ВизначенняДослідження "Sport Basic" - для початківців та любителів легких навантажень включає:
- Аланінамінотрансфераза (АЛТ)
- Аспартатамінотрансфераза (АСТ)
- Глюкоза в сироватці
- Креатинін
- Тригліцериди
- Холестерин загальний
- Загальний аналіз крові з диференційованим підрахунком лейкоцитів на автоматичному гематологічному аналізаторі
- Загальний аналіз сечі
Аланінамінотрансфераза (АЛТ) – це специфічний фермент, який приймає участь у перетравленні білка. Найбільша концентрація АЛТ у печінці. Значно підвищений рівень АЛТ сигналізує про можливі порушення у функціонуванні печінки та її пошкодження.
Аспартатамінотрансфераза (АСТ) - фермент, який широко поширений в тканинах серця, печінки, нирок, скелетної мускулатури, легень, підшлункової залози. Значне підвищення його активності в сироватці може бути прогностичною ознакою інфаркту міокарда, тому рівень АСТ не є специфічним для ураження печінки, якщо його визначають окремо від інших показників.
Високий рівень АЛТ і АСТ сигналізує про пошкодження печінки на тлі захворювань гепатитом, аутоімунних захворювань, прийому гепатотоксичних лікарських засобів.
Глюкоза - важливе джерело енергії організму людини. Потрапляючи в організм з їжею перетворюється в глікоген, який зберігається в печінці, або ж в жирні кислоти. Основним регулятором рівня глюкози в нормі є гормон підшлункової залози. Даний метод передбачає визначення рівня глюкози в сироватці венозної крові.
Креатинін - кінцевий дегідратований продукт обміну креатину. Визначення рівня креатиніну дозволяє оцінити клубочкову фільтрацію. Виділяється лише клубочками, не реабсорбуючись у ниркових канальцях. Тому зниження виведення креатиніну з сечею та підвищення креатиніну в кровi спостерігається у хворих із ураженнями нирок.
Тригліцериди – це нейтральні жири, які є основним енергетичним запасом організму. Підвищення їх рівня збільшує ризик захворювання ССС, а також розвитку гострого панкреатиту. Даний показник має важливе діагностичне значення при підозрі на цукровий діабет.
Загальний холестерин – це жироподібна речовина, яка приймає участь у важливих процесах таких як: синтез гормонів (кортизолу, тестостерону, прогестерону та естрогену), процесах травлення, синтезі вітаміну Д, створенні мембран еритроцитів, клітин мозку та печінки. Майже 80% холестерину синтезується печінкою, решта потрапляє в організм з їжею.
Загальний аналіз крові (клінічний) - кількісне та якісне дослідження форменних елементів крові. Підрахунок лейкоцитарної формули здійснюється на автоматичному геманалізаторі. Кількісний та якісний аналіз картини крові дозволяє загалом оцінити основні функції крові, наявність і активність патологічного процесу в організмі.
Показники:
-Лейкоцити (WBC)
-Еритроцити (RBC)
-Гемоглобін (Нb)
-Гематокрит (HCT)
-Cередній об’єм еритроцитів (МСV)
-Cередній вміст гемоглобіну в еритроциті (MCH)
-Cередня концентрація гемоглобіну в еритроциті (MCHC)
-ШОЕ (ESR)
Диференційований підрахунок лейкоцитарної формули на автоматичному гематологічному аналізаторі:
-Тромбоцити (PLT)
-Лімфоцити, абс. (Lymph#, Г/л): абсолютна кількість лімфоцитів
-Лімфоцити (Lymphocytes), відн.%: відсотковий вміст лімфоцитів
-Гранулоцити (Granulocytes), абс. (Gran#, Г/л ): абсолютна кількість гранулоцитів
-Гранулоцити (Granulocytes), відн.%: відсотковий вміст гранулоцитів
Загальний аналіз сечі - відображає фізико-хімічні показники, мікроскопічні дані осаду. Дозволяє виявити ступінь розвитку запалення, порушення метаболізму, патології деяких органів, а також окремі захворювання на ранніх етапах їх розвитку.
Складові ЗАС:
-Колір
-Прозорість
-Питома вага
-Реакція (рН)
-Білок
-Глюкоза
-Ацетон
-Білірубін
-Нітрити
-Уробіліноген
-Епітелій плоский
-Епітелій перехідний
-Лейкоцити
-Еритроцити незмінені
-Еритроцити змінені
-Циліндри гіалінові
-Циліндри зернисті
-Циліндри восковидні
-Циліндри епітеліальні
-Циліндри лейкоцитарні
-Слиз
-Бактерії
-Солі
-Грибки