Чому один раз на рік необхідно проходити медичне обстеження ?

29.12.2015
Чому один раз на рік необхідно проходити медичне обстеження ?

Аналізи бувають високочутливими і високоспецифічними: перші вказують на порушення, другі виявляють причину. Наприклад, відхилення від норми в аналізі, що показує роботу печінки, вказує на її ураження загалом. Але що конкретно відбувається, він цей аналіз не покаже. Для цього призначається інше спеціальне дослідження, або навіть і не одне. Тому що лікарю необхідно перевірити всі можливі причини виявленого відхилення. Так, методом пошуку і виключення виявляється істина і підбирається певна программа лікування.

ПРАВИЛА

ЗАГАЛЬНЕ ДЛЯ ВСІХ АНАЛІЗІВ: напередодні не вживати важкої білкової їжі, алкоголю, солодких газованих напоїв, жирної їжі та продуктів із білого борошна.

БІОХІМІЧНИЙ АНАЛІЗ КРОВІ: здається натще. Прийом їжі викликає підвищення рівня глюкози в крові і рівня лейкоцитів, а це завідомо неправдиві результати.

АНАЛІЗ НА ГОРМОНИ: за декілька днів краще відмовитись від алкоголю, менше палити безпосередньо перед здачею аналізів. Дослідження на жіночі гормони проводяться в певні дні циклу (переважно 5-7-й день, прогестерон – після 20-го дня) – важливо не пропустити!

АНАЛІЗИ НА АНТИТІЛА ДО ГЕПАТИТІВБ ТОРЧ-ІНФЕКЦІЯМ, (КРАСНУХА, ТОКСОПЛАЗМОЗ, ГЕРПЕС, ЦИТОМЕГАЛОВІРУС), необов’язково  здавати натще.

Ви б хотіли бути здоровими і жити довгим щасливим життям? Тоді вартує знати, які аналізи і дослідження обов’язковими.

ЗАГАЛЬНОКЛІНІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ необхідні для визначення загального стану здоров’я. Найголовніший аналіз – загальний аналіз крові. Він показує, чи немає прихованої інфекції, схильності до алергії, чи на хорошому рівні гемоглобін, який багато у чому впливає на життєвий тонус людини.

АНАЛІЗИ СЕЧІ можуть говорити не лише про запальні процеси сечостатевої системи, але і про цукровий діабет, гормональні зміни.

АНАЛІЗ НА ВИЗНАЧЕННЯ ГРУПИ КРОВІ І РЕЗУС-ФАКТОРА надзвичайно важливий для вагітних жінок. Але кожна людина, однозначно, повина знати свою групу крові і резус-фактор.

БІОХІМІЧНІ АНАЛІЗИ необхідні для визначення функціонального стану майже всіх органів і систем. За цими аналізами визначається стан печінки, нирок, серця, підшлункової залози і т. п. Найбільш часто затребовані гормональні аналізи, які визначають функцію щитовидної залози і репродуктивної системи. Маркерів тут дуже велика кількість, лікар обирає необхідні до ситуації.

СЕРОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ – маркери інфекцій. Це дослідження на наявність гепатитів (А, В, С, D) кору, токсоплазми, цитомегаловірусу, герпесу, краснухи, а також сифілісу, ВІЛ, хламідій, мікоплазми і уреаплазми, лямблій і гельмінті, хелікобактера і деяких інших вірусних і бактеріальних інфекцій.

ПОЛІМЕРАЗНА ЛАНЦЮГОВА РЕАКЦІЯ (ПЛР) – дослідження ДНК людини на наявність бактеріальної інфекції достатньо точно діагностує збудників інфекцій – мікоплазми, уреаплазми, хламідії і т. п.

 

Слідкуйте за своїм здоров’ям і пам’ятайте, що профілактика завжди краще, ніж лікування!

Новини
День народження МеДіС

23% знижка на профілактичний комплекс «Контроль здоров‘я», якщо ви теж народилися у жовтні.

Міжнародний симпозіум з лабораторної медицини

Доповідали на Міжнародному симпозіумі з лабораторної медицини про сертифікацію ISO 15189:2015.

Нове відділення у Львові

Нове відділення у м. Львів, вул. Шота Руставелі, 44/2.

Графік роботи на 14 жовтня 2021 року

14 жовтня працюємо за графіком суботи. 15 жовтня працюємо у звичному режимі.

АКЦІЯ МІСЯЦЯ | Вітамін D

Всім треба більше сонця! Дізнайтеся, наскільки саме вам.

Читати всі новини