МОВЕМБЕР 2019: Тому що чоловіче здоров'я — це важливо!

14.11.2018
МОВЕМБЕР 2019: Тому що чоловіче здоров'я — це важливо!

Кожна жінка знає, як складно переконати свого чоловіка піти до лікаря при появі перших симптомів хвороби, вже не кажучи про профілактичні візити та огляди. Але є одна дуже страшна хвороба, яка досить довго прогресує в організмі зовсім непомітно — це рак простати.

Щороку в листопаді у цілому світі проходить Мовембер, або ще цей період називають “Вусопад” - чоловіки у всьому світі протягом місяця відрощують вуса, привертаючи таким чином увагу до проблеми раку простати.

Рак простати (ракова пухлина передміхурової залози, РПЗ) – це злоякісне новоутворення, що розвивається з епітелію передміхурової залози та вважається одним із найбільш поширених онкологічних захворювань серед чоловіків по усьому світі. За даними Всесвітньої організації здоров’я, рак простати входить в п'ятірку хвороб, які стають причиною смерті чоловіків у всьому світі.

Рак простати доволі часто проходить безсимптомно, оскільки зазвичай ракова пухлина передміхурової залози росте досить повільно. Цей факт дуже ускладнює діагностику цього захворювання на ранніх стадіях.

4 основних симптоми раку простати:

 • розлади сечовипускання: слабкий або перерваний потік сечі, часте або прискорене сечовипускання (переважно вночі), важко почати сечовипускання, неповне спорожнення сечового міхура, біль або печіння під час сечовипускання
 • кров у сечі або спермі
 • біль в спині, стегні або в тазу, що не зникає
 • болісна еякуляція

4 групи ризику раку простати:

 • вік (зазвичай передумови до розвитку хвороби з'являються у віці 40+ років)
 • генетична схильність (хтось з близьких родичів (батько або брат) хворів на рак передміхурової залози
 • ожиріння
 • нездоровий спосіб життя

Міністерство охорони здоров'я України на своєму сайті інформує, що найкращим способом профілактики раку простати є регулярні профілактичні обстеження. Лікар може проконсультувати щодо доцільності онкологічного скринінгуспеціального обстеження чоловіків, які не мають клінічних симптомів захворювання, з метою виявлення раку на більш ранній стадії. Обов'язковим також є тактильне дослідження простати, під час якого можуть бути виявлені ущільнення простати, наявність яких виключає злоякісну пухлину.

Одним із поширених видів медичних досліджень для діагностики раку передміхурової залози є аналіз крові для визначення рівня ПСА. Підвищення рівня ПСА може вказувати як на рак простати, так і на інші серйозні захворювання або порушення (наприклад, збільшення розміру передміхурової залози або наявність інфекції).

МОЗ України опублікував інформацію про обов'язкові профілактичні обстеження для виявлення раку на ранніх стадіях https://bit.ly/2ztmGR4:

 1. профілактичний огляд лікаря-уролога

 2. аналіз крові на простат-специфічний антиген (ПСА)

  Ці прості кроки допоможуть визначити можливу загрозу чоловічому здоров’ю.

Заданими BBC, останні дослідження свідчать, що у Великобританії кількість чоловіків, які помирають від раку простати, вперше перевищила кількість жінок, що помирають від раку молочної залози.

І на останок, цікава історія про випадкове діагностування раку простати, яке врятувало життя (Джерело: BBC-Україна):

“Гарі Петіту було 43, коли п'ять років тому йому поставили діагноз "рак передміхурової залози". Це сталося під час звичайного професійного медогляду.

У нього не було жодних симптомів, лише аномально високий рівень PSA (специфічний для простати антиген) в аналізі крові. Після цього у нього взяли додаткові аналізи й біопсії. Після цього впродовж кількох тижнів йому зробили семигодинну операцію у клініці Royal Marsden в Лондоні, аби видалити пухлину.

"Я щасливчик. Я зберіг свою сперму перед операцією, і тепер ми маємо семимісячну диво-дитину на ім'я Тедді. Я не можу навіть висловити словами, наскільки мені пощастило", - зазначає він.

За словами Гарі, на відновлення після операції знадобилося досить багато часу, і є деякі побічні ефекти, до яких він досі звикає. Але тепер він вільний від раку, і прагне підвищити рівень обізнаності серед інших чоловіків.

"Серед чоловіків це - досі табуйована тема. Вони соромлять та бентежаться, але перевірятися - вкрай важливо", - наголошує він”.

 

БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ!

 

 

Новини
АКЦІЯ МІСЯЦЯ: Три гормони + вітамін D

Поганий настрій? Втома? А гормони у нормі? А вітамін D? 

Важливо! Зміна у графіку роботи деяких відділень на 13.02.2021

У зв'язку із погодніми умовами 13 лютого не працюватимуть відділення у м. Галич, м. Буськ, м. Калуш, м. Городок та смт Східниця.

АКЦІЯ МІСЯЦЯ: Профілактика цукрового діабету

Цукровим діабетом хворіти може кожен. Важливе значення у боротьбі з цукровим діабетом має вчасна діагностика.

Запрошуємо у нове відділення у м. Дрогобич

Відкрили нове відділення у м.Дрогобич. Чекаємо Вас тепер і на вул. Шевченка,37! 

Запрошуємо Вас у відділення у м. Коломия

Чекаємо Вас у відділенні, яке знаходиться у м. Коломия на вул. Гетьмана Івана Мазепи, 46.

Читати всі новини