МОВЕМБЕР 2019: Тому що чоловіче здоров'я — це важливо!

14.11.2018
МОВЕМБЕР 2019: Тому що чоловіче здоров'я — це важливо!

Кожна жінка знає, як складно переконати свого чоловіка піти до лікаря при появі перших симптомів хвороби, вже не кажучи про профілактичні візити та огляди. Але є одна дуже страшна хвороба, яка досить довго прогресує в організмі зовсім непомітно — це рак простати.

Щороку в листопаді у цілому світі проходить Мовембер, або ще цей період називають “Вусопад” - чоловіки у всьому світі протягом місяця відрощують вуса, привертаючи таким чином увагу до проблеми раку простати.

Рак простати (ракова пухлина передміхурової залози, РПЗ) – це злоякісне новоутворення, що розвивається з епітелію передміхурової залози та вважається одним із найбільш поширених онкологічних захворювань серед чоловіків по усьому світі. За даними Всесвітньої організації здоров’я, рак простати входить в п'ятірку хвороб, які стають причиною смерті чоловіків у всьому світі.

Рак простати доволі часто проходить безсимптомно, оскільки зазвичай ракова пухлина передміхурової залози росте досить повільно. Цей факт дуже ускладнює діагностику цього захворювання на ранніх стадіях.

4 основних симптоми раку простати:

 • розлади сечовипускання: слабкий або перерваний потік сечі, часте або прискорене сечовипускання (переважно вночі), важко почати сечовипускання, неповне спорожнення сечового міхура, біль або печіння під час сечовипускання
 • кров у сечі або спермі
 • біль в спині, стегні або в тазу, що не зникає
 • болісна еякуляція

4 групи ризику раку простати:

 • вік (зазвичай передумови до розвитку хвороби з'являються у віці 40+ років)
 • генетична схильність (хтось з близьких родичів (батько або брат) хворів на рак передміхурової залози
 • ожиріння
 • нездоровий спосіб життя

Міністерство охорони здоров'я України на своєму сайті інформує, що найкращим способом профілактики раку простати є регулярні профілактичні обстеження. Лікар може проконсультувати щодо доцільності онкологічного скринінгуспеціального обстеження чоловіків, які не мають клінічних симптомів захворювання, з метою виявлення раку на більш ранній стадії. Обов'язковим також є тактильне дослідження простати, під час якого можуть бути виявлені ущільнення простати, наявність яких виключає злоякісну пухлину.

Одним із поширених видів медичних досліджень для діагностики раку передміхурової залози є аналіз крові для визначення рівня ПСА. Підвищення рівня ПСА може вказувати як на рак простати, так і на інші серйозні захворювання або порушення (наприклад, збільшення розміру передміхурової залози або наявність інфекції).

МОЗ України опублікував інформацію про обов'язкові профілактичні обстеження для виявлення раку на ранніх стадіях https://bit.ly/2ztmGR4:

 1. профілактичний огляд лікаря-уролога

 2. аналіз крові на простат-специфічний антиген (ПСА)

  Ці прості кроки допоможуть визначити можливу загрозу чоловічому здоров’ю.

Заданими BBC, останні дослідження свідчать, що у Великобританії кількість чоловіків, які помирають від раку простати, вперше перевищила кількість жінок, що помирають від раку молочної залози.

І на останок, цікава історія про випадкове діагностування раку простати, яке врятувало життя (Джерело: BBC-Україна):

“Гарі Петіту було 43, коли п'ять років тому йому поставили діагноз "рак передміхурової залози". Це сталося під час звичайного професійного медогляду.

У нього не було жодних симптомів, лише аномально високий рівень PSA (специфічний для простати антиген) в аналізі крові. Після цього у нього взяли додаткові аналізи й біопсії. Після цього впродовж кількох тижнів йому зробили семигодинну операцію у клініці Royal Marsden в Лондоні, аби видалити пухлину.

"Я щасливчик. Я зберіг свою сперму перед операцією, і тепер ми маємо семимісячну диво-дитину на ім'я Тедді. Я не можу навіть висловити словами, наскільки мені пощастило", - зазначає він.

За словами Гарі, на відновлення після операції знадобилося досить багато часу, і є деякі побічні ефекти, до яких він досі звикає. Але тепер він вільний від раку, і прагне підвищити рівень обізнаності серед інших чоловіків.

"Серед чоловіків це - досі табуйована тема. Вони соромлять та бентежаться, але перевірятися - вкрай важливо", - наголошує він”.

 

БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ!

 

 

Новини
Нове відділення у м. Галич

Відкриття нового відділення у м. Галич. І з цієї нагоди "Дерево знижок"(знижки до 50%).

Нове дослідження: Рідинна цитологія ПАП-тест

Вводимо нове дослідження для дослідження - рідинна цитологія ПАП-тест з автоматизованим скринінгом.

АКЦІЯ МІСЯЦЯ: -20% на Глікований гемоглобін

Рівень цукру у крові повинен знати кожен! А ти знаєш свій рівень цукру? Чудова нагода дізнатись.

Independence Swim 2020

Раді були спостерігати за Вашими перемогами та зусиллями. Завжди приємно бути партнерами на таких заходах.

Графік роботи на 24 серпня 2020 року

Перелік відділень, які працюватимуть на День Незалежності України. 

Читати всі новини