Тільки 10% пацієнтів мають імунітет: перші висновки МеДіС про IFA-діагностику коронавірусу

18.06.2020
Тільки 10% пацієнтів мають імунітет: перші висновки МеДіС про IFA-діагностику коронавірусу

Від моменту впровадження аналізу на визначення наявності в організмі людини антитіл IgG та IgM до коронавірусу COVID-19 методом ІФА у нашій медичній лабораторії МеДіС було обстежено близько 2 000 пацієнтів.

З усієї вибірки близько 68% пацієнтів здали одночасно два види антитіл IgG та IgM (Комплекс "Діагностика коронавірусу COVID-19, сумарні антитіла"), що є рекомендовано для отримання реальної діагностичної картини. Отож, які висновки можна зробити за результатами одночасної діагностики  IgG та IgM? Для початку окреслимо таких 4 діагностичних сценарії:

Аналізуючи результати аналізів, отримані в нашій лабораторії, ми бачимо, що майже 80% пацієнтів є здоровими та не хворіли на COVID-19,  а 10% - вже перехворіли та отримали імунітет (рис. 1). Ще близько 7% пацієнтів – є хворими на момент діагностики, але вже організм почав виробляти антитіла, що відповідають за імунітет, і трошки більше 1% пацієнтів – знаходяться в початковій активній фазі захворювання. Згідно інформації ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров'я), золотим стандартом діагностики коронавірусу є ПЛР-тестування, отож усім пацієнтам, які мають позитивний результат АТ IgM до COVID-19, рекомендовано здати ПЛР.

Зазначимо, що відповідно до Наказу МОЗ України №1 від 10.01.2006 року, про кожен позитивний випадок IgM ми подаємо екстрене повідомлення в Львівський обласний лабораторний центр згідно форми №058/о.

Доволі багато пацієнтів, а саме 32% з усієї вибірки, здавали поокремо антитіла до коронавірусу, а саме 10% - діагностували IgG, а 22% - IgM. Важливо, що переважна більшість зразків біоматеріалу виявились негативними, і як видно з рис. 2, лише 15,5% пацієнтів отримали імунітет, і лише 4% - були хворими на момент діагностики.

«МеДіС» щільно охоплює своїми відділеннями місто Львів, усю Львівську область, також лабораторія представлена у Івано-Франківській та Тернопільській областях. Отож, якщо підсумувати обидва випадки діагностики – маємо на увазі здачу аналізів у комплексі (IgG+IgM)та поокремо (IgG або IgM), можемо зробити висновок, що більшість пацієнтів на момент здачі аналізів не хворіли на COVID-19 та не мають імунітету (рис. 3), а отже шлях до колективного імунітету ще доволі довгий і невідомо, скільки часу ще для цього знадобиться.

Передбачаємо, що у вас може виникнути питання – а як трактувати результати, якщо один з показників є невизначеним (на рис. 1 ми бачимо, що таких варіантів є 3,4%)?
Давайте проаналізуємо ті випадки невизначеності, які зустрілись серед наших пацієнтів:

Ми не впевнені, чи можна екстраполювати результати нашої аналітики по діагностиці COVID-19  методом імуно-ферментного аналізу (ІФА) на загальну вибірку, але переконані, що одним з найбільш важливих факторів подолання пандемії є вчасне діагностування, коректне ведення статистичного аналізу та його правильне трактування.

Щодо якості виконаних досліджень, то в цьому у нас немає жодних сумнівів, адже лабораторія «МеДіС» ніколи не йде на жодні компроміси щодо якості аналізів. Зокрема, для тестування на антитіла до COVID-19 ми використовуємо інноваційний високоточний апарат ELx800™ Absorbance Microplate Reader, виробництва компанії BioTek (США).

 

 

МеДіС – Щастя Бути Здоровим!

 

18.06.2020 року

Новини
Акційна пропозиція для матусь

Вітаємо наших чудових матусь із Днем матері!

АКЦІЯ МІСЯЦЯ | Діагностика алергії

Підступна алергія має здатність не тільки маскуватися під інші захворювання, а й провокувати ускладнення, тож важливо вчасно звернутися до лікаря, аби не зазнати поразки у боротьбі за власне здоров'я!

Графік роботи на Великодні свята 2022 року

21.04.2022

Повідомляємо графік роботи, щоб ви могли запланувати свій візит у МЕДІС під час Великодніх свят.

Читати всі новини