Про НОВІ ТЕСТИ та алергію на стоматологічні анестетики

15.07.2020
Про НОВІ ТЕСТИ та алергію на стоматологічні анестетики

Діагностичні алергопроби - необхідний етап для діагностики алергічних реакцій. Саме за допомогою алергопроб можна достовірно дізнатися, на які алергени є реакція Вашого організму. У нашому переліку досліджень налічується понад три десятка відомих алергенів, а також харчова, змішана та інгаляційна панелі. Але у даній статті ми розкажемо про два нові алерготести – реакція на анестетики артикаїн та мепівакаїн.

Алергічні реакції можуть виникати не лише на харчові та інгаляційні алергени, а також на лікарські засоби та анестетики. Іноді людина не вважає себе схильною до алергій, а часті нежить і кашель пов’язує із застудою, а неприємні «знахідки» виявляють вже у стоматологічному кріслі.

Відомо, що алергічні реакції на місцеві анестетики включають в себе два типи реакцій:

  • імуноглобулін E (IgE) - опосередкований тип I
  • опосередковані T-клітинами реакції IV типу

Звична реакція I типу з'являється негайно – від кількох секунд до декількох хвилин. Реакція IV типу опосередковується Т-клітинами зазвичай через 24-72 години. Найбільш небезпечними є алергічні реакції І типу, так як при цьому найчастіше розвивається кропив’янка, набряк Квінке анафілактичний шок. При ІV типу реакції алергія на місцеві анестетики проявляється локальним набряком або алергічним контактним дерматитом. Також відомі випадки виникнення алергічних реакцій на консерванти, що входять до складу анестетика, наприклад хлоргексидин і латекс.

Одними з найбільш часто використовуваних анестетиків у стоматології є артикаїн та мепівакаїн – це місцеві анестетики амідного типу зі швидким початком дії анестезії (від 1 до 3 хв.). Враховуючи це, відтепер у нашій лабораторії можна здати алергопроби на чутливість до даних анестетиків (матеріал для дослідження – венозна кров).

Артикаїн є основною діючою речовиною більшості препаратів, які використовуються у процесі стоматологічного лікування. Артикаїн входить до складу таких препаратів, як наприклад Убістезин, Убістезин Форте, Септанест та ін. Мепівакаїн є основною діючою речовиною препаратів, які використовуються у процесі стоматологічного лікування, зокрема таких популярних препаратів як Скандонест та Мепівастезин

Отож, якщо Ваш лікар використовує дані препарати, Ви можете сміливо здавати аналізи у МеДіС! А якщо Вам призначили аналіз на інший препарат - перевірте, будь ласка, яка його основна діючова речовина, з високою ймовірністю це буде Артикаїн або Мепівакаїн - обидва ці аналізи наша лабораторія виконує на якісних німецьких реактивах.

Коли і кому необхідно проводити стоматологічні алергопроби на місцеві анестетики?

  • Якщо у Вас в анамнезі є алергічна реакція на місцеві анестетики
  • Якщо у Вас є алергія на ліки на велику кількість препаратів
  • Якщо Ви входите в групу ризику по алергії на препарати білкової природи і потребуєте введення цих речовин
  • Якщо у Вас є важкі форми алергічних захворювань в анамнезі або в гострому перебігу

Здати кров на визначення чутливості до анестетиків артикаїн та мепівакаїн можна у будь-якому відділенні ДЦ «МеДіС» без попереднього запису.
Термін виконання - 3-5 робочих днів.
Результат аналізів можна переглянути в Особистому кабінеті, на електронній скриньці, а також, за Вашим проханням, ми можемо надіслати результати Вашому лікарю.

 

Лікуйте зубки із задоволенням та без алергій!

 

(c) МеДіС – Щастя Бути Здоровим!

 

Новини
День народження МеДіС

23% знижка на профілактичний комплекс «Контроль здоров‘я», якщо ви теж народилися у жовтні.

Міжнародний симпозіум з лабораторної медицини

Доповідали на Міжнародному симпозіумі з лабораторної медицини про сертифікацію ISO 15189:2015.

Нове відділення у Львові

Нове відділення у м. Львів, вул. Шота Руставелі, 44/2.

Графік роботи на 14 жовтня 2021 року

14 жовтня працюємо за графіком суботи. 15 жовтня працюємо у звичному режимі.

АКЦІЯ МІСЯЦЯ | Вітамін D

Всім треба більше сонця! Дізнайтеся, наскільки саме вам.

Читати всі новини