Комплекс 34. Індекс вільного тестостерону (загальний тестостерон/СЗГх100%)

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Дослідження "Індекс вільного тестостерону" включає: 

 • Глобулін, зв'язуючий статеві гормони 
 • Загальний тестостерон 

    Індекс вільних андрогенів (індекс вільного тестостерону) = загальний тестостерон/СЗГх100%
Цей показник корелює із вмістом біологічно доступного тестостерона і застосовується в якості інформативного маркера андрогенного статусу.
 

Глобулін, зв'язуючий статеві гормони - білок, який зв'язує та транспортує статеві гормони (тестостерон та естрадіол). ГЗСГ синтезується в печінці. Статеві гормони, які зв'язані з цим білком, позбавлені активності, вони накопичуються в тканинах організму та циркулюють в кров'яному руслі. Це своєрідний запас гормонів, які при необхідності вивільняються та набувають активності. Рівень ГЗСГ у жінок не залежить від фази менструального циклу. Під час вагітності спостерігають різке підвищення концентрації в третьому триместрі, нормалізація якого спостерігається через 1-3 місяці після пологів.

Тестостерон загальний - андрогенний гормон, який синтезується в основній мірі в яєчках, а також в корі наднирників та яєчниках у жінок.  Його синтез контролює лютеїнізуючий гормон. Тестостерон відповідає за формування вторинних статевих ознак  та статеву функцію. У чоловіків рівень тестостерону залежить від віку та часу доби, у пубертатному періоді спостерігається виражене підвищення рівня, у дорослих чоловіків пік тестостерону спостерігається зранку. У жіночому організмі тестостерон є субстратом для утворення естрогенів, коливання його рівня залежить від менструального циклу.

Відхилення від норми
 • Глобулін, зв'язуючий статеві гормони 
  Підвищення рівня при: вагітності, гіпертиреозі, гіперестрогенії, вживанні тиреоїдних гормонів, нервовій анорексії, цирозі печінки.
  Зниження рівня при: гіпотиреозі, гіперандрогенії,ожирінні, гірсутизмі, синдромі полікістозних яєчників.
   
 • Загальний тестостерон 
  Підвищення рівня загального тестостерону характерне для: тестостерон-продукуючих пухлинах наднирників та яєчок, природженій гіперплазії кори наднирників, андрогенпродукуючих пухлинах наднирників та яєчників, передчасному статевому розвитку.
  Знижений рівень свідчить про: первинний або вторинний гіпогонадизм, печінкову недостатність, міотонічну дистофію, менопаузу, затримку статевого розвитку.
   
 • Індекс вільного тестостерону
  Підвищений рівень характерний для пухлини яєчок та наднирників, СПКЯ, гірсутизму.
  Знижений рівень при первинному гіпогонадизмі, синдромі Кляйнфельтера, синдромі Іценко-Кушинга, вторинному гіпогонадизмі.
   
Коли призначають?

Дане комплексне дослідження використовується за наявності клініки гіперандрогенії або гіпоандрогенії при нормальному рівні тестостерону, для виявлення причин клінічних проявів гіперандрогенії (гірсутизм, акне, алопеція, себорея), виявлення причин порушення менструального циклу та безпліддя.

Рекомендації

Маркер оцінки андрогенного статусу.

Склад комплексу
Глобулін, зв'язуючий статеві гормони (ГЗСГ, СЗГ, SHBG); Загальний тестостерон; Індекс вільних андрогенів (індекс вільного тестостерону), FTI %
345 грнЦіна у відділенні
328 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку