Ви тепер - майбутня мама!

29.12.2015
Ви тепер - майбутня мама!

У вашому тілі відбуваються неймовірні зміни. Думка про те, що Ви станете мамою робить Вас особливо красивою і щасливою.

Вже через тиждень після зачаття Ваш організм перебудовується на новий лад - відтепер він піклується про малюка. Детальніше про деталі цієї перебудови ми і поговоримо.
Ви тепер - майбутня мама.

Вже на другому місяці вагітності формуються оченята на личку крихти, промальовуються ручки і ніжки, закладаються внутрішні органи. На 5 тижні вже є верхня губка і носик. Наприкінці першого триместру маленька клітинка досягає 6 см і важить 15 грам . На 21 тижні починає битися серце у дитинки.

Під час вагітності не просто росте живіт, в організмі жінки змінюється усе. Самопочуття теж змінюється. Немає такого органу і системи у вашому організмі , який не прийняв участь в цій перебудові.

Протягом усієї вагітності змінюються:

  • Матка і грудні залози .
  • Кровообіг - тепер один на двох .
  • Дихання.
  • Травлення.
  • Стравохід і шлунок.
  • Тонкий і товстий кишечник, сечовидільна система.
  • Гормональні зміни виступають куратором цих змін.
  • Пристосування метаболізму( Вода і сіль , жири , цукор , білки).

У період вагітності у Вашому тілі будуть відбуватися зміни видимі і невидимі . Анатомічні, фізіологічні, психологічні, біохімічні - всі вони покликані забезпечити майбутньому дитині ріст і розвиток. Обмін речовин або метаболізм, гормональні перебудови - пристосовуються до нового стану.

Матка і грудні залози. За дев'ять місяців, вага матки збільшується з 50-60 грам до одного кг і навіть більше. Висота змінюється від 6,5 до 33 см , об'єм від 2-3 мл до 4-5 літрів. Це середні цифри, можливі й інші варіанти. Після 1,5 місяців матка з трикутника перетворюється на округлий апельсин.

Шлунок швидко пристосовується, а еластична шкіра живота буде поступово пристосовуватися, повільно розтягуватися, тому зміниться силует, прогнеться для врівноваження поперек.

Груди почнуть набрякати, тяжкість з перших місяців, поколювання, припливи. Соски стають опуклі, темні. Їх функція - охороняти і захищати грудну залозу від інфекції, це свого роду бактерицидна мастило. З'являються на грудях безліч венозних поверхневих судин, артерії видно менше.

Кровообіг. Кров матері доставляє плоду речовини необхідні для росту і розвитку, а відпрацьовані шлаки виводяться. Ці процеси здійснюються через спеціальний орган - плаценту, яка з'являється під час вагітності. Судини розширюються. Еритроцити стають розведеними великим об'ємом плазми, рідкої частини крові, звідси - анемія, нестача заліза.

Вени. Розвиток плоду та збільшення матки, іноді заважає поверненню крові від кінцівок до серця, ноги набрякають, може з'явитися розширення вен.
 
Пульс. У спокійному стані він почастішав на 10 - 15 ударів на хвилину, навіть під час сну. При очікуванні близнюків ще більше, в середньому складе 60-90 ударів на хвилину. З кінця першого триместру, об'єм циркулюючої крові збільшиться на 30-50%. Серце б'ється частіше, йому потрібно перекачати більше крові .

Артеріальний тиск злегка знижується на початку вагітності. Збільшується маса крові, розширюються судини. З наближенням терміну пологів, тиск відновлюється колишнє, але не повинно бути більше 140 / 90 мм. рт.ст.

Дихання. Гормональні зміни в організмі призводять до набухання слизової носоглотки, дихати носом стає важче. Це тимчасово, все до пологів пройде. Матка, збільшуючись, піднімає вгору потужний і головний дихальний мускул - діафрагму. Дихання стає верхнім або грудним . Крім того, матір дихає за свого малюка, легені якого зможуть дихати тільки після народження. При кожному вдиху ви поглинаєте на 15 % повітря більше, ніж зазвичай, при цьому дихання не стає частішим.
Кишечник, сечовий міхур , шлунок здавлені зростаючою маткою.


Що може турбувати

Що Ви можете зробити самі

Анемія (дефіцит заліза, фолієвої кислоти, швидка втома, задишка, блідість )

Вживайте в їжу крес - салат, шпинат, сочевицю, білу квасолю, сухофрукти, жовток яйця, печінку, цикорій, шоколад, диню. Авокадо, перець та інші продукти. Гранати, буряк, червону ікру.

Безсоння. Наприкінці вагітності у вас може з'явитися безсоння, дитина рухається, будить Вас і періодично можуть виникати болі і судоми.

Не їжте багато ввечері, спіть на жорсткому матраці, на лівому боці. Не можна пити багато чаю, кави а також газованих напоїв. Прогулянка перед сном або  сон при відкритому вікні.

Біль у грудних залозах. Майже у всіх вагітних груди стає хворобливою в першому триместрі , іноді болять соски.

Забезпечити хорошу підтримку грудей , змінити розмір бюстгальтера , краще , якщо він буде з бавовни , не можна накладати креми і лосьйони на соски. Формувачі сосків.

Болі в животі.  Крім болі в перші місяці, багато жінок, починаючи з п'ятого місяця вагітності, страждають від болю в паху, животі, попереку .

Вітаміни та релаксанти м'язів. Частий і регулярний відпочинок принесе вам полегшення.

Болі в області лобка. Причиною болю в третьому триместрі, в області лобка, є гормональний вплив на кістки тазу.

Використовуйте будь-яку можливість для відпочинку в горизонтальному положенні.

Болі в спині. Починаючи з п'ятого місяця, у вас можуть з'являтися ці болі, матка збільшилася і тисне на хребетний стовп.

Щоденні фізичні вправи зміцнюють м'язи спини, живота. Плавайте на спині.

Виділення. Невеликі вагінальні без запаху виділення, білуваті можуть з'явитися через гормональні зміни, але витікання амніотичної рідини може вказувати на розрив навколоплідного міхура.

Зробити аналіз на виявлення вагінальної флори чи грибкової інфекції, дотримуватися особистої гігієни .

Геморой. Наприкінці вагітності часто спостерігається варикозне розширення вен в області заднього проходу, роздратування, але це не впливає на пологи.

Уникайте здобних продуктів.

 

Новини
Акція "Діагностика хвороби Лайма"

Настає тепла пора року, з’являється висока рослинність, що символізує про початок сезону активності кліщів. В Україні приблизно кожен третій кліщ є переносником бореліозу.

АКЦІЯ МІСЯЦЯ: Діагностика щитоподібної залози

З новою Акцією Місяця перевірте чи Ваша щитоподібна залоза в гармонії.

Акційна пропозиція для матусь

Вітаємо наших чудових матусь із Днем матері!

Читати всі новини