Комплекс 66. Чи має дитина глисти?

Тривалість виконання: 2 робочих днів
Визначення

Дослідження "Чи має дитина глисти?" включає:

 • Антитіла IgG до аскарид (Ascaris lumbricoides)
 • Антитіла Ig G до токсокар (Toxocara canis) 
 • Антитіла IgM, IgA, IgG до лямблій (Giardia Lamblia intestinalis)
 • Імуноглобулін Е (IgE)

Аскаридоз – гельмінтоз, який викликаний круглими червами Ascaris lumbricoides, характерним є фекально-оральний механізм передачі. В організм людини аскариди потрапляють разом із контамінованими продуктами харчування, водою та через брудні руки. Паразитують в тонкому кишківнику людини, де з яйця вилуплюється личинка, яка з кровотоком через серце та печінку мігрує до легень. З дихальних шляхів, личинка потрапляє в ротову порожнину, після чого проковтується та знову потрапляє в кишківник. В тонкому кишківнику розвивається до дорослої особи протягом 2,5-3 місяців, оселяючись там до року часу. Дорослі самки після запліднення відкладають близько 200000 яєць за добу, після чого яйця з калом потрапляють у навколишнє середовище, дозрівають у ґрунті, та готові до розвитку в новому організмі.

Антитіла IgG до Токсокар - імунологічний тест для визначення імуноглобулінів класу G до антигенів нематоди Toxocara canis. Дані імуноглобуліни з’являються через 6-8 тижнів з моменту інфікування, зберігаються протягом тривалого часу.
Токсокароз – інфекційне захворювання обумовлене нематодою Toxocara canis, гельмінтом, який паразитує на собаках, та інших представниках цього сімейства. Яйця паразита, які виділяються з калом тварин, потрапляють до ґрунту, де відбувається їх подальший біологічний розвиток. Зараження людини відбувається під час проковтування яйця токсокари через немиті руки або забруднені ґрунтом овочі та фрукти. Після потрапляння яйця всередину, в проксимальному відділі тонкої кишки з нього виходить личинка. Після чого через слизову оболонку кишечника вони мігрують в кровотік, і через ворітну вену потрапляють до печінки, де частково осідають. Решта личинок через мале коло кровообігу потрапляють до легень та частково осідають там, після чого через велике коло кровообігу поширюються по всьому організму, осідаючи в різних органах, після чого гинуть в цих органах утворюючи гранульоми. Під час міграції личинки приносять різноманітну шкоду організму людини: травмують кровоносні судини, викликають некроз та кровотечу.

Сумарні антитіла (IgM, IgA, IgG) до лямблій – високоспецифічний тест, який дозволяє виявити в крові антитіла до лямблії.
Лямбліоз – захворювання викликане Giardia lamblia, які уражають дванадцятипалу та тонку кишку, супроводжується персистуючою діареєю. Життєвий цикл включає в себе дві стадії: стадію цисти (циста) і вегетативну (трофозоїт – здатна до харчування та розмноження).
Циста знаходиться у зовнішньому середовищі та потрапляє в організм людини через брудні руки, немиті фрукти та овочі, а також через некип’ячену воду. При заковтуванні цист під впливом соляної кислоти вивільняються трофозоїти, при цьому пошкоджуючи слизову оболонку кишківника та структуру ворсинок. Під впливом лужного середовища (жовчі) трофозоїти трансформуються в цисти, які виділяються з калом. Резервуаром інфекції є не лише людина, а й багато інших ссавців (коти, собаки, бобри, і т.д). Інкубаційний період триває від 3 до 42 днів.

Імуноглобулін Е- відповідає за розвиток алергічної реакції. Виробляється локально, переважно в підслизовому шарі тканин, які контактують із зовнішнім середовищем. Не проникає через трансплацентарний бар'єр. Термін напіврозпіду в сироватці становить 3-5 днів та 14 днів на мембранах опасистих клітин і базофілів.
Крім участі в алергічних реакціях I типу, імуноглобулін Е також бере участь у захисному протигельмінтному імунітеті.

Відхилення від норми
 • Антитіла IgG до аскарид (Ascaris lumbricoides)
  <0.9 - негативний результат;
  0.9-1.1 - сумнівний результат;
  >1.1 - позитивний результат.
   
 • Антитіла Ig G до токсокар (Toxocara canis) 
  <0.9 - негативний результат;
  0.9-1.1 - сумнівний результат;
  >1.1 - позитивний результат.
   
 • Антитіла IgM, IgA, IgG до лямблій (Giardia Lamblia intestinalis)
  <0.9 - негативний результат;
  0.9-1.1 - сумнівний результат;
  >1.1 - позитивний результат.
   
 • Імуноглобулін Е (IgE)
  Підвищений
  рівень IgE може свідчити про: алергічні захворювання, бронхіальну астму, бронхоспазм, екзему, кропив'янку, набряк Квінке, запальні захворюваннях шкіри, гельмінтози, кандидомікоз, хронічну діарею, хвороби імунної системи, лімфосаркому.
  Знижений рівень може свідчити про: прогресуючі пухлини, деякі різновиди агаммаглобулінемії.
Коли призначають?

Дане комплексне дослідження проводиться з метою профілактичної діагностики груп ризику (ветеринарів, кінологів, дітей), для при цільної діагностики гельмінтозу та для дифдіагностики людей з наявністю симптоматики. 
 

Рекомендації

Негативний результат не завжди є беззаперечним показником відсутності захворювання, це пов’язано з низьким рівнем антитіл на початкових стадіях хвороби. При наявні симптомів гельмінтозу, рекомендовано повторити дослідження через 2-4 тижні.

Додаткова інформація

Аналіз на глисти у дітей – обов’язкова перевірка здоров’я

Аналіз на глисти у дітей входить до переліку обов’язкових досліджень перед початком навчального року, під час запису до школи або дитячого садочка. Особливо важливо слідкувати за цим у весняно-літній період. Дитина контактує з оточуючим середовищем і може інфікуватися непомітно, з довгим інкубаційним періодом.

Склад дослідження

Дослідження на глисти у дітей включає такий перелік:

 • антитіла IgG до аскарид;
 • антитіла IgG до токсокар;
 • антитіла IgM, IgA, IgG до лямблій;
 • імуноглобулін IgE.

Ці аналізи допомагають визначити, чи контактував організм із вказаними паразитами – результати включають кількість антитіл, що виробилися до певного збудника. Комплекс рекомендований як профілактичній людям у групі ризику: ветеринари, кінологи, діти дошкільного та шкільного віку. Дослідження обов’язкове, якщо наявна симптоматика зараження.

Симптоми гельмінтозу

В залежності від збудника, симптоматика може відрізнятися, але основні і спільні для всіх видів симптоми такі:

 • зміни апетиту та ваги без наявних причин;
 • слабкість, апатія, порушення сну;
 • підвищення температури не більше 38 оС;
 • бліда шкіра обличчя.

Додаткові симптоми вказують на конкретний вид збудника хвороби.

Аскаридоз

Хвороба може протікати у легкій, середній або важкій формах. За наступними ознаками можна відрізнити зараження аскаридами з-поміж інших збудників:

 • висипи на шкірі, свербіж;
 • кашель, біль у грудях;
 • нудота, болі у животі;
 • зниження артеріального тиску;
 • запори або діарея;
 • неспокійний сон.

В деяких випадках з’являються судоми. Перша міграційна фаза характеризується ураженням дихальної системи, тому симптоми з її сторони з’являються першими. Кишкова фаза наступає через 3-6 днів.

Токсокароз

Мігруюча личинка паразиту, яка найчастіше виявляється у дітей від 2 років. Не загрожує життю, але спричиняє тяжкі ускладнення та виражену симптоматику:

 • лихоманка;
 • висипи на шкірі;
 • стрімке зниження ваги аж до анорексії;
 • запалення легень, астматичні симптоми.

Очна форма захворювання – очний токсокароз – має односторонній характер та зазвичай проявляється помірними системними симптомами або протікає взагалі без симптомів. Ураження включають гранулематозні запальні реакції на личинку. Результатом цього процесу стає порушення або повна втрата зору.

Лямбліоз

Лямбліоз переважно пов'язаний з порушенням функції шлунково-кишкового тракту. Через постійне паразитування у тонкому та товстому кишківнику відбувається порушення функціональності слизової оболонки та прогресування неспецифічної клінічної картини:

 • біль у животі приступами – може бути настільки гостра, що лікар запідозрить хірургічну хворобу;
 • порушення випорожнення;
 • погіршення апетиту, втрата маси тіла;
 • зниження якості нігтів, волосся, шкіри;
 • нудота.

Інколи дитина стає носієм лямблій – не страждає від симптоматики зараження, але є джерелом, виділяючи збудника з калом. У цьому випадку хвороба передається будь-якій людині, що проживає разом із дитиною.

Діагностика глистних інвазій

Лабораторне дослідження – найточніший метод виявлення одразу декількох збудників, характерних для дитячого віку. Аналіз допоможе диференціювати хворобу від шлунково-кишкових, дихальних, імунних та хірургічних, щоб вчасно розпочати лікування та запобігти ускладненням. Комплексне дослідження пропонує діагностичний центр «МеДіС» – тривалість виконання складає 48 годин. Вигідні акційні пропозиції для швидкого та комплексного дослідження дитячого здоров’я!

Склад комплексу
Антитіла IgG до аскарид (Ascaris lumbricoides); Антитіла Ig G до Токсокар (Toxocara canis); Іg E; Сумарні антитіла до лямблій (IgM, IgA, IgG)
980 грнЦіна у відділенні
931 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку