Комплекс 7. Захворювання підшлункової залози

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Діагностика "Захворювання підшлункової залози" включає:

 • Амілаза панкреатична
 • Глюкоза в сироватці
 • Ліпаза крові
 • Онкомаркер CA 19-9 (ШКТ)

Амілаза - фермент, який приймає активну участь у процесі травлення, відповідає за розчеплення крохмалю, глікогену та інших вуглеводів. Даний фермент виділяється підшлунковою залозою.    

Глюкоза в сироватці - важливе джерело енергії організму людини. Потрапляючи в організм з їжею перетворюється в глікоген, який зберігається в печінці, або ж в жирні кислоти. Основним регулятором рівня глюкози в нормі є гормон підшлункової залози.

Ліпаза - фермент, який бере участь в розчепленні жирів та синтезується підшлунковою залозою. При захворюванні підшлункової залози потрапляє в кров'яне русло. При гострому панкреатиті її активність зростає через 4-8 год, через 24 години- пік, зниження рівня спостерігається на 8-14 добу.

Онкомаркер (CA 19-9) - високомолекулярний глікопротеїн, в нормі синтезується епітеліальними клітинами шлунково-кишкового тракту. СА 19-9 виводиться з організму виключно з жовчю, тому навіть при незначному холестазі, його рівень може значно зрости. Даний аналіз може допомогти у діагностиці карциноми підшлункової залози, а також при її лікуванні та виявленні метастазів. 

Відхилення від норми
 • Амілаза панкреатична
  Підвищення рівня свідчить про: панкреатит, непрохідність кишківника, паротит, перфорацію, перитоніт, ниркову недостатність, вірусні інфекції, діабетичний кетоацидоз.
  Зниження рівня притаманне для: ураження печінки, недостатність підшлункової залози, муковісцидоз.
   
 • Глюкоза в сироватці
  Підвищення
  рівня характерно для: цукрового діабету, гіперглікемії при ендокринних захворюваннях, захворювання підшлункової залози, нирок та печінки, стресу.
  Знижений рівень свідчить про: порушення всмоктування вуглеводів, захворювання печінки, недостатність наднирників, голодання, передозування інсуліну, ендокринологічні захворювання.
   
 • Ліпаза крові
  Підвищення
  рівня даного ферменту спостерігається при: панкреатиті, печінковій коліці, перфораціі, перитоніті, інфаркті кишківника, кисті підшлункової залози.
   
 • Онкомаркер CA 19-9
  Підвищений
  рівень СА 19-9 свідчить про: рак підшлункової залози, жовчного міхура або жовчних шляхів, шлунку, колатеральний рак та рак яєчників. Також про захворювання печінки, жовчнокам’яну хворобу та пакреатит. 
Коли призначають?

Даний комплекс використовується для оцінки функцій підшлункової залози, діагностики її захворювань та для контролю перебігу лікування.

Рекомендації

Дане дослідження є важливим для діагностики порушень роботи підшлункової залози.

Склад комплексу
Амілаза панкреатична; Ліпаза крові; Глюкоза в сироватці; Онкомаркер CA 19-9 (GI-MA)
480 грнЦіна у відділенні
456 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку