Олігоклональні смуги (ліквор/сироватка) (виконується в Німеччині).

Тривалість виконання: 16 робочих днів
Визначення

Розсіяний склероз - захворювання центральної нервової системи, яке частіше зустрічається у жінок в молодому віці (до 55 років). У деяких випадках він проявляється у вигляді досить характерних симптомів (наприклад, порушення зору в результаті невриту), однак частіше спостерігаються неспецифічні ознаки, наприклад слабкість або поколювання в руках і ногах. З огляду на те, що ці ознаки можуть спостерігатися і при багатьох інших неврологічних захворюваннях, діагноз "розсіяний склероз" неможливо встановити на підставі тільки клінічної картини. Для точної діагностики цього захворювання використовують лабораторні методи.
Одним з методів діагностики розсіяного склерозу є аналіз спинномозкової рідини на наявність олігоклональних імуноглобулінів G. 

Олігоклональні IgG визначаються у вигляді декількох піків концентрації IgG при електрофорезі білків ліквору ( "оліго" - "кілька"). У нормі в лікворі не виявляються моно-, оліго- або поліклональні імуноглобуліни. У пацієнтів з розсіяним склерозом IgG можуть бути виявлені в 85-95% випадків. Роль цих імуноглобулінів у розвитку розсіяного склерозу не зрозуміла, проте доведено, що вони синтезуються В-лімфоцитами в лікворі в областях, прилеглих до зони демієлінізації (пошкодження мієлінової оболонки мозку), що, мабуть, вказує на аутоімунну природу захворювання. Слід зазначити, що олігоклональні IgG не є специфічною ознакою розсіяного склерозу і можуть бути виявлені при багатьох інших захворюваннях ЦНС, таких як криптококовий менінгіт, нейросифіліс або васкуліт з ураженням судин головного мозку. З огляду на це дослідження ліквору на олігоклональні IgG служить додатковим діагностичним тестом. Його роль значно зростає, якщо результати основного діагностичного тесту (МРТ) неоднозначні.

Вважається, що виявлення олігоклональних IgG пов'язано зі швидшим прогресуванням захворювання, тому дослідження цих антитіл може бути також використано для прогнозу захворювання.

Відхилення від норми

Позитивний результат: розсіяний склероз; будь-які патологічні утворення ЦНС; системний червоний вовчак із ураженням ЦНС; васкуліт судин головного мозку; цукровий діабет; синдром Гієна - Барре; нейросифіліс;нейробореліоз; паненцефаліт (краснушний, підгострий склерозуючий); полінейропатія; синдром Шегрена з ураженням ЦНС; артеріовенозна мальформація судин спинного мозку.

Негативний результат: норма.
 

Коли призначають?

Дане дослідження використовується для діагностики та оцінки прогнозу розсіяного склерозу.

Рекомендації

Дане обстеження рекомендується здавати задля підтвердження діагнозу розсіяного склерозу в комплексі з оглядом лікаря та МРТ-скринінгом.

4415 грнЦіна у відділенні
3974 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку