Комплекс 35. Індекс HOMA-IR

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Індекс HOMA-IR включає:

 • Глюкозу в сироватці 
 • Інсулін

Індекс HOMA-IR - це дослідження, що визначає резистентність до інсуліну шляхом оцінювання вмісту глюкози та інсуліну натще у сироватці крові та розрахунок індексу інсулінорезистентності.
Розрахунок індексу резистентності проводиться за формулою: HOMA-IR = інсулін натще  x глюкоза натще / 22,5.

Глюкоза - важливе джерело енергії організму людини. Потрапляючи в організм з їжею перетворюється в глікоген, який зберігається в печінці, або ж в жирні кислоти. Основним регулятором рівня глюкози в нормі є гормон підшлункової залози. Даний метод передбачає визначення рівня глюкози в сироватці венозної крові.

Інсулін - гормон, який секретується бета-клітинами підшлункової залози, і відповідає за підтримання рівня глюкози в крові. Концентрація інсуліну в крові прямо пропорційна рівню глюкози: на зростання рівня глюкози в крові, підшлункова залоза відповідає секрецією інсуліну, який стимулює транспортування глюкози з крові в тканини і органи.

Відхилення від норми
 • Індекс HOMA-IR
  Високий
  рівень свідчить про підвищення резистентності до інсуліну, розвиток інсулінорезистентності при таких захворюваннях і станах (серцево-судинні захворювання, цукровий діабет 2-го типу, метаболічний синдром, ожиріння, синдром полікістозних яєчників, хронічний вірусний гепатит, хронічна ниркова недостатність, стеатоз печінки, патологія гіпофіза, надниркових залоз).
   
 • Глюкоза в сироватці 
  Підвищення рівня характерно для: цукрового діабету, гіперглікемії при ендокринних захворюваннях, захворювання підшлункової залози, нирок та печінки, стресу.
  Знижений рівень свідчить про: порушення всмоктування вуглеводів, захворювання печінки, недостатність наднирників, голодання, передозування інсуліну, ендокринологічні захворювання.
   
 • Інсулін
  Підвищення рівня вказує на: цукровий діабет 2 типу, інсуліному, ожиріння, захворювання печінки, синдром Іценко-Кушинга.
  Зниження рівня свідчить про: цукровий діабет 1 типу.
   
Коли призначають?

Дане дослідження використовується для оцінки розвитку резистентності до інсуліну, оцінки ризику розвитку цукрового діабету, атеросклерозу, серцево-судинних захворювань, а також для комплексної оцінки можливого розвитку резистентності до інсуліну при метаболічному синдромі, полікістоз яєчників, хронічної ниркової недостатності, хронічних гепатитах.

Рекомендації

Маркер оцінки інсулінорезистентності.

Додаткова інформація

Склад комплексу
Глюкоза в сироватці; Інсулін (Insulin); Індекс HOMA-IR (Homeostasis Model Assessment for Insulin Resistance)
275 грнЦіна у відділенні
261 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку