ВизначенняДослідження "Аномальна маткова кровотеча" включає:
- Тироксин (free T4)
- Концентрація в сироватці Загального ХГ
- Пролактин (Prolactine, PRL)
- Онкомаркер СА 125 (яйників)
- Тиреотропний гормон гіпофізу (ТТГ, TSH)
- Феритин (Ferritin)
- Загальний аналіз крові з диференційованим підрахунком лейкоцитів на автоматичному гематологічному аналізаторі
- Коагулограма (згідно Євростандартів)
Аномальна маткова кровотеча – це узагальнююче поняття для будь-якого відхилення менструального циклу від норми, що включає зміни регулярності і частоти менструацій, тривалості кровотечі або кількості крові, що втрачається.
Тироксин (Т4) - гормон щитоподібної залози, є попередником Т3, який посилює тканинний обмін, споживання кисню та синтез білку. Максимальна концентрація даного гормону з 8 до 12 години ранку.
Загальний хоріонічний гонадоторопін - це гормон, який виробляється в організмі жінки під час вагітності. За його рівнем можна визначити наявність вагітності, її термін та виявити можливі вроджені вади. Протягом першого триместру концентрація подвоюється кожні 2 дні та досягає максимуму на 10-11 тиждень вагітності, після чого його рівень починає поступово знижуватись і протягом другої половини вагітності залишається відносно постійним. У вагітних може спостерігатися знижений рівень ХГЛ, що може свідчити про позаматкову вагітність або вагітність, що не розвивається, недостатність функції плаценти, високий ризик самовільного аборту, затримку у розвитку плоду або навіть його загибель.
Пролактин - це поліпептидний гормон, який синтезується в передній частці гіпофізу. Пролактин вдіграє важливу роль у формуванні жовтого тіла та стимулює проліферацію молочної залози, а також вироблення молока. Даний гормон контролює секрецію прогестерону та гальмує секрецію фолікулостимулюючого гормону, забезпечуючи нормальний менструальний цикл. Протягом менструального циклу рівень пролактину є більш високим в лютеїнову фазу, ніж в фолікулярну.
Онкомаркер СА 125 - глікопротеїн, який присутній в епітелії яєчників, підшлункової залози, жовчного міхура, шлунка, кишківника, нирок. Маркер раку яєчників та його метастазування.
Тиреотропний гормон - це основний регулятор функцій щитоподібної залози, який синтезується у передній частці гіпофізу. Основна його функція полягає в підтримці сталого рівня тиреоїдних гормонів.
Феритин - сполука, яку утворюють залізо та білок апоферитин. Феритин є найбільшим депо заліза в організмі людини, знаходиться в клітинах печінки, селезінки, червоного кісткового мозку, клітинах-попередниках еритроцитів та сироватці крові. Не зважаючи на те, що кількість феритину в крові невелика, її цілком достатньо для того, щоб використати в якості маркера рівня заліза. Зниження вмісту феритину в сироватці крові є першим показником зменшення запасів в організмі.
Загальний аналіз крові (клінічний) - кількісне та якісне дослідження форменних елементів крові. Підрахунок лейкоцитарної формули здійснюється на автоматичному геманалізаторі. Кількісний та якісний аналіз картини крові дозволяє загалом оцінити основні функції крові, наявність і активність патологічного процесу в організмі.
Показники:
-Лейкоцити (WBC)
-Еритроцити (RBC)
-Гемоглобін (Нb)
-Гематокрит (HCT)
-Cередній об’єм еритроцитів (МСV)
-Cередній вміст гемоглобіну в еритроциті (MCH)
-Cередня концентрація гемоглобіну в еритроциті (MCHC)
-ШОЕ (ESR)
Диференційований підрахунок лейкоцитарної формули на автоматичному гематологічному аналізаторі:
-Тромбоцити (PLT)
-Лімфоцити, абс. (Lymph#, Г/л): абсолютна кількість лімфоцитів
-Лімфоцити (Lymphocytes), відн.%: відсотковий вміст лімфоцитів
-Гранулоцити (Granulocytes), абс. (Gran#, Г/л ): абсолютна кількість гранулоцитів
-Гранулоцити (Granulocytes), відн.%: відсотковий вміст гранулоцитів
Коагулограма- це комплексний аналіз крові для оцінки гемостазу. Завдяки йому можна своєчасно виявити проблеми системи згортання крові та запобігти виникненню наслідків цих проблем, в першу чергу це кровотечі або підвищене згортання крові.
Складові коагулограми:
-Протромбіновий час (PT)
-Протромбіновий індекс (РІ)
-Міжнародне нормалізоване відношення (МНВ, INR)
-Загальний Фібриноген (Fibrinogen)
-Активований частковий тромбопластиновий час (АЧТЧ, APTT)