Комплекс 58. Функція наднирників

Тривалість виконання: 6 робочих днів
Визначення

Дослідження “Функція наднирників” включає:

  • 17-гідроксіпрогестерон 
  • АКТГ 
  • ДГЕА - сульфат 
  • Кортизол 

17-оксипрогестерон -  попередник гормону кортизолу, який синтезується наднирниками та бере участь в розщепленні білків, глюкози та жирів, а також в підтримці кров’яного тиску. Концентрація 17-ОКП в крові залежить від рівня АКТГ і фази менструального циклу, має добові коливання.

Адренокортикотропний гормон -  поліпептидний гормон передньої частки гіпофіза. АКТГ впливає на кору наднирників, тим самим стимулюючи вироблення кортизолу, естрогену і андрогенів.

ДГЕА-сульфат - стероїдний гормон, який синтезується в корі наднирників, а у чоловіків ще й в яєчках. Даний гормон є попередником статевих гормонів, таких як тестостерон та естроген.

Кортизол - гормон кори наднирників, який синтезується під контролем АКТГ. Відіграє важливу роль в метаболізмі білків жирів і вуглеводів та має визначну роль у захисті організму від стресу.


 

Відхилення від норми

17-оксипрогестерон
Підвищений рівень свідчить про вроджену гіперплазію кори наднирників, гормонпродукуючі пухлини наднирників та яєчників.
Знижений рівень спостерігається при первинній наднирковій недостатності, чоловічому псевдогермафродитизмі.

Адренокортикотропний гормон
Підвищений рівень АКТГ спостерігається при: хворобі Іценка-Кушинга, Аддісона, природженій гіперплазії надниркових залоз, паранеопластичному синдромі, стресі.
Знижений рівень АКТГ притаманний для: вторинної надниркової недостатності, раку кори наднирників, застосування глюкокортикоїдів.

ДГЕА-сульфат
Підвищений рівень характерний для: вродженої гіперплазії кори наднирників, синдрому полікістозних яєчників, гірсутизму у жінок, пухлин кори наднирників, хвороби Кушинга, безпліддя.
Знижений рівень може свідчити про: первинну та вторинну надниркову недостатність.

Кортизол
Підвищення рівня свідчить про: синдром та хворобу Кушинга, гіпертиреоз, стрес, стан гіпоглікемії, ожиріння, депресію.
Знижений рівень сигналізує про: хворобу Адісона, вроджену гіперплазію наднирників, гіпотиреоз, гепатит.
 

Коли призначають?

Дане комплексне дослідження призначається лікарем для діагностики та моніторингу функції наднирників. Порушення роботи наднирників може свідчити про пухлини, полікістоз яєчників, метаболічні порушення.

 

Рекомендації

Даний аналіз рекомендується проводити з профілактичною та діагностичною метою, для виявлення причини порушень менструального циклу, надмірного оволосіння, артеріальної гіпертензії, раннього статевого дозрівання, невмотивованої втрати маси тіла. Також обстеження проводять людям з підозрою на синдром полікістозу яйників, синдром Іценка-Кушинга, гіперандрогенії та інших порушень наднирникових залоз. В комплексі дешевше.

Склад комплексу
17-гідроксіпрогестерон; АКТГ; Кортизол; ДГЕА - сульфат
925 грнЦіна у відділенні
879 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку