ВизначенняВажливо бути впевненим, що вегетаріанська або веганська дієта забезпечує організм всіма необхідними поживними речовинами і що вони правильно засвоюються. Саме для цього є пакет досліджень «Для веганів та вегетаріанців», до якого входять такі дослідження:
- Аланінамінотрансфераза (АЛТ)
- Аспартатамінотрансфераза (АСТ)
- Гамма-глутамілтрансфераза (ГГТ)
- Вітамін В12 (Кобаламін)
- Вітамін D (25-Hydroxyvitamin D)
- Гомоцистеїн (ГЦ, HCY)
- Феритин (Ferritin)
- Загальний аналіз крові з диференційованим підрахунком лейкоцитів на автоматичному гематологічному аналізаторі
Аланінамінотрансфераза (АЛТ) – це специфічний фермент, який приймає участь у перетравленні білка. Найбільша концентрація АЛТ у печінці. Значно підвищений рівень АЛТ сигналізує про можливі порушення у функціонуванні печінки та її пошкодження.
Аспартатамінотрансфераза (АСТ) - фермент, який широко поширений в тканинах серця, печінки, нирок, скелетної мускулатури, легень, підшлункової залози. Значне підвищення його активності в сироватці може бути прогностичною ознакою інфаркту міокарда, тому рівень АСТ не є специфічним для ураження печінки, якщо його визначають окремо від інших показників.
Високий рівень АЛТ і АСТ сигналізує про пошкодження печінки на тлі захворювань гепатитом, аутоімунних захворювань, прийому гепатотоксичних лікарських засобів.
Гамма-глутамінтрансфераза (ГГТ) – фермент, який бере участь в обміні амінокислот і міститься в печінці, жовчних протоках та нирках. Окрім діагностики захворювань печінки може слугувати перевіркою на зловживання алкоголем.
Вітамін В12 - водорозчинний вітамін, необхідний для нормального формування клітин крові, та функціонування нервової системи. Відіграє важливу роль в синтезі нуклеїнових кислот. Ціанокобаламін надходить з їжею тваринного походження, в зелених овочах він відсутній. Всмоктується кишківником після зв'язування з білком-глікопротеїном, який синтезується шлунком. Концентрація даного вітаміну в сироватці крові залежить від стану кишківника, синтезу білка-глікопротеїну та білка-переносника.
Вітамін D - сукупність біологічно активних речовин, основна функція яких полягає в забезпеченні засвоєння кальцію та фосфору в тонкому кишківнику, які надходять з продуктами харчування, також кальцифікації кістки, участі в регуляції розмноження клітин, синтезі гормонів. 25 гідроксикальциферол - основний метаболіт, який відображає сумарну концентрацію вітаміну D в формах D3 та D2.
Гомоцистеїн - сірковмісна амінокислота, утворена в результаті обміну цистеїну і метіоніну гомоцистеїн, зазвичай виявляється в незначній кількості, трансформуючись в продукти обміну за участю вітамінів В6, В12 і фолієвої кислоти. Їх дефіцит в організмі може бути однією з причин підвищеного рівня гомоцистеїну.
Феритин - сполука, яку утворюють залізо та білок апоферитин. Феритин є найбільшим депо заліза в організмі людини, знаходиться в клітинах печінки, селезінки, червоного кісткового мозку, клітинах-попередниках еритроцитів та сироватці крові. Не зважаючи на те, що кількість феритину в крові невелика, її цілком достатньо для того, щоб використати в якості маркера рівня заліза. Зниження вмісту феритину в сироватці крові є першим показником зменшення запасів в організмі.
Загальний аналіз крові (клінічний) - кількісне та якісне дослідження форменних елементів крові. Підрахунок лейкоцитарної формули здійснюється на автоматичному геманалізаторі. Кількісний та якісний аналіз картини крові дозволяє загалом оцінити основні функції крові, наявність і активність патологічного процесу в організмі.
Показники:
-Лейкоцити (WBC)
-Еритроцити (RBC)
-Гемоглобін (Нb)
-Гематокрит (HCT)
-Cередній об’єм еритроцитів (МСV)
-Cередній вміст гемоглобіну в еритроциті (MCH)
-Cередня концентрація гемоглобіну в еритроциті (MCHC)
-ШОЕ (ESR)
Диференційований підрахунок лейкоцитарної формули на автоматичному гематологічному аналізаторі:
-Тромбоцити (PLT)
-Лімфоцити, абс. (Lymph#, Г/л): абсолютна кількість лімфоцитів
-Лімфоцити (Lymphocytes), відн.%: відсотковий вміст лімфоцитів
-Гранулоцити (Granulocytes), абс. (Gran#, Г/л ): абсолютна кількість гранулоцитів
-Гранулоцити (Granulocytes), відн.%: відсотковий вміст гранулоцитів
Коли призначають?Результати аналізів допоможуть Вам зрозуміти, чи отримує Ваш організм достатньо вітамінів та мінералів, чи можливо варто відкоригувати харчування, щоб уникнути небезпечних для здоров’я станів, таких як анемія, гормональний дисбаланс, хвороби системи травлення, авітаміноз, захворювання суглобів, кісток, зубів та ясен тощо.
Склад комплексуАспартатамінотрансфераза (АСТ), Гаммаглутамілтрансфераза (ГГТ), Аланінамінотрансфераза (АЛТ), Гомоцистеїн (ГЦ, HCY), Феритин (Ferritin), Вітамін D (Vitamin D total, 25-Hydroxyvitamin D), Вітамін В12 (Кобаламін), Загальний аналіз крові (Complete blood count) з диференційованим підрахунком лейкоцитів на автоматичному гематологічному аналізаторі