Про НОВІ ТЕСТИ та алергію на стоматологічні анестетики

15.07.2020
Про НОВІ ТЕСТИ та алергію на стоматологічні анестетики

Діагностичні алергопроби - необхідний етап для діагностики алергічних реакцій. Саме за допомогою алергопроб можна достовірно дізнатися, на які алергени є реакція Вашого організму. У нашому переліку досліджень налічується понад три десятка відомих алергенів, а також харчова, змішана та інгаляційна панелі. Але у даній статті ми розкажемо про два нові алерготести – реакція на анестетики артикаїн та мепівакаїн.

Алергічні реакції можуть виникати не лише на харчові та інгаляційні алергени, а також на лікарські засоби та анестетики. Іноді людина не вважає себе схильною до алергій, а часті нежить і кашель пов’язує із застудою, а неприємні «знахідки» виявляють вже у стоматологічному кріслі.

Відомо, що алергічні реакції на місцеві анестетики включають в себе два типи реакцій:

  • імуноглобулін E (IgE) - опосередкований тип I
  • опосередковані T-клітинами реакції IV типу

Звична реакція I типу з'являється негайно – від кількох секунд до декількох хвилин. Реакція IV типу опосередковується Т-клітинами зазвичай через 24-72 години. Найбільш небезпечними є алергічні реакції І типу, так як при цьому найчастіше розвивається кропив’янка, набряк Квінке анафілактичний шок. При ІV типу реакції алергія на місцеві анестетики проявляється локальним набряком або алергічним контактним дерматитом. Також відомі випадки виникнення алергічних реакцій на консерванти, що входять до складу анестетика, наприклад хлоргексидин і латекс.

Одними з найбільш часто використовуваних анестетиків у стоматології є артикаїн та мепівакаїн – це місцеві анестетики амідного типу зі швидким початком дії анестезії (від 1 до 3 хв.). Враховуючи це, відтепер у нашій лабораторії можна здати алергопроби на чутливість до даних анестетиків (матеріал для дослідження – венозна кров).

Коли і кому необхідно проводити стоматологічні алергопроби на місцеві анестетики?

  • Якщо у Вас в анамнезі є алергічна реакція на місцеві анестетики
  • Якщо у Вас є алергія на ліки на велику кількість препаратів
  • Якщо Ви входите в групу ризику по алергії на препарати білкової природи і потребуєте введення цих речовин
  • Якщо у Вас є важкі форми алергічних захворювань в анамнезі або в гострому перебігу

Здати кров на визначення чутливості до анестетиків артикаїн та мепівакаїн можна у будь-якому відділенні ДЦ «МеДіС» без попереднього запису.
Термін виконання - 3-5 робочих днів.
Результат аналізів можна переглянути в Особистому кабінеті, на електронній скриньці, а також, за Вашим проханням, ми можемо надіслати результати Вашому лікарю.

 

Лікуйте зубки із задоволенням та без алергій!

 

(c) МеДіС – Щастя Бути Здоровим!

 

Новини
Червоноград: Ми переїхали!

Відділення на вул. Корольова, 6 переїхало на вул. Стуса, 53. Чекаємо Вас у новому відділенні.

Розпочинаємо онлайн запис на COVID-19

Тепер у Вас є можливість власноруч записати себе на дослідження "Коронавірус 2019-nCoV, якісне визначення РНК методом ПЛР".

АКЦІЯ МІСЯЦЯ: Жінка - це святе!

Жінки звикли турбуватись про свою зовнішність, проте відображення у дзеркалі та гарне самопочуття, в першу чергу, залежать від здоров`я. 

Новий тест на антитіла IgА до COVID-19 методом ІФА

Поповнення в родині ІФА тестів до COVID-19 (Новий тест IgA).

Результати ПЛР-тестування на COVID-19 до 30 годин

Тепер можна замовити прискорене виконання результатів ПЛР-тестування на COVID-19. Результат приходить до 30 годин.

Читати всі новини