Комплекс 71. Репродуктивні гормони

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Дослідження "Репродуктивні гормони" включає:

 • Естрадіол (E2) 
 • Прогестерон (Progesterone, PGN)
 • Пролактин (Prolactine, PRL)

Естрадіол - стероїдний гормон з максимальною естрогеновою активністю, основна його частка синтезується в яєчниках, невелика кількість в наднирниках та плаценті, жировій тканині у чоловіків. Контроль секреції проводиться фолікулостимулюючим, лютеїнізуючим гормонами та пролактином. Даний гормон відповідає за фертильність жінки та за розвиток за жіночим типом. У майбутніх мам відповідає за збереження вагітності, стан судин матки, кровообігу в них. Рівень естрадіолу корелює зі ступенем зрілості фолікула, його рівень зростає під час фолікулярної фази.

Прогестерон - стероїдний гормон жовтого тіла, який відповідає за проходження усіх етапів вагітності жіночим організмом. Даний гормон готує ендометрій матки до імплантації заплідненої яйцеклітини, а після її імплантації сприяє збереженню вагітності.
У не вагітних жінок рівень прогестерону зростає перед овуляцією, а максимальне його значення фіксується в середині лютеїнової фази. У вагітних жінок рівень гормону підвищується вдвічі на 7-8 тижні вагітності, після чого поступово зростає до 37-38 тижня.

​​​​​Пролактин - це поліпептидний гормон, який синтезується в передній частці гіпофізу. Пролактин вдіграє важливу роль у формуванні жовтого тіла та стимулює проліферацію молочної залози, а також вироблення молока. Даний гормон контролює секрецію прогестерону та гальмує секрецію фолікулостимулюючого гормону, забезпечуючи нормальний менструальний цикл. Протягом менструального циклу рівень пролактину є більш високим в лютеїнову фазу, ніж в фолікулярну.
 

 

Відхилення від норми
 • Естрадіол (E2) 
  Підвищений
  рівень спостерігається при: естрогенпродукуючих пухлинах, гінекомастії, гіпертиреозі, маткових кровотечах при менопаузі, фемінізації, цирозі печінки.
  Знижений рівень вказує на: первинний та вторинний гіпогонадизм, синдром Тернера, значну втрату ваги, вегетаріанство.
   
 • Прогестерон (Progesterone, PGN)
  Підвищений
  рівень прогестерону характерний для: кисти та пухлини яєчників, патології вагітності, вродженої гіперплазії наднирників, міхурцевого занеску.
  Знижений рівень притаманний для: зцниження функціональної активності яєчників, відсутності менструації, токсикоз на пізніх термінах вагітності, позаматкової вагітності, загрозі викидню.
   
 • Пролактин (Prolactine, PRL)
  Підвищення
  рівня пролактину спостерігається при пролактинсекретуючій пухлині гіпофіза, первинному гіпотиреозі, аменореї, галактореї, полікістозі яєчників, нирковій недостатності.
  Зниження рівня характерне для гіпопітуїтаризму, гіперглікемії.
Коли призначають?

Даний комплекс призначають жінкам для діагностики проблем репродуктивного здоров'я, при гормональному дисбалансі, при плануванні вагітності, маткових кровотечах і загрозі переривання вагітності.
 

Рекомендації

Дане обстеження рекомендується проходити не тільки жінкам з проблемами репродуктивної системи та порушеннями метаболізму гормонів, а й з профілактичною метою для моніторингу власного здоров'я, планування вагітності та для оцінки гормонального фону. В комплексі дешевше.

Важливо! День здачі аналізу потрібно узгодити з лікарем в залежності від дня менструації.

Склад комплексу
Естрадіол (E2); Прогестерон (Progesterone, PGN); Пролактин (Prolactine, PRL)
505 грнЦіна у відділенні
480 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку