Комплекс 41. Для веганів та вегетаріанців

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Важливо бути впевненим, що вегетаріанська або веганська дієта забезпечує організм всіма необхідними поживними речовинами і що вони правильно засвоюються. Саме для цього є пакет досліджень «Для веганів та вегетаріанців», до якого входять такі дослідження:

 • Аланінамінотрансфераза (АЛТ) 
 • Аспартатамінотрансфераза (АСТ)
 • Гамма-глутамілтрансфераза (ГГТ)  
 • Вітамін В12 (Кобаламін)
 • Вітамін D (25-Hydroxyvitamin D)
 • Гомоцистеїн (ГЦ, HCY) 
 • Феритин (Ferritin) 
 • Загальний аналіз крові з диференційованим підрахунком лейкоцитів на автоматичному гематологічному аналізаторі

Аланінамінотрансфераза (АЛТ) – це специфічний фермент, який приймає участь у перетравленні білка. Найбільша концентрація АЛТ у печінці. Значно підвищений рівень АЛТ сигналізує про можливі порушення у функціонуванні печінки та її пошкодження.

Аспартатамінотрансфераза (АСТ) - фермент, який широко поширений в тканинах серця, печінки, нирок, скелетної мускулатури, легень, підшлункової залози. Значне підвищення його активності в сироватці може бути прогностичною ознакою інфаркту міокарда, тому рівень АСТ не є специфічним для ураження печінки, якщо його визначають окремо від інших показників.
Високий рівень АЛТ і АСТ сигналізує про пошкодження печінки на тлі захворювань гепатитом, аутоімунних захворювань, прийому гепатотоксичних лікарських засобів.

Гамма-глутамінтрансфераза (ГГТ) – фермент, який бере участь в обміні амінокислот і міститься в печінці, жовчних протоках та нирках. Окрім діагностики захворювань печінки може слугувати перевіркою на зловживання алкоголем.

Вітамін В12 - водорозчинний вітамін, необхідний для нормального формування клітин крові, та функціонування нервової системи. Відіграє важливу роль в синтезі нуклеїнових кислот. Ціанокобаламін надходить з їжею тваринного походження, в зелених овочах він відсутній. Всмоктується кишківником після зв'язування з  білком-глікопротеїном, який синтезується шлунком. Концентрація даного вітаміну в сироватці крові залежить від стану кишківника, синтезу білка-глікопротеїну та білка-переносника.

Вітамін D -  сукупність біологічно активних речовин, основна функція  яких полягає в забезпеченні засвоєння кальцію та фосфору в тонкому кишківнику, які надходять з продуктами харчування, також кальцифікації кістки, участі в регуляції розмноження клітин, синтезі гормонів. 25 гідроксикальциферол - основний метаболіт, який відображає сумарну концентрацію вітаміну D в формах D3 та D2.

Гомоцистеїн - сірковмісна амінокислота, утворена в результаті обміну цистеїну і метіоніну гомоцистеїн, зазвичай виявляється в незначній кількості, трансформуючись в продукти обміну за участю вітамінів В6, В12 і фолієвої кислоти. Їх дефіцит в організмі може бути однією з причин підвищеного рівня гомоцистеїну.

Феритин - сполука, яку утворюють залізо та білок апоферитин. Феритин є найбільшим депо заліза в організмі людини, знаходиться в клітинах печінки, селезінки, червоного кісткового мозку, клітинах-попередниках еритроцитів та сироватці крові. Не зважаючи на те, що кількість феритину в крові невелика, її цілком достатньо для того, щоб використати в якості маркера рівня заліза. Зниження вмісту феритину в сироватці крові є першим показником зменшення запасів в організмі.

Загальний аналіз крові (клінічний) - кількісне та якісне дослідження форменних елементів крові. Підрахунок лейкоцитарної формули здійснюється на автоматичному геманалізаторі. Кількісний та якісний аналіз картини крові дозволяє загалом оцінити основні функції крові, наявність і активність патологічного процесу в організмі. 
Показники:
-Лейкоцити (WBC)
-Еритроцити (RBC)
-Гемоглобін (Нb)
-Гематокрит (HCT)
-Cередній об’єм еритроцитів (МСV)
-Cередній вміст гемоглобіну в еритроциті (MCH)
-Cередня концентрація гемоглобіну в еритроциті (MCHC)
-ШОЕ (ESR)
Диференційований підрахунок лейкоцитарної формули на автоматичному гематологічному аналізаторі:
-Тромбоцити (PLT)
-Лімфоцити, абс. (Lymph#, Г/л): абсолютна кількість лімфоцитів
-Лімфоцити (Lymphocytes), відн.%:  відсотковий вміст лімфоцитів
-Гранулоцити (Granulocytes), абс. (Gran#, Г/л ): абсолютна кількість гранулоцитів
-Гранулоцити (Granulocytes), відн.%:  відсотковий вміст гранулоцитів

 

Відхилення від норми
 • Аланінамінотрансфераза (АЛТ)
  Підвищення
  рівня сигналізує про: гепатити, цироз печінки, непрохідність жовчних шляхів, ішемію, серцеву недостатність, пухлини печінки, панкреатит, прееклампсію.
  Зниження рівня можливе при недостатності вітаміну В6.
   
 • Аспартатамінотрансфераза (АСТ)
  Підвищений
  рівень притаманний для: важкої форми гострого гепатиту, інфекційного мононуклеозу, гострого інфаркту міокарда, пошкоджень серцевого м'язу, важких опіків, гіпотиреозу.
  Причиною зниження є: недостатність вітаміну В6, діаліз.
   
 • Гамма-глутамілтрансфераза (ГГТ)
  Підвищення
  рівня притаманне для: захворювань печінки, підшлункової залози, нирок, інфаркту міокарда, гіпертиреозу, раку простати та алкоголізму.
  Знижений рівень може спостерігатися при гіпотиреозі.
   
 • Вітамін В12 (Кобаламін)
  Підвищений
  рівень говорить про: хронічну ниркову недостатність, захворювання печінки, моноцитарний лейкоз, підвищення рівня транскобаламіну, мієлолейкоз.
  Зниження про: мегалобластну анемію, атрофічний гастрит, рак шлунка та тонкого кишківника, хронічний панкреатит, паразитарні захворювання, синдром мальабсорбції.
   
 • Вітамін D (25-Hydroxyvitamin D)
  Підвищений
  рівень свідчить про інтоксикацію вітаміном D, надмірну експозицію ультрафіолетового випромінювання.
  Знижений рівень притаманний для: недостатнього споживання вітаміну D з їжею, нестачі сонячного світла, синдрому мальабсорбції, нефротичного синдрому, захворювань печінки, тиреотоксикозу, целіакії.
   
 • Гомоцистеїн (ГЦ, HCY) 
  Підвищений рівень притаманний для : ішемічної хвороби серця, ниркової недостатності, псоріазу, гіпотиреозу, В12- дефіцитної анемії, генетичного дефекту ферментів, які беруть участь в метаболізмі гомоцистеїну.
  Знижений рівень при  розсіяному склерозі.
   
 • Феритин (Ferritin) 
  Підвищення
  рівня феритину свідчить про: надлишок заліза, запальні захворювання, гемолітичну анемію, голодування, захворювання печінки, лімфогранулематоз, ревматоїдний артрит.
  Знижений рівень притаманний для дефіциту заліза, в тому числі, у жінок під час вагітності.
   
 • Загальний аналіз крові з диференційованим підрахунком лейкоцитів на автоматичному гематологічному аналізаторі
  Лейкоцити (WBC)
  Фізіологічне зростання можливе при вагітності, після фізичного та психоемоційного перенавантаження. Лейкоцитоз, тобто підвищення рівня, характерний для бактерійних інфекцій, запалення, інтоксикації та алергії.
  Лейкопенія (зниження) є ознакою вірусних інфекцій та анафілактичного шоку.
  Еритроцити (RBC)
  Надлишок еритроцитів свідчить про захворювання серця та легень.
  Зниження рівня - про анемію.Проте зміна кількості еритроцитів не завжди є індикатором захворювання, підвищення рівня притаманне для жителів гірської місцевості, зниження спостерігається під час менструації.
  Гемоглобін (Нb) 
  Підвищення гемоглобіну свідчить про нестачу насичення киснем тканин, вроджені вади серця, куріння, значні фізичні та психічні навантаження.
  Низький рівень гемоглобіну може бути ознакою анемії, неповноцінного харчування та результатом виснажливих дієт.
  Гематокрит (HCT)
  Підвищення може бути наслідком опікової хвороби, перитоніту.
  Зниження свідчить про анемію.
  ШОЕ (ESR)
  Прискорена ШОЕ характерна для інфекційних, запальних захворювань, анемій, вагітності та менструації.
  Сповільнена характеризує еритроцитози, анафілактичний шок, недостатність кровообігу.
  Тромбоцити (PLT)
  У людей, які не мають порушень в системі кровотворення, підвищення рівня спостерігається після інтенсивного фізичного навантаження, травматичних пошкоджень, а також у курців.
  Зниження рівня характерне під час менструації, вагітності, інфекційних захворювань.
  Лімфоцити (Lymphocytes) 
  Підвищення рівня вказує на грип, аденовіруси, інфекційний мононуклеоз, гепатит, кашлюк, вітрянка, краснуха, туберкульоз, дифтерія, сифіліс, токсоплазмоз. Зниження - на імунодефіцитні стани, ниркову недостатність. 
  Гранулоцити (Granulocytes)
  Підвищення
  рівня найчастіше свідчить про запальні інфекційні захворювання.
  Зниження про вірусну інфекцію, гематологічну патологію, колагенози.
Коли призначають?

Результати аналізів допоможуть Вам зрозуміти, чи отримує Ваш організм достатньо вітамінів та мінералів, чи можливо варто відкоригувати харчування, щоб уникнути небезпечних для здоров’я станів, таких як анемія, гормональний дисбаланс, хвороби системи травлення, авітаміноз, захворювання суглобів, кісток, зубів та ясен тощо.

Рекомендації

Правильна вегетаріанська дієта може задовольнити практично всі потреби людського організму, вдале поєднання різних продуктів дає необхідні амінокислоти, білки та вітаміни.

Склад комплексу
Аспартатамінотрансфераза (АСТ); Гаммаглутамілтрансфераза (ГГТ); Аланінамінотрансфераза (АЛТ); Гомоцистеїн (ГЦ, HCY); Феритин (Ferritin); Вітамін D (Vitamin D total, 25-Hydroxyvitamin D); Вітамін В12 (Кобаламін); Загальний аналіз крові (Complete blood count) з диференційованим підрахунком лейкоцитів на автоматичному гематологічному аналізаторі
1515 грнЦіна у відділенні
1439 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку