Антитіла IgA до гліадину.

Тривалість виконання: 5 робочих днів
Визначення

Гліадин - фракція глютену (білка пшениці), яка є токсичною для осіб схильних до целіакії.
Під час розщеплення глютену утворюються пептиди, які в кишківнику зв'язуються тканинною трансглютаміназою, в свою чергу вона підсилює їх антигенні властивості. В подальшому це викликає розвиток запалення та специфічну імунну відповідь з появою антитіл та аутоімунним ураженням слизової оболонки тонкого кишківника, внаслідок чого втрачаються ворсинки та з'являється велика кількість міжепітеліальних лімфоцитів. Цей процес проявляється синдромом мальабсорбції з явищами метеоризму, здуття живота, діареєю, втратою маси тіла. Зміни метаболізму, пов'язані з порушенням всмоктування поживних речовин, мінералів і вітамінів, можуть призводити до розвитку остеохондрозу, анемії, стомлюваності, погіршення репродуктивної функції. При вилученні глютену з раціону відбувається відновлення ворсинок і нормалізація абсорбції. Найчастіше захворювання проявляється у дитячому віці, це пов'язано з введенням в прикорм каші. У дорослому віці її розвиток залежить від провокуючих факторів. 

Антитіла Ig A до гліадину присутні у більшості хворих на целіакцію.

Відхилення від норми

Виявлення антитіл свідчить про: целіакію (глютенчутливу ентеропатію), рідше про хворобу Крона, виразковий коліт, постінфекційну мальабсорбцію, ревматоїдний артрит, синдром Шегрена, системну склеродермію, інтерстиціальні захворювання легень.

Коли призначають?

Дане дослідження використовується при підозрі на целіакцію (непереносимість глютену), а також для контролю її лікування та скринінгу рідних хворого на дану патологію.

Рекомендації

Антитіла IgА більш специфічні ніж IgG, проте комбіноване дослідження на специфічні IgА і IgG до гліадину є більш ефективним.

360 грнЦіна у відділенні
324 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку