Комплекс 6. Діагностика атеросклерозу (Ліпідограма)

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Ліпідограма – це комплексне дослідження для оцінки стану ліпідного обміну. Так як для оцінки порушень ліпідного обміну самого лише загального холестерину не достатньо, потрібно проводити визначення рівня ЛПВЩ, ЛПНЩ та тригліцеридів, що в сукупності є ліпідограмою. Дозволяє виявити порушення ліпідного (жирового) обміну і оцінити ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

До складу ліпідограми належать:
-Холестерин
-HDL-холестерин
-LDL-холестерин
-Коефіцієнт атерогенності
-Тригліцериди  

Загальний холестерин – це жироподібна речовина, яка приймає участь у важливих процесах таких як: синтез гормонів (кортизолу, тестостерону, прогестерону та естрогену), процесах травлення, синтезі вітаміну Д, створенні мембран еритроцитів, клітин мозку та печінки. Майже 80% холестерину синтезується печінкою, решта потрапляє в організм з їжею. 

Ліпопротеїд низької щільності (LDL-холестерин) – «поганим» ліпопротеїдом його назвали тому, що він переносить частки холестерину по всьому організму, а також має здатність накопичуватися на стінці пошкодженої судини, сприяючи утворенню атеросклеротичної бляшки. Надзвичайно важливим є контроль рівня саме ліпопротеїдів низької щільності.

Ліпопротеїд високої щільності (HDL-холестерин) – має назву «хорошого», так як не здатний до накопичення на стінках судин, а також поглинає надлишок холестерину та переносить його до печінки для подальшого виведення з жовчю.

Тригліцериди – це нейтральні жири, які є основним енергетичним запасом організму. Підвищення їх рівня збільшує ризик захворювання серцево-судинної системи, а також розвитку гострого панкреатиту. Даний показник має важливе діагностичне значення при підозрі на цукровий діабет.

Коефіцієнт атерогенності розраховується за спеціальною формулою. Для цього від загального холестерину віднімають ліпопротеїди високої щільності після чого ділять на їхню кількість. Даний метод дозволяє визначити коефіцієнт поганих жирів за співвідношенням до рівня загального холестерину в організмі.

 

Відхилення від норми
 • Загальний холесетрин
  Підвищений рівень притаманний для: ожиріння, незбалансованого харчування, низької фізичної активності, цукрового діабету, серцево-судинних та ендокринологічних захворювань.
  Знижений рівень також є недоліком, адже частіше виникають проблеми з гормональним балансом, нормальним перебігом вагітності та менструації, можуть з’являтися симптоми депресії.
   
 • Ліпопротеїд низької щільності
  Підвищення рівня характерне для: захворювань печінки, алкоголізму, хронічного гепатиту, інтоксикації.
  Знижений рівень говорить про: ураження коронарних артерій, захворювання печінки, нефротичний синдром, холестаз, декомпенсований цукровий діабет.
   
 • Ліпопротеїд високої щільності
  Підвищення рівня характерне для: захворювань печінки, алкоголізму, хронічного гепатиту, інтоксикації.
  Знижений рівень говорить про: ураження коронарних артерій, захворювання печінки, нефротичний синдром, холестаз, декомпенсований цукровий діабет.
   
 • Тригліцериди
  Підвищений рівень при: цукровому діабеті, ожирінні, панкреатиті, гіпертонічній хворобі, захворюваннях нирок, інфаркті міокарда.
  Знижений рівень спостерігається при: гіпертиреозі, гіперпаратиреозі, ураженні паренхіми печінки, синдромі мальабсорбції, після значних фізичних навантажень, недостатньому харчуванні.
 • Коефіцієнт атерогенності
  Підвищення рівня коефіцієнту більше 4 може свідчити про осідання та накопичення холестерину в середині судинних магістралей.
Коли призначають?

Дане дослідження використовується для діагностики порушень ліпідного обміну та оцінки ризику розвитку серцево-судинних захворювань.

Рекомендації

Даний комплекс варто здавати задля профілактики, контролю та діагноситик ліпідного обімну.

Додаткова інформація

Склад комплексу
Коефіцієнт атерогенності; Тригліцериди; Холестерин загальний; HDL-холестерин; LDL-холестерин
325 грнЦіна у відділенні
309 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку