Суші та стейки - гастрономічні тренди, небезпечні для здоров’я

05.02.2019
Суші та стейки - гастрономічні тренди, небезпечні для здоров’я

Згідно даних Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я більш, ніж у 4,5 млрд осіб в організмі є паразити. Через інфекційні та паразитарні хвороби щорічно вмирають 15-16 млн людей. І що найстрашніше - майже 80% всіх захворювань або виникають через паразитів, або є результатом життєдіяльності паразитів в організмі людини.

Викреслити зайве з Вашого організму простіше, ніж це може здаватись на перший погляд. Людина – це до деталей продуманий механізм, який здатен самостійно безвідмовно працювати роками. Але коли в нашому тілі поселяються ці «непрошені гості», тоді багато життєво важливих функцій порушуються. А найнебезпечнішим є те, що паразити порушують системну роботу внутрішніх органів, «по-партизанськи» впливають на загальний стан здоров’я і ми починаємо лікувати наслідки, замість того, щоб усунути першопричину. Паразити, які оселилися у тілі людини, можуть спричиняти багато неприємних симптомів та хворіб, зокрема:

  • біль у суглобах та м’язах
  • проблеми з травленням, здуття, закрепи
  • алергія
  • проблеми з вагою
  • нервозність
  • хронічна втома
  • імунні порушення
  • проблеми зі шкірою
  • онкологічні захворювання
  • порушення сну та ін.

Найбільш поширеними у нашому регіоні є 6 видів паразитів: аскариди, лямблії, токсокари, трихінелли, опісторхи та ехінококи. Заразитись ними можна дуже просто. Так, наприклад, поширенню аскарид (Ascaris lumbricoides) сприяє вживання непомитих овочів, ягід і зелені з городів.

Лямблії (Giardia lamblia) можуть проникнути з водою (вживання недостатньо очищеної води, води з-під крану або з відкритих водойм), контактно-побутовим шляхом (збудники накопичуються на поверхні предметів: іграшках, посуді, білизні, одязі) або харчовим (заражені продукти харчування, непомиті та термічно необроблені фрукти, овочі, ягоди).

Зараження людей токсокарами (Toxocara) відбувається через контакт із забрудненим ґрунтом, непомитими плодами, а також при контакті з домашніми тваринами та їх екскрементами.  

Личинки трихінел можуть потрапити в організм при вживанні в їжу зараженого м'яса, частіше свинини, але нерідкі випадки зараження від м'яса дикого кабана, ведмедя, борсука, коня, рідше — від інших тварин, птахів.

Зараження опісторхами (Opisthorchоsis) відбувається при вживанні в їжу сирої, недостатньо термічно обробленої або слабо просоленої риби.

Ехінококи (Echinococcosis) проникають в організм під час контакту з шерстю тварин, збирання трав, ягід або при вживанні зараженої води. Як проміжного власника ехінокок також вибирає собаку, вовка, шакала, верблюда, зайця, свиню, буйвола.

Також є ще один шлях зараження, який однаково актуальний для різних видів паразитів – це брудні руки!

Кожен у повсякденному житті щодня ризикує заразитись паразитами. Також ризик посилюється гастрономічними трендами – багато людей полюбляють суші із рибою, а також стейки середнього ступеня просмаження, як кажуть «з кров’ю». Чи впевнені Ви, що сировина, з якої це приготували, не була заражена?

Звертаючи увагу на важливість діагностики паразитів, мережа медичних лабораторій «МеДіС» пропонує комплекс №45 «Паразитарний скринінг», до якого входять дослідження наявності 6-ти видів паразитів: аскариди, лямблії, токсокари, трихінели, опісторхи та ехінококи.

У лютому 2019 року для власників карток мережі аптек D.S. діє спеціальна акційна пропозиція на «Паразитарний скринінг» - ціна 800 грн – і це супервигідна та найдешевша пропозиція у Львівській області.

 

Не дозволяйте паразитам керувати Вашим життям – виявіть «непотрібного гостя» та позбудьтесь його назавжди!

Новини
Он-лайн лабораторія МеДіС

Ми запустили власний інтернет-магазин, тож тепер є можливість оплатити онлайн аналізи ще й зі знижками

АКЦІЯ МІСЯЦЯ: Здорові судини

Контролюйте, щоб не боятися атеросклерозу та інсульту!

Знижка -50% на Рідинну цитологію ПАП-тест

Рак шийки матки займає четверте місце в світі серед онкологічних захворювань у жінок. Не залишайте сумнівів для простору!

Графік роботи на 8 березня 2021 року

Зміни у графіку роботи 8 березня 2021 року.

АКЦІЯ МІСЯЦЯ: Три гормони + вітамін D

Поганий настрій? Втома? А гормони у нормі? А вітамін D? 

Читати всі новини