Як впливають бородавки на здоров'я людини?

20.07.2016
Як впливають бородавки на здоров'я людини?

Бородавки можуть з'явитися в будь-якому віці і на будь-якій частині тіла. Найчастіше вони псують зовнішність, заважають займатися повсякденними справами, спричиняють незручність при ходьбі. Але навіть ті утворення, які дошкуляють  людині , можуть виявитися підступними. Давайте розберемося, чим загрожують бородавки.

Що таке бородавка?

У більшості випадків це - доброякісне новоутворення на шкірі у вигляді вузлика або сосочка. Поява бородавок - наслідок активізації в організмі вірусу папіломи людини (ВПЛ), яким можна заразитися статевим шляхом або через мікротравми. Наприклад, зараження дітей відбувається через дрібні подряпини, пошкодження шкіри після контакту з брудними предметами загального користування.

Наріст на шкірі може з'явитися через один або декілька місяців після інфікування ВПЛ. Цьому сприяє зниження імунітету, часті стреси, надмірне потовиділення, порізи, подряпини, ранки на шкірі.

Потенційна небезпека цих новоутворень  визначається їх різновидом.

Різновиди бородавок

Бородавки можуть з'явитися на будь-якій частині тіла: обличчі,  голові, на долонях і пальцях рук, на підошві, в пахвових западинах, в інтимних місцях і т. д.

Звичайні  бородавки мають вигляд щільних сухих опуклостей величиною від шпилькової головки до горошини. Вони безболісні. Можуть зливатися і утворювати великі бляшки. Найчастіше вражають кисті рук.

Інший різновид  бородавок - підошовні. Вони з'являються на п'ятах або пальцях ніг в місцях тиску взуття. Вони болючі і перешкоджають ходьбі.

Плоскі бородавки, зазвичай, виникають у дітей і молодих людей на кистях рук або на обличчі. Вони нагадують плоскі вузлики, округлі або неправильної форми, безболісні.

Гострокінцеві кондиломи найчастіше розвиваються на статевих органах чоловіків і жінок, в пахових і міжсідничних складках при недотриманні гігієни. Це дрібні вузлики, які часто зливаються у великі групи.

Ниткоподібні бородавки - довгі шкірні відростки і найчастіше розміщуються на шиї, на вічках, під носом, біля губ, в паховій ділянці.

Поява старечих бородавок (вікових кератом) не пов'язана з вірусом папіломи людини. Такі безболючі шкірні нарости часто з'являються у людей після 40 років на обличчі, шиї, тулубі. 

Чим загрожують бородавки

У багатьох випадках бородавки часто зникають самі по собі протягом кількох місяців або року. Але оскільки вірус - причина, що викликала їх появу, залишаєть в організмі, то нерідко вони з'являються знову. Бородавки можуть поширитися по тілу і стати джерелом зараження ВПЛ для оточуючих.

Найпоширеніший наслідок від появи бородавки у людини - психологічний дискомфорт. Такі нарости  помітні оточуючим. Це може заважати впевненості в собі, особливо у дитячому і підлітковому віці.

Але деякі типи бородавок можуть нести і більш серйозні загрози для здоров'я, зокрема:

- перешкода ходьбі (підошовні бородавки відрізняються сильною хворобливістю і, як правило, заважають ходьбі; інколи дискомфорт настільки виражений, що викликає тимчасову втрату працездатності);

- супутні інфекції (багато наростів на шкірі розташовані в місцях, де їх легко травмувати; якщо цілісність бородавки пошкоджена, вона може кровоточити і стає вразливою для інфекції; якщо вона почервоніла, з'явилися гнійні виділення або лихоманка - це ознаки інфікування; приєднання інфекції веде до розвитку запальних захворювань, зокрема, якщо мова йде про гострокінцеві кондиломи, які можуть викликати хронічний уретрит, парапроктит, баланопостит та ін.);

- можливість переродження в злоякісне новоутворення (під дією вірусу доброякісне новоутворення може перетворитися на злоякісну пухлину; ризик хоч і невеликий, але він є; особливо небезпечні гострокінцеві кондиломи - у чоловіків вони найчастіше  з'являються на вуздечці крайньої плоті, на статевому члені, мошонці, у жінок - на статевих губах, кліторі, отворі сечівника, шийці матки, піхві, в обох статей - в ділянці  анального отвору, в роті, у прямій кишці; кожна така кондилома є резервуаром для ВПЛ, який накопичується в тканинах і може призвести до злоякісних змін на шкірі або слизових статевих органів, в результаті цього розвиваються передракові стани).

Найкращим способом лікування таких шкірних наростів є їх видалення.

Щоб визначити найбільш ефективний і безпечний метод видалення бородавки, зверніться до лікаря-дерматовенеролога.

 

Новини
Акційна пропозиція для матусь

Вітаємо наших чудових матусь із Днем матері!

АКЦІЯ МІСЯЦЯ | Діагностика алергії

Підступна алергія має здатність не тільки маскуватися під інші захворювання, а й провокувати ускладнення, тож важливо вчасно звернутися до лікаря, аби не зазнати поразки у боротьбі за власне здоров'я!

Графік роботи на Великодні свята 2022 року

21.04.2022

Повідомляємо графік роботи, щоб ви могли запланувати свій візит у МЕДІС під час Великодніх свят.

Читати всі новини