Комплекс 85. Гуморальний імунітет (Чому часто застуджуюсь?)

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Дослідження "Гуморальний імунітет" включає:

 • Імуноглобулін А (IgA) 
 • Імуноглобулін М (IgM)     
 • Імуноглобулін G (ІgG)
 • Імуноглобулін E (IgE)

Імуноглобуліни захищають організм людини від проникнення в нього мікроорганізмів і чужорідних агентів. Вони містять антиген-зв'язуючу частину (Fab-фрагмент (fragment antigen binding - антиген-зв'язуючий фрагмент)) і Fc-фрагмент (fragment crystallizable - фрагмент, здатний до кристалізації), останній з яких може взаємодіяти з клітинами імунної системи і факторами комплементу. Частина імуноглобуліну Fab розпізнає антигени в розчині (наприклад, токсини) і антигени, пов'язані з мікроорганізмами (наприклад, бактерій, вірусів). Антигензв'язуюча ділянка може ініціювати пряму нейтралізацію токсинів, сенсибілізацію імунокомпетентних клітин, ослаблення вірусної інфекційності або розвиток реакції запалення.

Звичайним результатом інфекцій є збільшення вмісту в сироватці крові всіх класів імуноглобулінів. Підвищені рівні IgA виявляються при інфекційних захворюваннях в шкірі, кишечнику, дихальних шляхах і нирках. Злоякісна проліферація імуноглобулін-продукуючих клітин (плазматичних клітин) викликає підвищення в сироватці крові рівня окремого імуноглобуліну (плазмоцитома). Дефіцит імуноглобуліну може бути пов'язаний з синдромом втрати білка, спадковим дефіцитом або може бути вторинним по відношенню до лімфоїдних злоякісних новоутворень. Через сповільнену швидкість синтезу імуноглобуліну А його концентрація в сироватці крові у немовлят нижче, ніж у дорослих.

Підвищені рівні IgM виявлені під час захворювань клітин печінки (наприклад, гепатит, цироз печінки), аутоімунних захворювань і особливо при гострих і хронічних вірусних інфекціях. Злоякісна проліферація імуноглобулін-продукуючих клітин (плазматичних клітин) викликає підвищення в сироватці крові рівня окремого імуноглобуліну (плазмоцитома). Дефіцит імуноглобуліну може бути пов'язаний з синдромом втрати білка, спадковим дефіцитом або може бути вторинним відносно лімфоїдних злоякісних новоутворень. У зв'язку з повільним початком синтезу IgM концентрація IgM в сироватці крові у немовлят нижче, ніж у дорослих, не проникають трансплацентарно.

Молекули імуноглобуліну G (IgG) складаються з двох легких ланцюгів (каппа або лямбда) і двох важких гамма ланцюгів. IgG становить приблизно 80% імуноглобуліну; його основним завданням є захист від мікроорганізмів, пряма нейтралізація токсинів і ініціювання реакції зв'язування комплементу. IgG є єдиним імуноглобуліном, здатним проникати через плацентарний бар'єр і забезпечувати пасивний імунний захист плода та новонародженого. Такий материнська захист поступово знижується до тих пір поки не почне розвиватися власна імунна система дитини (приблизно у віці шести місяців). Наближені до дорослих рівні в сироватці / плазмі крові досягаються до 18 місяців.

Імуноглобулін Е відповідає за розвиток алергічної реакції. Виробляється локально, переважно в підслизовому шарі тканин, які контактують із зовнішнім середовищем. Не проникає через трансплацентарний бар'єр. Термін напіврозпіду в сироватці становить 3-5 днів та 14 днів на мембранах опасистих клітин і базофілів.
Крім участі в алергічних реакціях I типу, імуноглобулін Е також бере участь у захисному протигельмінтному імунітеті.

Відхилення від норми
 • Імуноглобулін А (IgA) 
  Підвищений
  рівень IgA при: IgA мієломі, хворобі Ходжкіна, лімфомі, хронічних інфекційних захворюваннях, захворюваннях печінки,  IgA-нефропатії, ураженні слизових оболонок, аутоімунних захворюваннях, синдромі Віскотта-Олдрича, гістроінтерстиційних пухлинах.
  Знижений рівень IgA при: агаммаглобулінемії, селективному дефіциті IgA, атопічному дерматиті, новоутвореннях лімфатичної системи, злоякісних анеміях, гемоглобінопатіях, мальабсорбції.
   
 • Імуноглобулін М (IgM)   
  Підвищений
  рівень IgМ вказує на: гіпер-IgM синдром, множинну мієлому IgМ-типу, макроглобулінемію Вальденстрема, вірусний гепатит, безсимптомну моноклональну IgМ гаммапатію, інфекційний мононуклеоз, гострі та хронічні гнійні, бактеріальні та паразитарні інфекції, внутрішньоутробні інфекції, ентеропатії, гепатит, цироз, ревматоїдний артрит.
  Знижений рівень IgМ сигналізує про: агаммаглобулінемію, злоякісні новоутворення.
   
 • Імуноглобулін G (ІgG)
  Підвищення
  рівня IgG може мати місце при системному червоному вовчаку, хронічних захворюваннях печінки (інфекційному гепатиті і портальному цирозі печінки), інфекційних захворюваннях і муковісцидозі. Рівень моноклонального IgG підвищується при IgG-мієломі.
  Зниження синтезу IgG виявляються при спадкових і набутих імунодефіцитних захворюваннях і дефіциті окремих підкласів IgG, таких як агаммаглобулінемія Брутоновского типу. Знижені концентрації IgG в сироватці і плазмі спостерігаються при ентеропатії з втратою білка, нефротичному синдромі і опіках шкіри. Підвищений метаболізм IgG виявляється при синдромі Віскотта-Олдріча, міотонічній дистрофії та при наявності антитіл до імуноглобулінів.
   
 • Імуноглобулін E (IgE)
  Підвищений
  рівень IgE може свідчити про: алергічні захворювання, бронхіальну астму, бронхоспазм, екзему, кропив'янку, набряк Квінке, запальні захворюваннях шкіри, гельмінтози, кандидомікоз, хронічну діарею, хвороби імунної системи, лімфосаркому.
  Знижений рівень може свідчити про: прогресуючі пухлини, деякі різновиди агаммаглобулінемії.
Коли призначають?

Даний комплекс призначають для повноцінного обстеження здоров'я імунної системи людям з частими ГРВІ та іншими сезонними респіраторними захворюваннями, а також пацієнтам із підрозрою на порушення імунітету.

Рекомендації

Дане комплексне обстеження рекомендують проводити людям з частими ГРВІ, зниженим імунітетом та іншими сезонними захворюваннями для моніторингу стану імунної системи. В холодну пору року особливо актуально, а в комплексі дешевше.

Склад комплексу
Імуноглобулін G (Іg G); Іg E; Імуноглобулін А (IgA); Імуноглобулін М (IgM)
520 грнЦіна у відділенні
494 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку