Тільки 10% пацієнтів мають імунітет: перші висновки МеДіС про IFA-діагностику коронавірусу

18.06.2020
Тільки 10% пацієнтів мають імунітет: перші висновки МеДіС про IFA-діагностику коронавірусу

Від моменту впровадження аналізу на визначення наявності в організмі людини антитіл IgG та IgM до коронавірусу COVID-19 методом ІФА у нашій медичній лабораторії МеДіС було обстежено близько 2 000 пацієнтів.

З усієї вибірки близько 68% пацієнтів здали одночасно два види антитіл IgG та IgM (Комплекс "Діагностика коронавірусу COVID-19, сумарні антитіла"), що є рекомендовано для отримання реальної діагностичної картини. Отож, які висновки можна зробити за результатами одночасної діагностики  IgG та IgM? Для початку окреслимо таких 4 діагностичних сценарії:

Аналізуючи результати аналізів, отримані в нашій лабораторії, ми бачимо, що майже 80% пацієнтів є здоровими та не хворіли на COVID-19,  а 10% - вже перехворіли та отримали імунітет (рис. 1). Ще близько 7% пацієнтів – є хворими на момент діагностики, але вже організм почав виробляти антитіла, що відповідають за імунітет, і трошки більше 1% пацієнтів – знаходяться в початковій активній фазі захворювання. Згідно інформації ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров'я), золотим стандартом діагностики коронавірусу є ПЛР-тестування, отож усім пацієнтам, які мають позитивний результат АТ IgM до COVID-19, рекомендовано здати ПЛР.

Зазначимо, що відповідно до Наказу МОЗ України №1 від 10.01.2006 року, про кожен позитивний випадок IgM ми подаємо екстрене повідомлення в Львівський обласний лабораторний центр згідно форми №058/о.

Доволі багато пацієнтів, а саме 32% з усієї вибірки, здавали поокремо антитіла до коронавірусу, а саме 10% - діагностували IgG, а 22% - IgM. Важливо, що переважна більшість зразків біоматеріалу виявились негативними, і як видно з рис. 2, лише 15,5% пацієнтів отримали імунітет, і лише 4% - були хворими на момент діагностики.

«МеДіС» щільно охоплює своїми відділеннями місто Львів, усю Львівську область, також лабораторія представлена у Івано-Франківській та Тернопільській областях. Отож, якщо підсумувати обидва випадки діагностики – маємо на увазі здачу аналізів у комплексі (IgG+IgM)та поокремо (IgG або IgM), можемо зробити висновок, що більшість пацієнтів на момент здачі аналізів не хворіли на COVID-19 та не мають імунітету (рис. 3), а отже шлях до колективного імунітету ще доволі довгий і невідомо, скільки часу ще для цього знадобиться.

Передбачаємо, що у вас може виникнути питання – а як трактувати результати, якщо один з показників є невизначеним (на рис. 1 ми бачимо, що таких варіантів є 3,4%)?
Давайте проаналізуємо ті випадки невизначеності, які зустрілись серед наших пацієнтів:

Ми не впевнені, чи можна екстраполювати результати нашої аналітики по діагностиці COVID-19  методом імуно-ферментного аналізу (ІФА) на загальну вибірку, але переконані, що одним з найбільш важливих факторів подолання пандемії є вчасне діагностування, коректне ведення статистичного аналізу та його правильне трактування.

Щодо якості виконаних досліджень, то в цьому у нас немає жодних сумнівів, адже лабораторія «МеДіС» ніколи не йде на жодні компроміси щодо якості аналізів. Зокрема, для тестування на антитіла до COVID-19 ми використовуємо інноваційний високоточний апарат ELx800™ Absorbance Microplate Reader, виробництва компанії BioTek (США).

 

 

МеДіС – Щастя Бути Здоровим!

 

18.06.2020 року

Новини
Нове відділення у м. Галич

Відкриття нового відділення у м. Галич. І з цієї нагоди "Дерево знижок"(знижки до 50%).

Нове дослідження: Рідинна цитологія ПАП-тест

Вводимо нове дослідження для дослідження - рідинна цитологія ПАП-тест з автоматизованим скринінгом.

АКЦІЯ МІСЯЦЯ: -20% на Глікований гемоглобін

Рівень цукру у крові повинен знати кожен! А ти знаєш свій рівень цукру? Чудова нагода дізнатись.

Independence Swim 2020

Раді були спостерігати за Вашими перемогами та зусиллями. Завжди приємно бути партнерами на таких заходах.

Графік роботи на 24 серпня 2020 року

Перелік відділень, які працюватимуть на День Незалежності України. 

Читати всі новини