Комплекс 64. Вплив дефіциту Вітаміну Д на рівень паратгормону

Тривалість виконання: 4 робочих днів
Визначення

Дослідження "Вплив дефіциту Вітаміну D на рівень паратгормону" включає:

 • Вітамін D (Vitamin D total, 25-Hydroxyvitamin D) 
 • Іонізований кальцій 
 • Паратиреоїдний гормон (PTH) 

Вітамін D -  сукупність біологічно активних речовин, основна функція  яких полягає в забезпеченні засвоєння кальцію та фосфору в тонкому кишківнику, які надходять з продуктами харчування, також кальцифікації кістки, участі в регуляції розмноження клітин, синтезі гормонів. 25 гідроксикальциферол - основний метаболіт, який відображає сумарну концентрацію вітаміну D в формах D3 та D2.

Іонізований кальцій – аналіз, який показує кількість іонів кальцію в крові, що не є зв'язані з білками крові. Концентрація кальцію в крові людини досить низька, в більшості він знаходиться у кістках. В сироватці крові мікроелемент циркулює в двох різних формах: зв'язаній (з білками крові) та вільній (іонізованій). 

Паратиреоїдний гормон - синтезується в паращитоподібних залозах та відповідає за підтримку нормального вмісту Са та фосфору в організмі.

Відхилення від норми
 • Вітамін D (Vitamin D total, 25-Hydroxyvitamin D) 
  Підвищений
  рівень свідчить про інтоксикацію вітаміном D, надмірну експозицію ультрафіолетового випромінювання.
  Знижений рівень притаманний для: недостатнього споживання вітаміну D з їжею, нестачі сонячного світла, синдрому мальабсорбції, нефротичного синдрому, захворювань печінки, тиреотоксикозу, целіакії.
   
 • Іонізований кальцій
  Підвищений
  рівень свідчить про: первинний гіперпаратиреоз, пухлини, інтоксикацію вітаміном D, ацидоз.
  Знижений рівень свідчить про: первинний гіпопаратиреоз, дефіцит магнію та вітаміну D, псевдогіпопаратиреоз. Рівень іонізованого кальцію також знижується після великих травм, хірургічних втручань, при сепсисі, опіках, панкреатиті, множинній недостатності органів, прийомі деяких видів медикаментів (оральних контрацептивів, антиконвульсантів, фуросеміду) та алкоголю. 
   
 • Паратиреоїдний гормон (PTH) 
  Підвищення
  рівня паратгормону притаманне для: первинного та вторинного гіперпаратиреозу, остеопорозу.
  Зниження рівня свідчить про: гіпопаратиреоз, гіпертиреоз.
   
Коли призначають?

Дане комплексне дослідження призначають для загального скринінгу та діагностики гіповітамінозу та порушень кальцієвого обміну, при ознаках дефіциту вітаміну D, синдромі мальабсорбції, контролю лікування препаратами, що містять вітамін D.

Рекомендації

Даний комплексний аналіз рекомендується проходити з профілактичною та діагностичною метою задля контролю рівнів вітаміну D, кальцію та паратгормону в організмі.

Склад комплексу
Вітамін D (Vitamin D total, 25-Hydroxyvitamin D); Іонізований кальцій; Паратиреоїдний гормон (PTH)
690 грнЦіна у відділенні
656 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку