Нове дослідження: Визначення штамів SARS-CoV-2

23.04.2021
Нове дослідження: Визначення штамів SARS-CoV-2

На даний момент в світі існує більше 100 різновидів SARS-CoV-2, багато з яких відрізняються за своєю швидкістю поширення, заразністю та тяжкістю перебігу. Центр з контролю та профілактики захворювань у США виділяє 5 штамів вірусу. На даний момент ці штами мають доведену підвищену швидкість передачі, призводять до більш важкого перебігу захворювання або здатні уникати імунної відповіді. Найбільш вивченими з них є три:

 • Британський варіант
 • Південноафриканський варіант
 • Бразильський варіант

У Медичній лабораторії МеДіС тепер можливо діагностувати вищеперераховані штами COVID-19, адже ми впровадили нове досілдження - Виявлення РНК вірусу SARS-CoV-2 якісно з визначенням штамів, методом ПЛР Real-Time (RT).

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 

Ціна (станом на 23.04.21) - 1250грн

Термін виконання: 2 дні

Тож, давайте ознайомимось з особливостями діагностованих штамів.

Британський штам COVID-19

БРИТАНСЬКИЙ ШТАМ

У грудні 2020 року медичні служби Великої Британії виявили мутований штам коронавірусу Sars-Cov-2, який є на 70% більш заразним, ніж звичайний варіант. Штам B.1.1.7 або «британський штам» таку назву отримав даний штам, хоча його походження ще точно невідоме. Цей різновид вірусу відрізняється від вихідного вірусу на 23 мутації, з яких 17 можуть призводити до серйозних змін у властивостях вірусу.

Особливості британського штаму:

 1. На 50-74% підвищена здатність вірусу до передачі між людьми;
 2. Більш тяжкий перебіг захворювання;
 3. Основні симптоми: кашель, сильна втома, біль у горлі та м'язах. Втрата нюху є менш вираженою, ніж у «китайського» варіанту.
 4. Може не визначатися деякими ПЛР-тестами, які спрямовані на S-ген.
Південноафриканський штам COVID-19

ПІВДЕННОАФРИКАНСЬКИЙ ШТАМ

Штам SARS-CoV-2 B.1.351 виявлений в ПАР, але активно поширюється по всьому світу. У цьому штамі налічують 21 мутацію, включаючи 9 амінокислотних замін в надзвичайно важливому S-білку, які безпосередньо приймає участь в проникненні вірусу в клітини організму людини. Південноафриканський штам має назву 20H/501Y.V2. Цей відрізняється від інших варіацій головним чином тим, що може уникати раніше набутого імунітету, а також відрізняється більшою швидкістю передачі між людьми,

Особливості південноафриканського штаму:

 1. В середньому на 50% підвищена здатність вірусу до передачі між людьми;
 2. Інкубаційний період (від зараження до появи перших симпомів) даного штаму зменшений до 3х днів.
Бразильский штам COVID-19

БРАЗИЛЬСЬКИЙ ШТАМ

Штам P.1 знайдений в Японії у туристів з Бразилії, і тому вважається бразильським. Також бразильські вчені зафіксували поширення мутованого коронавірусу в штаті Ріо-де-Жанейро. В даний час активно виявляється в багатьох країнах світу, і з 12 січня 2021 роки вже знайдений в Європі. Для цього штаму характерними є 10 мутацій в гені S-білку, які можуть впливати на характеристики SARS-CoV-2. Результати досліджень біологів показали, що від «материнського» вірусу він відрізняється мутаціями в 38 зі 180 геномів.

Особливості бразильського штаму:

 1. Даний штам є стійким до набутого раніше коронавірусного імунітету.
 2. Підвищена швидкість передачі між людьми, за даними деяких досліджень на 127-178%

 

МеДіС - Твоя Лабораторія!

Новини
Акція "Діагностика хвороби Лайма"

Настає тепла пора року, з’являється висока рослинність, що символізує про початок сезону активності кліщів. В Україні приблизно кожен третій кліщ є переносником бореліозу.

АКЦІЯ МІСЯЦЯ: Діагностика щитоподібної залози

З новою Акцією Місяця перевірте чи Ваша щитоподібна залоза в гармонії.

Акційна пропозиція для матусь

Вітаємо наших чудових матусь із Днем матері!

Читати всі новини