Дифтерія: 10 міфів, що приховують небезпеку

22.11.2019
Дифтерія: 10 міфів, що приховують небезпеку

З початку 2019 року в Україні зареєстрували 22 хворих на дифтерію. Підстав говорити про епідемію, а таку ми уже пережили в 90-х, коли захворіло 20 тис. людей і 696 із них померли, наразі немає. Проте, за оцінкою МОЗ, ситуація є напруженою: кількість захворілих є більшою, ніж у попередні роки.

Дифтерія – це гостра інфекційна хвороба, яка передається повітряно-крапельним шляхом та через побутові предмети. Збудник — дифтерійна паличка, потрапляючи у дихальну систему, виробляє сильнодіючий токсин. Він вражає нирки, органи серцево-судинної, дихальної та нервової систем. За даними ВООЗ, із тисячі хворих помирає від 50 до 100 людей.

Є чимало хибних уявлень про дифтерію, які наражають нас на небезпеку. Насправді, легковажити не варто, щоб подбати про своє здоров’я, необхідно озброюватися знаннями.

Міф 1. Перші прояви дифтерії – задуха

Перші прояви дифтерії часто схожі на ангіну: біль у горлі, температура, слабкість, тому її важко діагностувати. Пізніше хворому стає важко дихати, збільшуються лімфовузли, набрякає горло, шия, також з’являється сірий наліт на слизовій.

Міф 2. Дифтерія вражає дихальну систему

Дифтерія може вразити різні органи та системи. Буває дифтерія очей, шкіри і навіть геніталій.

Міф 3. Дифтерію можна вилікувати антибіотиками

У лікуванні застосовують антибіотики, однак токсичну форму можна подолати лише за допомогою протидифтерійної сироватки.

Міф 4. Дифтерія – не страшна хвороба, для одужання людині достатньо просто ввести сироватку

Введення сироватки – не гарантує одужання на 100%. Важливо ввести її у перші дві доби після появи симптомів, тоді вона блокує токсин. Коли ж токсин проникає у тканини, сироватка стає неефективною.

Міф 5. Сироватка від дифтерії безпечніша за вакцину

Сироватка частіше дає ускладнення та алергічні реакції, ніж щеплення. Вакцинація — єдиний безпечний спосіб захисту.

Міф 6. Дифтерією неможливо заразитися повторно

Дифтерією можна заразитися знову, навіть якщо уже хворіли і вилікувалися.

Міф 7. Я вакцинувався у дитинстві, у мене – імунітет

Імунітет проти дифтерії не зберігається на все життя. Дорослі мають проходити ревакцинацію кожні 10 років після 16 років.

Міф 8. Вакцинація – на 100% убезпечує від хвороби

За міжнародною статистикою, 93% вакцинованих не хворіють. Проте уже через рік-півтора ступінь захисту починає знижуватися (і цим пояснюється потреба проводити ревакцинацію щодесять років). Вакцинована людина може заразитися, але хвороба буде протікати набагато легше, ніж у невакцинованої.

Міф 9. В Україні – спалах дифтерії, вакцинуватися пізно

Навіть при виникненні осередку інфекції, щеплення потрібно робити. Зокрема, люди, які контактували з хворим на дифтерію, мають негайно отримати щеплення.

Міф 10. Я не пам’ятаю, чи робили мені щеплення від дифтерії, просто буду оптимістом

У такій ситуації доцільно здати аналіз крові і дослідити, чи є у людини антитіла до дифтерії. Якщо антитіла виявлять, - є відповідний імунітет, і вакцинуватися наразі не потрібно.

 

У діагностичному центрі «МеДіС» є необхідна послуга – Виможете здати аналіз на Антитіла IgG до дифтерійного анатоксину. Вартість аналізу – 450 грн, а вартість вакцини від дифтерії – від 1000 до 1500 грн.

Новини
Акційна пропозиція для матусь

Вітаємо наших чудових матусь із Днем матері!

АКЦІЯ МІСЯЦЯ | Діагностика алергії

Підступна алергія має здатність не тільки маскуватися під інші захворювання, а й провокувати ускладнення, тож важливо вчасно звернутися до лікаря, аби не зазнати поразки у боротьбі за власне здоров'я!

Графік роботи на Великодні свята 2022 року

21.04.2022

Повідомляємо графік роботи, щоб ви могли запланувати свій візит у МЕДІС під час Великодніх свят.

Читати всі новини