиках рота;
 • порушення менструального циклу у жінок;
 • зниження фізичної активності;
 • слабкість м’язів;
 • запаморочення, сонливість, дратівливість;
 • різкі зміни настрою;
 • шум у вухах, потемніння в очах;
 • незвичні гастрономічні вподобання.

Стан може супроводжуватись болями в області грудей, серця, віддаючи у зону лопаток. У кожному випадку спостерігаються не всі симптоми разом, а індивідуальний набір. На вираженість ознак також впливає вікова група, стать, загальний стан здоров’я.

Дослідження на анемію у «МеДіС»

Діагностичний центр «МеДіС» пропонує комплексне дослідження крові на анемію з визначенням усіх залізовмісних елементів, важливих для діагностики, а також загальними клінічними аналізами. Розгорнуті результати допоможуть лікарю поставити правильний діагноз і призначити ліки за потреби. Завчасне визначення з високоточним результатом заради вашого здоров’я та впевненості у стані організму!

Склад комплексу
Вільна Fe-зв'язуюча функція (UIBS); Сироваткове залізо (Iron); Феритин (Ferritin); Загальний аналіз крові (Complete blood count) з диференційованим підрахунком лейкоцитів на автоматичному гематологічному аналізаторі та мікроскопією препаратів(WBC-Diff)
495 грнЦіна у відділенні
470 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку