Групи аналізів

Комплекс 93. Діагностика хвороби Лайма (бореліоз)

Ціна: 570.00 грн
Тривалість виконання: 5 робочих днів
Визначення

Дослідження "Діагностика хвороби Лайма" включає:

 • Антитіла IgG до борелії (Borrelia burgdorferi) 
 • Антитіла IgM до борелії (Borrelia burgdorferi)
 • Загальний аналіз крові з диференційованим підрахунком лейкоцитів

Хвороба Лайма (бореліоз) - поширена інфекція, головним резервуаром і переносником якої є іксодовий кліщ. Збудником захворювання є Borrelia burgdorferi. Також переносити бактерію можуть собаки, вівці, птахи, велика рогата худоба та коні. 

Під час захворювання розвивається типова «тріада» симптомів:

 • асептичний менінгіт, 
 • параліч лицьового нерва
 • периферична нейропатія. 

Якщо не проводити антибіотикотерапію, то через деяких час у нелікованих пацієнтів розвиваються важкі ураження суглобів. 

Імуноглобуліни G до збудника хвороби Лайма з’являються в організмі людини вже на 1-3 тиждень після інфікування, одразу після того як в крові з’являються IgM антитіла. Найбільше Ig G антитіл буде спостерігатися в крові через 1,5-3 місяці після інфікування. Навіть після успішної антимікробної терапії та лікування інфекції, антитіла IgG все одно будуть циркулювати в крові протягом тривалого часу (від місяців до років).


Відхилення від норми
 • Антитіла IgМ до борелії (Borrelia burgdorferi) 
  Позитивний
  результат свідчить про хворобу Лайма, раніше перенесене захворювання, а в рідкісних випадках – про інші захворювання, що викликаються спірохетами (сифіліс), інфекційний мононуклеоз, бактеріальний ендокардит.
  Негативний результат свідчить про відсутність бактерії Borrelia burgdorferi в організмі, або про ранню стадію інфікування.

  Специфічні антитіла IgM з’являються в перші кілька тижнів після зараження, як правило, з високим титром у пацієнтів з ранніми клінічними проявами інфекції.
   
 • Антитіла IgG до борелії (Borrelia burgdorferi)
  Позитивний
  результат свідчить про хворобу Лайма, раніше перенесене захворювання, а в рідкісних випадках – про інші захворювання, що викликаються спірохетами (сифіліс), інфекційний мононуклеоз, бактеріальний ендокардит.
  Негативний результат свідчить про відсутність бактерії Borrelia burgdorferi в організмі, або про ранню стадію інфікування.

  Антитіла IgG виявляються в організмі через 4-6 тижнів після зараження, проте максимальна кількість антитіл IgG синтезується через 2-3 місяці після появи ранніх симптомів. Після успішного антимікробного лікування титр антитіл IgG протягом 2-4 місяців знижується, але циркулюватиме в крові протягом тривалого часу (від місяців до років).
   
 • Загальний аналіз крові з диференційованим підрахунком лейкоцитів

  Моноцити (Mоnocytes)
  Збільшення
  кількості характерне для інфекційного мононуклеозу, вірусних та грибкових інфекцій, туберкульозу, сифілісу, захворювань крові.
  Зниження - для апластичної анемії, інфекції з нейтропенією.


  Лімфоцити (Lymphocytes)
  Підвищення
  рівня вказує на грип, аденовіруси, інфекційний мононуклеоз, гепатит, кашлюк, вітрянка, краснуха, туберкульоз, дифтерія, сифіліс, токсоплазмоз.
  Зниження - на імунодефіцитні стани, ниркову недостатність.


  Еозинофіли (Eosinophils)
  Підвищення
  рівня еозинофілів характерне для паразитарних захворювань, бронхіальної астми, алергій, екземи, скарлатини.
  Зниження - для черевного тифу, дизентерії, сепсису.


  Базофіли (Basophils)
  Збільшення
  кількості яких притаманне для вітряної віспи, алергічних реакцій, хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, хвороб крові.


  Сегментоядерні нейтрофіли (Segmented neutrophils) 
  Збільшення (зсув вправо) – частки сегментоядерних нейтрофілів спостерігається при спадковій гіперсегментації, мегалобастних анеміях, захворюваннях нирок та печінки.

  Паличкоядерні нейтрофіли (Band neutrophils)
  Збільшення (зсув вліво) – в  крові паличкоядерних нейтрофілів, відображає важкість патологічного процесу. Зсув лейкоцитарної формули вліво є прогностичною ознакою інфекційних захворювань, стану після кровотеч та захворювань крові.

  Лейкоцити (WBC)
  Фізіологічне зростання
  можливе при вагітності, після фізичного та психоемоційного перенавантаження. Лейкоцитоз, тобто підвищення рівня, характерний для бактерійних інфекцій, запалення, інтоксикації та алергії.
  Лейкопенія (зниження) є ознакою вірусних інфекцій та анафілактичного шоку.

  Еритроцити (RBC)
  Надлишок
  еритроцитів свідчить про захворювання серця та легень.
  Зниження рівня - про анемію. Проте зміна кількості еритроцитів не завжди є індикатором захворювання, підвищення рівня притаманне для жителів гірської місцевості, зниження спостерігається під час менструації.

  Гемоглобін (HGB)
  Підвищення гемоглобіну свідчить про нестачу насичення киснем тканин, вроджені вади серця, куріння, значні фізичні та психічні навантаження.
  Низький рівень гемоглобіну може бути ознакою анемії, неповноцінного харчування та результатом виснажливих дієт.

  Гематокрит (HCT)
  Підвищення
  може бути наслідком опікової хвороби, перитоніту.
  Зниження свідчить про анемію.

  Тромбоцити (PLT)
  У людей, які не мають порушень в системі кровотворення, підвищення рівня спостерігається після інтенсивного фізичного навантаження, травматичних пошкоджень, а також у курців.
  Зниження рівня характерне під час менструації, вагітності, інфекційних захворювань.

  ШОЕ (ESR)
  Прискорена
  ШОЕ характерна для інфекційних, запальних захворювань, анемій, вагітності та менструації.
  Сповільнена характеризує еритроцитози, анафілактичний шок, недостатність кровообігу.


Коли призначають?

Дане обстеження призначають при підозрах на бореліоз (хворобу Лайма), після укусів іксодових кліщів при появі специфічних симптомів (головний біль, загальна слабкість та характерні ураження шкіри у вигляді кругової еритеми на місці укусу кліща).


Рекомендації


Даний тест рекомендується здавати людям після укусу іксодового кліща для профілактики розвитку хвороби Лайма, та для діагностики даного захворювання при появі характерних симптомів (головний біль, загальна слабкість та характерні ураження шкіри у вигляді кругової еритеми на місці укусу кліща).


Додаткова інформація


Склад комплексу
Антитіла IgG до борелії (Borrelia burgdorferi), Антитіла IgM до борелії (Borrelia burgdorferi), Загальний аналіз крові (Complete blood count) з диференційованим підрахунком лейкоцитів (WBC-Diff)


Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку