5 причин пройти швидкий тест на ВІЛ

11.11.2019
5 причин пройти швидкий тест на ВІЛ

Сучасне життя – складне і неоднозначне. Світ навколо містить багато прихованих небезпек, однією з яких є ВІЛ-інфекція. За даними Об’єднаної програми ООН із ВІЛ/СНІД, близько 244 тис. українців мають ВІЛ, проте близько 100 тис. із них досі не знають про свою хворобу.

Рання діагностика ВІЛ-інфекції має визначальне значення для збереження здоров’я й життя кожного окремого пацієнта та для подолання епідемії в цілому, адже вчасне діагностування є запорукою ефективного лікування, доступного на сьогодні.

«Сьогодні ВІЛ – це не вирок. Люди з вірусом імонодефіциту можуть жити звичайним життям, працювати, подорожувати, реалізовувати мрії про здорові інтимні стосунки і дітей. Достатньо вчасно вживати ліки. Якщо ВІЛ-інфекцію діагностувати вчасно, можна оперативно розпочати антиретровірусну терапію (АРТ), і надати необхідне лікування пацієнту, а відтак гарантувати людині якісне життя. Ми закликаємо українців бути свідомими, слідкувати за своїм здоров’ям і регулярно проходити тести на ВІЛ», – заявляють у Міністерстві охорони здоров’я.

ВІЛ-інфекція – це хронічне захворювання, що виникає внаслідок потрапляння в організм вірусу імунодефіциту. 66% випадків захворювання в Україні зумовлені незахищеними статевими контактами, а 20% – через ін’єкції наркотичних речовин. З моменту інфікування до появи перших видимих симптомів може минути декілька років – весь цей час людина може виглядати і почуватися добре. Однак вона може передавати ВІЛ іншим, сама про це не підозрюючи!

 

5 причин пройти швидкий тест на ВІЛ-інфекцію:

  • Подбати про себе, якщо є причини для занепокоєння: був незахищений статевий контакт із малознайомим партнером; Ви не впевнені в ретельності обробки інструментів у косметологічному чи тату-салоні; Вам переливали кров тощо
  • Подбати про кохану людину, з якою плануєте створити сім’ю: для цього треба перевірити обох
  • Подбати про дитину: коли плануєте народження дитини, треба бути впевненими, що не передасте їй вірус, який з перших днів значно ускладнить життя малюка. Вірус передається від інфікованої матері як в період вагітності, так і під час пологів або під час грудного вигодовування
  • Психологічна причина – звільнитися від страхів, припинити жити в постійній напрузі, позбутися негативних думок і переживань
  • Переконлива причина пройти тест – його простота і доступність. Тест не вимагає попередніх приготувань, займає 15 хвилин та оперативно опрацьовується (результат наступного дня). Тестування на ВІЛ є конфіденційним

 

Пам’ятайте: вірус небезпечний доти, поки він не виявлений. Тестування є ознакою вашої поваги до себе і тих, хто Вам не байдужий!

У діагностичному центрі «Медіс» Ви можете пройти швидкий тест на ВІЛ, результати якого будуть готові наступного дня. Діагностика відбувається згідно нового клінічного протоколу лікування та профілактики ВІЛ-інфекції.

Отримання негативного результату тесту означає, що ВІЛ-інфекції не виявлено.

Якщо ж результат тесту – позитивний, це не остаточний діагноз, а сигнал про «зону ризику»: пацієнт скеровується у центр СНІДу для більш детальної діагностики. Позитивний результат може там і не підтвердитись.

Встановлений діагноз не означає, що життя скінчилося, навпаки: чим раніше виявити ВІЛ-статус і звернутися до лікарів – тим ефективнішим буде лікування, тим більше буде можливостей жити повноцінно.

 

Новини
Акційна пропозиція для матусь

Вітаємо наших чудових матусь із Днем матері!

АКЦІЯ МІСЯЦЯ | Діагностика алергії

Підступна алергія має здатність не тільки маскуватися під інші захворювання, а й провокувати ускладнення, тож важливо вчасно звернутися до лікаря, аби не зазнати поразки у боротьбі за власне здоров'я!

Графік роботи на Великодні свята 2022 року

21.04.2022

Повідомляємо графік роботи, щоб ви могли запланувати свій візит у МЕДІС під час Великодніх свят.

Читати всі новини