Печінка | Про що говорять печінкові проби?

17.03.2021
Печінка | Про що говорять печінкові проби?

Наша печінка - це надважливий біохімічний завод, який відповідає за фільтрацію та детоксикацію крові, переробку та сортування, захищає наш організм від токсичних речовин, виконує ферментативну та видільну функцію, приймає участь у процесах травлення, кровотворення, обміні вітамінів, білків, жирів, вуглеводів та мінералів.

Це найбільша травна залоза в організмі людини, де цілодобово відбуваються сотні реакцій. Також печінка бере участь в утворенні складових імунітету для боротьби з інфекціями.

Саме тому дуже важливо берегти та підтримувати її стабільне функціонування.      

Основними шкідниками для печінки є: інфекції, алкоголь, токсини, неякісна та жирна їжа, надмірна вага та ожиріння, а також діабет.
Для того, щоб тримати роботу печінки під контролем важливо проводити профілактичну діагностику. Для цього використовують печінкові проби - комплекс біохімічних показників для оцінки стану гепатобіліарної системи. Якщо у роботі печінки є відхилення, то завдяки дослідженню їх неодмінно буде виявлено. За цими показниками лікар може визначити наявність і характер перебігу хвороби, призначити лікування, а при необхідності - додаткові інструментальні обстеження.

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 

Одним з показників печінкових проб є аланінамінотрансфераза (АЛТ). Це специфічний фермент, який приймає участь у перетравленні білка. Значно підвищений рівень АЛТ сигналізує про можливі порушення у функціонуванні печінки та її пошкодження. У здорової людини вміст показника АЛТ у крові незначний. У разі руйнування клітин печінки або нирок в результаті різних патологічних процесів АЛТ виділяється в кров – тоді аналіз визначить високий показник АЛТ.

аланінамінотрансфераза (АЛТ)

Аспартатамінотрансфераза (АСТ) – це фермент, який широко поширений в тканинах серця, печінки, нирок, скелетної мускулатури, легень, підшлункової залози. Значне підвищення його активності в сироватці може бути прогностичною ознакою інфаркту міокарда, тому рівень АСТ не є специфічним для ураження печінки, якщо його визначають окремо від інших показників.

Аспартатамінотрансфераза (АСТ)

Високий рівень АЛТ і АСТ сигналізує про пошкодження печінки на тлі захворювань гепатитом, аутоімунних захворювань, прийому гепатотоксичних лікарських засобів.

Гамма-глутамінтрансфераза (ГГТ) – фермент, який бере участь в обміні амінокислот і міститься в печінці, жовчних протоках та нирках. Окрім діагностики захворювань печінки може слугувати перевіркою на зловживання алкоголем. Визначення ж підвищеної кількості ферменту може вказувати на такі захворювання як хронічний і гострий вірусний гепатит, камені в жовчному міхурі, токсичне ураження печінки, захворювання підшлункової залози, хронічний і гострий панкреатит, алкоголізм, гіпертиреоз, рак простати, рак підшлункової залози, рак печінки, загострення хронічного пієлонефриту і гломерулонефриту.

гамма-глутамілтрансфераза (ГГТ)

Лужна фосфатаза (ЛФ) – фермент, який локалізується в багатьох клітинах організму, здебільшого в печінці. Працює каталізатором біохімічних реакцій. Підвищення рівня свідчить про патологічний процес в гепатобіліарній системі або кістках. Іноді показник ЛФ зростає під час вагітності.

лужна фосфатаза (ЛФ)

Білірубін – жовтий гемохромний пігмент, один з основних складових жовчі, який міститься в сироватці у вигляді двох фракцій - прямого (зв’язаного або кон’югованого) та непрямого (незв’язаного або вільного) білірубіну.
При захворюваннях печінки вміст білірубіну в крові збільшується, що в свою чергу спричиняє виникнення жовтяниці.

Білірубін загальний

Підвищення рівня прямого білірубіну спостерігається при патологічних станах печінки та жовчних проток, гепатиті, травмах печінки або зловживанні алкоголем.

білірубін прямий

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 

Отож, турбуйтеся про вашу печінку та цінуйте її роботу, а також не забувайте, що самолікування шкідливе для вашого здоров’я!

 

Новини
Нове відділення у Львові

Нове відділення у м. Львів, вул. Шота Руставелі, 44/2.

Графік роботи на 14 жовтня 2021 року

14 жовтня працюємо за графіком суботи. 15 жовтня працюємо у звичному режимі.

АКЦІЯ МІСЯЦЯ | Вітамін D

Всім треба більше сонця! Дізнайтеся, наскільки саме вам.

Нове відділення у м. Хмельницький

Нове відділення у м. Хмельницький, вул. Подільська, 53.

Нове відділення у м.Самбір

Нове відділення у м. Самбір, вул. Коперника, 19Б .

Читати всі новини