Суші та стейки - гастрономічні тренди, небезпечні для здоров’я

05.02.2019
Суші та стейки - гастрономічні тренди, небезпечні для здоров’я

Згідно даних Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я більш, ніж у 4,5 млрд осіб в організмі є паразити. Через інфекційні та паразитарні хвороби щорічно вмирають 15-16 млн людей. І що найстрашніше - майже 80% всіх захворювань або виникають через паразитів, або є результатом життєдіяльності паразитів в організмі людини.

Викреслити зайве з Вашого організму простіше, ніж це може здаватись на перший погляд. Людина – це до деталей продуманий механізм, який здатен самостійно безвідмовно працювати роками. Але коли в нашому тілі поселяються ці «непрошені гості», тоді багато життєво важливих функцій порушуються. А найнебезпечнішим є те, що паразити порушують системну роботу внутрішніх органів, «по-партизанськи» впливають на загальний стан здоров’я і ми починаємо лікувати наслідки, замість того, щоб усунути першопричину. Паразити, які оселилися у тілі людини, можуть спричиняти багато неприємних симптомів та хворіб, зокрема:

  • біль у суглобах та м’язах
  • проблеми з травленням, здуття, закрепи
  • алергія
  • проблеми з вагою
  • нервозність
  • хронічна втома
  • імунні порушення
  • проблеми зі шкірою
  • онкологічні захворювання
  • порушення сну та ін.

Найбільш поширеними у нашому регіоні є 6 видів паразитів: аскариди, лямблії, токсокари, трихінелли, опісторхи та ехінококи. Заразитись ними можна дуже просто. Так, наприклад, поширенню аскарид (Ascaris lumbricoides) сприяє вживання непомитих овочів, ягід і зелені з городів.

Лямблії (Giardia lamblia) можуть проникнути з водою (вживання недостатньо очищеної води, води з-під крану або з відкритих водойм), контактно-побутовим шляхом (збудники накопичуються на поверхні предметів: іграшках, посуді, білизні, одязі) або харчовим (заражені продукти харчування, непомиті та термічно необроблені фрукти, овочі, ягоди).

Зараження людей токсокарами (Toxocara) відбувається через контакт із забрудненим ґрунтом, непомитими плодами, а також при контакті з домашніми тваринами та їх екскрементами.  

Личинки трихінел можуть потрапити в організм при вживанні в їжу зараженого м'яса, частіше свинини, але нерідкі випадки зараження від м'яса дикого кабана, ведмедя, борсука, коня, рідше — від інших тварин, птахів.

Зараження опісторхами (Opisthorchоsis) відбувається при вживанні в їжу сирої, недостатньо термічно обробленої або слабо просоленої риби.

Ехінококи (Echinococcosis) проникають в організм під час контакту з шерстю тварин, збирання трав, ягід або при вживанні зараженої води. Як проміжного власника ехінокок також вибирає собаку, вовка, шакала, верблюда, зайця, свиню, буйвола.

Також є ще один шлях зараження, який однаково актуальний для різних видів паразитів – це брудні руки!

Кожен у повсякденному житті щодня ризикує заразитись паразитами. Також ризик посилюється гастрономічними трендами – багато людей полюбляють суші із рибою, а також стейки середнього ступеня просмаження, як кажуть «з кров’ю». Чи впевнені Ви, що сировина, з якої це приготували, не була заражена?

Звертаючи увагу на важливість діагностики паразитів, мережа медичних лабораторій «МеДіС» пропонує комплекс №45 «Паразитарний скринінг», до якого входять дослідження наявності 6-ти видів паразитів: аскариди, лямблії, токсокари, трихінели, опісторхи та ехінококи.

У лютому 2019 року для власників карток мережі аптек D.S. діє спеціальна акційна пропозиція на «Паразитарний скринінг» - ціна 800 грн – і це супервигідна та найдешевша пропозиція у Львівській області.

 

Не дозволяйте паразитам керувати Вашим життям – виявіть «непотрібного гостя» та позбудьтесь його назавжди!

Новини
Нове відділення у м. Галич

Відкриття нового відділення у м. Галич. І з цієї нагоди "Дерево знижок"(знижки до 50%).

Нове дослідження: Рідинна цитологія ПАП-тест

Вводимо нове дослідження для дослідження - рідинна цитологія ПАП-тест з автоматизованим скринінгом.

АКЦІЯ МІСЯЦЯ: -20% на Глікований гемоглобін

Рівень цукру у крові повинен знати кожен! А ти знаєш свій рівень цукру? Чудова нагода дізнатись.

Independence Swim 2020

Раді були спостерігати за Вашими перемогами та зусиллями. Завжди приємно бути партнерами на таких заходах.

Графік роботи на 24 серпня 2020 року

Перелік відділень, які працюватимуть на День Незалежності України. 

Читати всі новини