Комплекс 57. Метаболічний синдром

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Дослідження “Метаболічний синдром” включає:

 • Глікований гемоглобін (HbA1с) 
 • Індекс HOMA-IR (Homeostasis Model Assessment for Insulin Resistance) 
 • Глюкоза в сироватці     
 • Інсулін
 • Коефіцієнт атерогенності 
 • Тригліцериди 
 • Холестерин загальний 
 • HDL-холестерин     
 • LDL-холестерин 
   

Глікований гемоглобін (HbA1c) - біохімічний показник, який відображає середній вміст глюкози крові за три місяці. Як відомо, гемоглобін знаходиться в еритроцитах період життя яких - 120 діб. Вони зберігають пам'ять про число молекул гемоглобіну, що з'єдналися з глюкозою, тому даний тест показує рівень глікемії за тривалий період.

Індекс HOMA-IR - це дослідження, що визначає резистентність до інсуліну шляхом оцінювання вмісту глюкози та інсуліну натще у сироватці крові та розрахунок індексу інсулінорезистентності.
Розрахунок індексу резистентності проводиться за формулою: HOMA-IR = інсулін натще  x глюкоза натще / 22,5.

Глюкоза - важливе джерело енергії організму людини. Потрапляючи в організм з їжею перетворюється в глікоген, який зберігається в печінці, або ж в жирні кислоти. Основним регулятором рівня глюкози в нормі є гормон підшлункової залози. Даний метод передбачає визначення рівня глюкози в сироватці венозної крові.

Інсулін - гормон, який секретується бета-клітинами підшлункової залози, і відповідає за підтримання рівня глюкози в крові. Концентрація інсуліну в крові прямо пропорційна рівню глюкози: на зростання рівня глюкози в крові, підшлункова залоза відповідає секрецією інсуліну, який стимулює транспортування глюкози з крові в тканини і органи.

Коефіцієнт атерогенності розраховується за спеціальною формулою. Для цього від загального холестерину віднімають ЛПВЩ після чого ділять на їхню кількість, даний метод дозволяє визначити коефіцієнт поганих жирів за співвідношенням до рівня загального холестерину в організмі.

Тригліцериди – це нейтральні жири, які є основним енергетичним запасом організму. Підвищення їх рівня збільшує ризик захворювання ССС, а також розвитку гострого панкреатиту. Даний показник має важливе діагностичне значення при підозрі на цукровий діабет.

Загальний холестерин – це жироподібна речовина, яка приймає участь у важливих процесах таких як: синтез гормонів (кортизолу, тестостерону, прогестерону та естрогену), процесах травлення, синтезі вітаміну Д, створенні мембран еритроцитів, клітин мозку та печінки. Майже 80% холестерину синтезується печінкою, решта потрапляє в організм з їжею.

HDL-холестерин (ліпопротеїд високої щільності ) - має назву «хорошого», так як не здатний до накопичення на стінках судин, а також поглинає надлишок холестерину та переносить його до печінки для подальшого виведення з жовчю.
Надзвичайно важливим є виключення надмірно жирної їжі з раціону у переддень здачі аналізу, та як і усі решта здається натще.

LDL-холестерин (ліпопротеїд низької щільності) - це з'єднання білків з холестерином, які транспортують останній з печінки до тканин. «Поганим» ліпопротеїдом  його назвали тому, що він переносить частки холестерину по всьому організму, а також має здатність накопичуватися на стінці пошкодженої судини, сприяючи утворенню атеросклеротичної бляшки. Надзвичайно важливим є контроль рівня саме ЛПНЩ.

 

 

Відхилення від норми
 • Глікований гемоглобін (HbA1с)  
  Підвищений рівень сигналізує про порушення толерантності до глюкози, цукровий діабет, залізодефіцитну анемію.
  Знижений рівнь притаманний для гемолізу, кровотечі, серповидноклітинної анемії.
   
 • Індекс HOMA-IR
  Високий рівень свідчить про підвищення резистентності до інсуліну, розвиток інсулінорезистентності при таких захворюваннях і станах (серцево-судинні захворювання, цукровий діабет 2-го типу, метаболічний синдром, ожиріння, синдром полікістозних яєчників, хронічний вірусний гепатит, хронічна ниркова недостатність, стеатоз печінки, патологія гіпофіза, надниркових залоз).
   
 • Глюкоза в сироватці 
  Підвищення рівня характерно для: цукрового діабету, гіперглікемії при ендокринних захворюваннях, захворювання підшлункової залози, нирок та печінки, стресу.
  Знижений рівень свідчить про: порушення всмоктування вуглеводів, захворювання печінки, недостатність наднирників, голодання, передозування інсуліну, ендокринологічні захворювання.
   
 • Інсулін
  Підвищення рівня вказує на: цукровий діабет 2 типу, інсуліному, ожиріння, захворювання печінки, синдром Іценко-Кушинга.
  Зниження рівня свідчить про: цукровий діабет 1 типу.
   
 • Коефіцієнт атерогенності
  Підвищення рівня коефіцієнту більше 4 може свідчити про осідання та накопичення холестерину в середині судинних магістралей.
   
 • Тригліцериди
  Підвищений рівень при: цукровому діабеті, ожирінні, панкреатиті, гіпертонічній хворобі, захворюваннях нирок, інфаркті міокарда.
  Знижений рівень спостерігається при: гіпертиреозі, гіперпаратиреозі, ураженні паренхіми печінки, синдромі мальабсорбції, після значних фізичних навантажень, недостатньому харчуванні.
   
 • Загальний холестерин
  Підвищений
  рівень холестерину притаманний для: ожиріння, незбалансованого харчування, низької фізичної активності, цукрового діабету, серцево-судинних та ендокринологічних захворювань.
  Знижений рівень також є недоліком, адже частіше виникають проблеми з гормональним балансом, нормальним перебігом вагітності та менструації, можуть з’являтися симптоми депресії.
   
 • HDL-холестерин (ліпопротеїд високої щільності )
  Підвищення рівня характерне для: захворювань печінки, алкоголізму, хронічного гепатиту, інтоксикації.
  Знижений рівень говорить про: ураження коронарних артерій, захворювання печінки, нефротичний синдром, холестаз, декомпенсований цукровий діабет.
   
 • LDL-холестерин (ліпопротеїд низької щільності) 
  Підвищений рівень свідчить про: холестаз, гіпотиреоз, цукровий діабет, захворювання печінки, вагітність, гіперліпідемії.
  Зниження показника при: важких захворюваннях печінки, гіпертиреозі, запальних захворюваннях суглобів, анемії, опіках.
Коли призначають?

Дане комплексне дослідження призначають для визначення загального стану здоров’я, діагностики цукрового діабету, предіабету і серцево-судинних захворювань та моніторингу їх перебігу.

Рекомендації

Даний комплексний аналіз рекомендовано використовувати не тільки з діагностичною метою, а й профілактичною у хворих із підозрою на порушення обміну речовин, цукровий діабет, порушення толерантності до глюкози та серцево-судинними захворюваннями.

Склад комплексу
HDL-холестерин; LDL-холестерин; Холестерин загальний; Тригліцериди; Глюкоза в сироватці; Глікований гемоглобін (HbA1с); Інсулін (Insulin); Індекс HOMA-IR (Homeostasis Model Assessment for Insulin Resistance)
770 грнЦіна у відділенні
732 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку