"Через 3 або 5 років до доброго фахівця буде складно записатись", -

04.09.2018
"Через 3 або 5 років до доброго фахівця буде складно записатись", -

вважає кандидат медичних наук, засновник діагностичного центру «МеДіс» Андрій Васильович Петрух.

 

Вже понад десять років у Червонограді успішно функціонує відділення Львівського діагностичного центру «МеДіс». Про діяльність Центру зокрема і про розвиток української медицини загалом, про перспективи медичної реформи та основні тренди у системі охорони здоров’яведемо мову з Андрієм Васильовичем Петрухом.

 

-Андрію Васильовичу, перше запитання про те, що найбільше хвилює червоноградців, та й усіх українців: чи зміниться щось для простих людей в результаті медичної реформи?

-Без сумніву, що зміниться. Ця реформа повинна була відбутись давно. І усі проблеми, труднощі на шляху її реалізації виникають не тому, що реформа погана, а через те, що вона запізнилась мінімум на двадцять років. Реформа відбувається, і відбувається логічно, відповідно до закономірностей, які пройшли усі країни. Тому ми чекаємо, що наша медицина, врешті-решт, до наших пацієнтів повернеться обличчям. Перші кроки зроблено – і це вже всі бачать – відновлені амбулаторії сімейної медицини, новітня система реєстрації… А найголовніше - лікарі почали хвилюватися про те, щоб до них звертались пацієнти, а не навпаки.

 

-В Україні багато приватних медзакладів, зокрема – і діагностичних. Чи вплине, на Вашу думку, медична реформа на розвиток приватної медицини?

Однозначно, що так. Медична реформа спрямована на те, щоб гроші ходили за пацієнтом, а не навпаки, щоб пацієнти йшли до добрих лікарів. Бо, чого гріха таїти, – люди у білих халатах не завжди є добрими спеціалістами. А кваліфіковані спеціалісти зацікавлені у добрій діагностиці – чи лабораторній, чи променевій. Відповідно, добрий фахівець не буде скеровувати пацієнта в лабораторію сумнівної якості. Він зацікавлений в тому, щоб отримати дійсно якісні аналізи, а не просто вклеїти бланк аналізів в історію хвороби. Тому ми покладаємо великі надії, що медична реформа зможе спонукати лікарів користатись дійсно якісною медичною діагностикою, прагнути досягати рівня світових стандартів медицини.

 

-Які актуальні тренди в медичному обслуговування населення?

- Дуже важливим трендом є те, що пацієнти починають задумуватись над проблемою медичного страхування – чи державного, чи приватного. На мою думку, на сьогодні це найголовніший соціальний тренд в галузі охорони здоров’я громадян. Без страхування подальший розвиток медичного сервісу неможливий.

 

-Ми звикли, що на прийом до фахівця можна потрапити швидко і загалом безпроблемно. А от, наприклад, у сусідній Польщі, наприклад, потрібно записатись наперед, інколи навіть на 2-3 місяці. Чи у зв’язку з медичною реформою європейського зразка може бути аналогічна ситуація в Україні?

Не виключено, що так. Зараз поки що у нас навпаки – лікарі зацікавлені, щоб до них записувались пацієнти. Але така ситуація може настати через 3 або 5 років, коли до справді доброго фахівця буде дуже складно потрапити. Втім, не треба забувати, що ми живемо в умовах ринкової економіки. І якщо до фахівця, який працює в державній системі охорони здоров’я, потрапити на прийом буде проблематично, то до медиків, які працюють приватно, можна буде записатись дуже швидко, але за це «дуже швидко» доведеться платити.

 

-…І тут прийде на поміч страхова медицина?

-Без сумніву, що так, ми знову повертаємось до цієї теми. Актуальність медичного страхування зростає.

 

-Андрію Васильовичу, ви очолюєте медичний діагностичний центр «МеДіс». Яка динаміка сьогодні на ринку лабораторних досліджень?

Щоразу частіше пацієнти звертаються до приватних лабораторій. Це має і позитивні, і негативні сторони. Раніше приватна лабораторія завжди асоціювалась з високоякісним обслуговуванням. Але в умовах, коли в державі, на жаль, нема суворого, я б навіть сказав - жорсткого контролю за приватними лабораторіями, за їхньою діяльністю. Це несе і певну загрозу. Нам вдається утримувати лідируючі позиції завдяки високій якості аналізів та добрій репутації як серед пацієнтів, так і серед лікарів.

 

- Які успішні напрацювання вдається впровадити відділенню Центру «МеДіс» у нашому місті?

-Червоноград – потужне індустріальне місто. Незважаючи на негативні тенденції в економіці, місто має великий потенціал. Тому відкриття тут понад десять років тому кабінету було логічним і закономірним рішенням. Тим паче, що у Червонограді працюють висококваліфіковані спеціалісти як у державних, так і у приватних медичних структурах. Зараз кабінет працює за адресою: вул. Корольова, 6, і це вже третя локація. Ми її змінювали для того, щоб кабінет був кращим, просторішим, комфортнішим для пацієнтів. Така динаміка нашого сервісу у Червонограді. Наші постійні пацієнти можуть це підтвердити.

 

-Багатьох червоноградців цікавить, чи не плануєте у нашому місті відкрити діагностичний центр, розширити сферу послуг?

-«МеДіс» постійно працює над вдосконалення та розширенням послуг для пацієнтів. Окрім лабораторного дослідження, на сьогодні в арсеналі нашого діагностичного центру є також обстеження ультразвукове, в тому числі і ЕХО серця , дослідження судин, а також консультації профільних висококваліфікованих провідних спеціалістів нашого регіону в різних галузях медицини. На базі створеного кабінету у Червонограді вже були попередні пілотні проекти, зокрема, організація консультації, виїзду спеціалістів з найсучаснішим ультразвуковим обладнанням. Найближчим часом плануємо розширити сферу послуг і можливості для діагностики здоров’я жителів Червонограда.

 

Розмову вела Ярослава СТЕПЧУК

Газета «Новини Прибужжя»

67-68 (6209-6210)

23 серпня 2018 року

E-mail: np_gazeta@ukr.net

 

Новини
Акція "Діагностика хвороби Лайма"

Настає тепла пора року, з’являється висока рослинність, що символізує про початок сезону активності кліщів. В Україні приблизно кожен третій кліщ є переносником бореліозу.

АКЦІЯ МІСЯЦЯ: Діагностика щитоподібної залози

З новою Акцією Місяця перевірте чи Ваша щитоподібна залоза в гармонії.

Акційна пропозиція для матусь

Вітаємо наших чудових матусь із Днем матері!

Читати всі новини