Консультація ендоскопіста | Чи потрібна вам гастроскопія або колоноскопія?

Неприємні відчуття і біль в животі, порушення функціонування органів травлення (блювання, відрижка, закреп, пронос) можуть просто докучати пацієнтові, можуть бути нестерпними, а можуть становити пряму загрозу для життя (шлунково-кишкова кровотеча). Водночас ці скарги можуть бути зумовлені зовсім іншими станами, захворюваннями органів інших систем (напр., кровообігу).

Окрім того, системні захворювання (напр., склеродермія) та їх лікування (напр., прийом протизапальних препаратів) можуть супроводжуватися ускладеннями з боку органів травлення.

З’ясувати причину скарг важливо не тільки для полегшення стану, покращення працездатності, сну, настрою, а насамперед для уникнення можливих важких ускладнень або переходу захворювання у невиліковну фазу.

 

Лікар-ендоскопіст Тумак Ігор Миколайович
Тумак Ігор Миколайович

Тумак Ігор Миколайович

Лікар-ендоскопіст

Голова Львівського відокремленого осередку ГО "Асоціація ендоскопістів України", член Польського товариства гастроентерології (PTG-E). У 2019 році підтверджено вищу кваліфікаційну категорію з ендоскопії. 32 роки лікарського досвіду, 22 роки досвіду в ендоскопії

0 800 50 17 50

Ендоскопія на даний час є одним з найдостовірніших методів дослідження органів травного каналу (езофагогастродуоденоскопія – для стравоходу, шлунка, дванадцятипалої кишки; колоноскопія - для товстої кишки). Окрім того, на даний час ендоскопія дає змогу виконати велику кількість малоінвазивних лікувальних втручань.

У світі як езофагогастродуоденоскопія так і колоноскопія виконуються відповідно до ретельно обґрунтованого списку показань.

Чи може бути потрібне ендоскопічне дослідження особі, яка не має жодних скарг? Так – це так званий скринінг (буквально - просіювання) – коли процедуру виконують пацієнтам з груп ризику з метою пошуку безсимптомних злоякісних пухлин і передракових змін, насамперед таких, які можна видалити під час ендоскопічного втручання.

Однак, як інвазивна процедура ендоскопія має протипоказання та з підвищеною обережністю виконується пацієнтам з супутніми захворюваннями – насамперед серцево-судинними, хворобами органів дихання, судомними нападами. Може бути потрібна спеціальна підготовка, дообстеження, участь анестезіолога – медикаментозний сон (анальгоседація) та моніторинг життєвих функцій.

Сучасна ендоскопія – це не «ковтання зонда», а добрий спеціаліст – це не той, хто виконав обстеження за одну хвилину. Це процедура, яку виконують з допомогою високотехнологічного обладнання, в якому поєднані останні досягнення електроніки, оптики, механіки та IT-інженерії з метою докладної оцінки досліджуваного органу, з забором шматочків тканини для дослідження та іншими діагностичними і лікувальними маніпуляціями.

Лише лікар може кваліфіковано оцінити Ваш стан, виявити загрози і розвіяти марні страхи, порекомендувати оптимальний перелік методів діагностики та їх послідовність, порекомендувати лікування та пояснити Вам доцільність усіх призначень.

Прохання приносити з собою максимум Ваших медичних документів для докладного ознайомлення – це допоможе у правильному виборі методів діагностики і лікування.

Вартість консультації ендоскопіста без проведення процедури становить 480 грн.

 

Ми працюємо задля Вашого здоровя!

 

 

 

МеДіС - Щастя Бути Здоровим!