Гормональний годинник

16.11.2020
Гормональний годинник

Цікаво, що у нашого організму є власний годинник. І залежно від того, який гормон активніше виробляється у ту чи іншу годину, у нас є більш продуктивні години для роботи/навчання або ж більш сприятливі для сну. Щоб знати що і коли робити, читайте цю статтю або ж просто прислухайтесь до свого самопочуття.

 

⏰ З 6:00 до 7:00 зростає рівень кортизолу. Саме він робить тіло і розум активним. В цей період добре працює не затьмарена денними турботами логіка, тому швидше приймаються правильні рішення, складаються чіткі плани на день і часто відміняється те, що ще ввечері здавалося геніальним. Склянка води вранці та легка зарядка допоможуть позбутися небажаних ефектів гормонів стресу.

⏰ О 7:00 припиняє вироблятися мелатонін - гормон сну. І тому цінність подальшого лежання у ліжку рівна нулю, хіба з’являться складки від заломів подушки на обличчі.

⏰ О 8:00 активізуються статеві гормони, які також беруть участь у формуванні м’язевого каркасу. Тому, якщо не встигли виконати зарядку, саме час для неї. Або якщо поспішаєте на навчання або роботу - оберіть здоровий спосіб пересування (прогулянка пішки або велосипедом).

⏰ 10:00 - 14:00 максимально виробляється нейрогормон ДГЕА (Дегідроепіандростерон), який вкрай важливий для нашого здоров’я. Він відповідальний за нашу увагу та пам'ять. У цей час легко складаються безпомилкові звіти, запамятовуються нові слова і навіть стрілки на віях малюються рівніше – велика сила зосередження! Саме тому усі заняття у школах/університетах припадають на цей час.

⏰ 14:00 - 16:00 – сплеск гормону росту - соматотропіну. У раптовій сонливості та втомі винен і він, а не лише смачний обід і безліч ранкових завдань. Якщо ви відчули різку сонливість в цей час, не відмовляйте собі в задоволенні поспати або просто відпочити 20-30 хвилин. Адже це також і гормон краси та вічної молодості. А легка фізична активність після цього сну лише піде на користь, оскільки гормон росту також відповідає за кількість м’язових тканин. 

⏰ З 17:00 поступово знижується вміст кортизолу. Тому слова «давай це вже зробимо завтра» цілком виправдані – коли кортизол на нулі, голова працює гірше. М'язи, до речі, також – це на замітку тим, то любить вечірні заняття спортом. 

⏰ З 21:00 починає вироблятися мелатонін, знижується температура тіла – і фізично ми хочемо тепла. У такий час потрібно бути поруч із рідними та близькими. 

⏰ З 22:00 наш гіпофіз починає виробляти найбільш приємні гормони – ендорфіни. Сни будуть хорошими, якщо заснути саме в цей час.

⏰ З 22:00 до 4:00 – ми отримуємо максимальну користь від сну. Денний стрес позаду, організм готовий до перезавантаження, і прокидаємося ми легше та у хорошому настрої.

⏰ З 2:00 за роботу знову береться соматотропний гормон (гормон росту) – запорука нашого здоров'я і молодості. Завдяки йому діти “літають уві сні”, а дорослі залишаються молодими, красивими, здоровими з міцними кістками та м’язами. Тому не варто відкладати завдання та роботу на таку пізню пору.

 

Пам'ятайте, що від правильного вмісту усіх цих гормонів залежить Ваш продуктивний день та самопочуття. Рівень вищевказаних гормонів у крові регулює гіпофіз. Щоб Ваш організм працював як швейцарський годинник, то радимо періодично консультуватись із лікарем-ендокринологом та здавати аналізи на вміст цих гормонів.

 

МеДіС - Твоя Лабораторія!

Новини
Акційна пропозиція для матусь

Вітаємо наших чудових матусь із Днем матері!

АКЦІЯ МІСЯЦЯ | Діагностика алергії

Підступна алергія має здатність не тільки маскуватися під інші захворювання, а й провокувати ускладнення, тож важливо вчасно звернутися до лікаря, аби не зазнати поразки у боротьбі за власне здоров'я!

Графік роботи на Великодні свята 2022 року

21.04.2022

Повідомляємо графік роботи, щоб ви могли запланувати свій візит у МЕДІС під час Великодніх свят.

Читати всі новини