ВизначенняДослідження "Вплив Вітаміну D на репродуктивний вік жінки" включає:
- Антимюллерів гормон (АМГ)
- Вітамін D (25-Hydroxyvitamin D)
Доведено прямий вплив вітаміну D на синтез АМГ та розвиток фолікулів, а також виявлено зв’язок між рівнями АМГ та вітаміну D у жінок віком >40 років. Вважають, що високі рівні зазначеного вітаміну асоційовані з високим оваріальним резервом, а гіповітаміноз D може бути одним із факторів, що призводить до передчасного виснаження яєчників. ( Наукова стаття Thomson R.L. et al., 2013)
Антимюллерів гормон – гормон, який синтезується у чоловіків клітинами Сертолі ще на ембріональному етапі та бере участь у сперматогенезі, а у жінок починає синтезуватися після народження зернистими клітинами яєчників та бере участь в дозріванні та відборі фолікулів для овуляції, сприяючи щомісячному дозріванню фолікула. Однією з основних функцій даного гормону є диференціювання статі людського ембріона. Окрім цього, у хлопчиків АМГ забезпечує фізіологічний процес опускання яєчок у мошонку.
Вітамін D - сукупність біологічно активних речовин, основна функція яких полягає в забезпеченні засвоєння кальцію та фосфору в тонкому кишківнику, які надходять з продуктами харчування, також кальцифікації кістки, участі в регуляції розмноження клітин, синтезі гормонів. 25 гідроксикальциферол - основний метаболіт, який відображає сумарну концентрацію вітаміну D в формах D3 та D2.