ВизначенняДослідження "Sport Professional" - гормональна панель для професійних спортсемнів включає:
- Вільний тестостерон
- Естрадіол (E2)
- Загальний тестостерон
- Лютеонізуючий гормон (ЛГ, LH)
- Пролактин (PRL)
- Фолікулостимулюючий гормон (ФСГ)
Тестостерон вільний – біологічно активна фракція тестостерону, яка не зв’язана з білками крові. У чоловічому організмі він синтезується клітинами сім’яників, а у жінок – корою надниркових залоз. Вільний тестостерон забезпечує функціонування чоловічих та жіночих статевих органів. У внутрішньоутробний період забезпечує утворення та розвиток первинних статевих ознак, а в період статевого дозрівання вторинних статевих ознак.
Естрадіол - стероїдний гормон з максимальною естрогеновою активністю, основна його частка синтезується в яєчниках, невелика кількість в наднирниках та плаценті, жировій тканині у чоловіків. Контроль секреції проводиться фолікулостимулюючим, лютеїнізуючим гормонами та пролактином. Даний гормон відповідає за фертильність жінки та за розвиток за жіночим типом. У майбутніх мам відповідає за збереження вагітності, стан судин матки, кровообігу в них.
Рівень естрадіолу корелює зі ступенем зрілості фолікула, його рівень зростає під час фолікулярної фази.
Тестостерон загальний - андрогенний гормон, який синтезується в основній мірі в яєчках, а також в корі наднирників та яєчниках у жінок. Його синтез контролює лютеїнізуючий гормон. Тестостерон відповідає за формування вторинних статевих ознак та статеву функцію. У чоловіків рівень тестостерону залежить від віку та часу доби, у пубертатному періоді спостерігається виражене підвищення рівня, у дорослих чоловіків пік тестостерону спостерігається зранку. У жіночому організмі тестостерон є субстратом для утворення естрогенів, коливання його рівня залежить від менструального циклу.
Лютеїнізуючий гормон - гонадотропний пептидний гормон передньої частки гіпофізу, який стимулює секрецію статевих гормонів, як у жінок так і у чоловіків. Концентрація ЛГ змінюється протягом менстуального циклу: наростає у І фазі, досягає піку в середині циклу, викликаючи овуляцію. Під час вагітності рівень ЛГ зменшується внаслідок зростання концентрації естрогенів. У період менопаузи рівень ЛГ зростає.
Пролактин - це поліпептидний гормон, який синтезується в передній частці гіпофізу. Пролактин вдіграє важливу роль у формуванні жовтого тіла та стимулює проліферацію молочної залози, а також вироблення молока. Даний гормон контролює секрецію прогестерону та гальмує секрецію фолікулостимулюючого гормону, забезпечуючи нормальний менструальний цикл. Протягом менструального циклу рівень пролактину є більш високим в лютеїнову фазу, ніж в фолікулярну.
Фолікулостимулюючий гормон - глікопротеїдний гонадотропний гормон гіпофіза. У жінок сприяє дозріванню фолікулів яєчників і стимулює вироблення естрогену. У чоловіків ФСГ сприяє зростанню рівня тестостерону, розвитку сім'яних канальців і дозріванню сперми.
РекомендаціїСпортивні профілі розроблені найкращими лікарями Діагностичного центру «МеДіС» з думкою про людей, які ведуть активний спосіб життя та дбають про своє хороше самопочуття. У наших комплексах немає нічого зайвого та неінформативного, а передбачені лише ті найважливіші показники, відхилення яких вкажуть на необхідність подальшої діагностики та лікування. Вигода для Вас також у можливості вибору набору лабораторних досліджень залежно від інтенсивності та частоти тренувань:
для початківців та любителів легких навантажень – «SportBasic»;
для спортсменів із стабільним навантаженням середньої інтенсивності – «SportOptimum»;
для професіоналів та суперактивних – «SportComplete»;
гормональна панель для професійних спортсемнів - «SportProfessional».