Комплекс 40. Sport Professional

Тривалість виконання: 6 робочих днів
Визначення

Дослідження "Sport Professional" - гормональна панель для професійних спортсемнів включає:

 • Вільний тестостерон
 • Естрадіол (E2) 
 • Загальний тестостерон 
 • Лютеонізуючий гормон (ЛГ, LH) 
 • Пролактин (PRL) 
 • Фолікулостимулюючий гормон (ФСГ)

Тестостерон вільний – біологічно активна фракція тестостерону, яка не зв’язана з білками крові. У чоловічому організмі він синтезується клітинами сім’яників, а у жінок – корою надниркових залоз. Вільний тестостерон забезпечує функціонування чоловічих та жіночих статевих органів. У внутрішньоутробний період забезпечує утворення та розвиток первинних статевих ознак, а в період статевого дозрівання вторинних статевих ознак.

Естрадіол - стероїдний гормон з максимальною естрогеновою активністю, основна його частка синтезується в яєчниках, невелика кількість в наднирниках та плаценті, жировій тканині у чоловіків. Контроль секреції проводиться фолікулостимулюючим, лютеїнізуючим гормонами та пролактином. Даний гормон відповідає за фертильність жінки та за розвиток за жіночим типом. У майбутніх мам відповідає за збереження вагітності, стан судин матки, кровообігу в них.
Рівень естрадіолу корелює зі ступенем зрілості фолікула, його рівень зростає під час фолікулярної фази.

Тестостерон загальний - андрогенний гормон, який синтезується в основній мірі в яєчках, а також в корі наднирників та яєчниках у жінок.  Його синтез контролює лютеїнізуючий гормон. Тестостерон відповідає за формування вторинних статевих ознак  та статеву функцію. У чоловіків рівень тестостерону залежить від віку та часу доби, у пубертатному періоді спостерігається виражене підвищення рівня, у дорослих чоловіків пік тестостерону спостерігається зранку. У жіночому організмі тестостерон є субстратом для утворення естрогенів, коливання його рівня залежить від менструального циклу.

Лютеїнізуючий гормон - гонадотропний пептидний гормон передньої частки гіпофізу, який стимулює секрецію статевих гормонів, як у жінок так і у чоловіків. Концентрація ЛГ змінюється протягом менстуального циклу: наростає у І фазі, досягає піку в середині циклу, викликаючи овуляцію. Під час вагітності рівень ЛГ зменшується внаслідок зростання концентрації естрогенів. У період менопаузи рівень ЛГ зростає.

Пролактин - це поліпептидний гормон, який синтезується в передній частці гіпофізу. Пролактин вдіграє важливу роль у формуванні жовтого тіла та стимулює проліферацію молочної залози, а також вироблення молока. Даний гормон контролює секрецію прогестерону та гальмує секрецію фолікулостимулюючого гормону, забезпечуючи нормальний менструальний цикл. Протягом менструального циклу рівень пролактину є більш високим в лютеїнову фазу, ніж в фолікулярну.

Фолікулостимулюючий гормон - глікопротеїдний гонадотропний гормон гіпофіза. У жінок сприяє дозріванню фолікулів яєчників і стимулює вироблення естрогену. У чоловіків ФСГ сприяє зростанню рівня тестостерону, розвитку сім'яних канальців і дозріванню сперми.

Відхилення від норми
 • Вільний тестостерон
  Підвищення
  рівня може свідчити про наявність гірсутизму, андростероми, СПКЯ, стійкості організму до дії андрогенів.
  Знижений рівень свідчить про гіпогонадизм, хворобу Альцгеймера, імпотенцію, дефіцит ферменту Р450, лікування антидепресантами. 
   
 • Естрадіол (E2) 
  Підвищений рівень спостерігається при естрогенпродукуючих пухлинах, гінекомастії, гіпертиреозі, маткових кровотечах при менопаузі, фемінізації, цирозі печінки.
  Знижений рівень вказує на первинний та вторинний гіпогонадизм, синдром Тернера, знвчну втрату ваги, вегетаріанство.
   
 • Загальний тестостерон 
  Підвищення рівня загального тестостерону характерне для тестостерон-продукуючих пухлинах наднирників та яєчок, природженій гіперплазії кори наднирників, андрогенпродукуючих пухлинах наднирників та яєчників, передчасному статевому розвитку.
  Знижений рівень свідчить про первинний або вторинний гіпогонадизм, печінкову недостатність, міотонічну дистофію, менопаузу, затримку статевого розвитку.
   
 • Лютеонізуючий гормон (ЛГ, LH) 
  Підвищення рівня ЛГ свідчить про первинний гіпогонадизм, гонадотропінсекретуючі пухлини гіпофіза, менопауза, синдром полікістозних яєчників, синдром Шерешевского – Тернера, синдром Клайнфельтера, синдром передчасного статевого дозрівання.
  Зниження рівня притаманне для гіперпролактинемії, гіпоталамічної аменореї, втрати маси тіла, синдром затримки статевого дозрівання, гіпогонадотропний гіпогонадизм.
   
 • Пролактин (PRL) 
  Підивщення рівня пролактину спостерігається при пролактинсекретуючій пухлині гіпофіза, первинному гіпотиреозі, аменореї, галактореї, полікістозі яєчників, нирковій недостатності.
  Зниження рівня характерне для гіпопітуїтаризму, гіперглікемії.
   
 • Фолікулостимулюючий гормон (ФСГ)
  Підвищений рівень ФСГ характерний для первинного гіпогонадизму, гонадотропін-секретуючих пухлин гіпофіза, менопаузи, синдрому резистентності до гонадотропінів, агенезії гонад, синдрому Клайнфельтера, ураження тестикулярної тканини при алкоголізмі, інтоксикаціях, опроміненні.
  Знижений рівень ФСГ притаманний для гіперпролактинемії, гіпоталамічної аменореї, втрати маси тіла, гіпогонадотропного гіпогонадизму, синдрому Шихана, синдрому Каллмана.
   
Коли призначають?

Дане комплексне дослідження складається з 6-ти основних гормонів, які важливо контролювати у професійному спорті.

Рекомендації

Спортивні профілі розроблені найкращими лікарями Діагностичного центру «МеДіС» з думкою про людей, які ведуть активний спосіб життя та дбають про своє хороше самопочуття. У наших комплексах немає нічого зайвого та неінформативного, а передбачені лише ті найважливіші показники, відхилення яких вкажуть на необхідність подальшої діагностики та лікування. Вигода для Вас також у можливості вибору набору лабораторних досліджень залежно від інтенсивності та частоти тренувань:
для початківців та любителів легких навантажень – «SportBasic»;
для спортсменів із стабільним навантаженням середньої інтенсивності – «SportOptimum»;
для професіоналів та суперактивних – «SportComplete»;
гормональна панель для професійних спортсемнів - «SportProfessional».

Склад комплексу
Естрадіол (E2); Фолікулостимулюючий гормон (ФСГ, FSH); Лютеонізуючий гормон (ЛГ, LH); Пролактин (Prolactine, PRL); Загальний тестостерон; Вільний тестостерон
1180 грнЦіна у відділенні
1121 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку