Проба Кумбса, непрямий тест (виконується в Німеччині).

Тривалість виконання: 16 робочих днів
Визначення

Непряма проба Кумбса (непрямий антиглобуліновий тест) дозволяє виявити атипові антитіла в плазмі хворих, в тому числі алоантитіл до власних антигенів еритроцитів.
Дослідження виконується коли пряма проба Кумбса виявилася негативною і антитіла не були виявлені.

Дослідження протікає у 2 етапи, тому і має назву «непряма проба».

На першому етапі антитіла в сироватці хворого, які не пов'язані з еритроцитами, фіксують на еритроцитах здорової людини. Другим етапом відмиті еритроцити донора групи 0 (I) інкубують з досліджуваної сироваткою. Якщо в сироватці присутні антитіла, то вони зв'язуються з еритроцитами. Далі ці еритроцити обробляють антиглобуліновою сироваткою, яка містить антитіла проти антитіл, тобто фактично проводять пряму реакцію Кумбса. При появі аглютинації проба розцінюється як позитивна непряма проба Кумбса.

Відхилення від норми

Позитивний результат непрямої проби Кумбса свідчить про можливі труднощі при підборі крові для переливання і проведенні перехресної проби на сумісність з консервованою кров'ю, гемолітичну анемію.

Коли призначають?

Дане дослідження призначається для встановлення причини гемолітичної анемії, обстеження перед переливанням крові.

Рекомендації

Дане обстеження рекомендується проводити разом з іншими тестами на аутоімунні та системні захворювання.

Додаткова інформація

Непряма проба Кумбса

Кількість пацієнтів різного віку з захворюваннями крові збільшується з кожним роком. Проба Кумбса - клінічне дослідження крові на виявлення в організмі людини антитіл, що представляють загрозу для здоров'я. Є важливим діагностичним методом в акушерстві, реаніматології, хірургії, гематології.

З безлічі існуючих антигенів в медичній практиці найбільше значення приділяється трьом типам аглютиногенів крові. Одним з них є тип відповідальний за прояв резус-фактора: якщо він присутній на мембрані еритроцита, діагностують Rh + групу крові, якщо відсутня - Rh-. Якщо до складу резус-негативної крові потрапляють еритроцити з аглютиногенами Rh +, організм запускає реакцію імунної системи і починає виробляти антитіла до цього антигену, що стає причиною патологічних станів.

Пробу Кумбса проводять тільки при наявності прямих показань. Загальний список причин для призначення проби Кумбса:

  • планування та ведення вагітності (батьки мають різний Rh);
  • донорство і підготовка до переливання крові (розбіжність крові по Rh не менше згубно, ніж розбіжність по системі АВ0);
  • плановане хірургічне втручання (на випадок заповнення крововтрати за допомогою переливання крові);
  • діагностика гемолітичних хвороб.

Типи проб

Виділяється 2 різновиди:

  • пряма - дозволяє виявити антитіла на поверхні еритроцитів. Це необхідно для діагностики вже наявних гемолітичних патологій. Іноді до проведення тесту Кумбса вдаються в тому випадку, коли необхідно виявити причини розвитку таких патологій, як анемія і жовтяниця;
  • непряма проба Кумбса - допомагає виявити антитіла в плазмі крові, що необхідно для оцінки сумісності при переливанні і діагностиці ризиків резус-конфлікту під час вагітності.

Непряма проба виконується коли пряма проба Кумбса виявилася негативною і антитіла не були виявлені.

Непрямий антіглобуліновой тест (НАТ) - це лабораторний аналіз, який дає можливість виявити антитіла до червоних кров'яних тілець в сироватці крові і встановити причину їх гемолізу і анемії. Найчастіше непряма проба Кумбса проводиться при гемотрансфузіях з метою визначення сумісності крові донора і реципієнта. Рідше непрямий антіглобуліновой тест проводять вагітним жінкам при діагностиці резус-конфлікту матері і плоду, гемолітичних анемій. Для виконання аналізу використовується венозна кров, взята з ліктьової вени.

Непряма проба Кумбса має подібну методику до прямого тесту, але більш складну послідовність дій. У відокремлену сироватку крові вводять антигенні еритроцити (з резус-фактором) і тільки після цих маніпуляцій додають антиглобулінову сироватку для діагностики і титру аглютинати.

Підготовка до процедури

Для діагностики використовують венозну кров. Спеціальна тривала підготовка до проведення проби Кумбса не потрібна. Намагайтеся дотримуватися стандартного набору правил перед взяттям крові з вени на аналіз:

  • за 3 доби відмовтеся від алкоголю, медичних препаратів (по можливості);
  • останній прийом їжі плануйте на пізніше, ніж за 8 годин до взяття крові на аналіз;
  • за 1 годину відмовтеся від куріння, фізичних, розумових і емоційних навантажень;
  • перед процедурою випийте склянку чистої негазованої води.

Інтерпретація результатів

Норма - негативний результат - в крові немає антитіл, пов'язаних з еритроцитами, і вони не можуть бути причиною гемолізу: при підготовці до гемотрансфузії для реципієнта - сумісність з кров'ю донора, при моніторингу вагітності - відсутність резус-сенсибілізації матері, низький ризик розвитку імунологічного конфлікту.

Позитивний результат непрямої проби Кумбса - виявлено антитіла, які призводять до руйнування клітин крові та свідчить про можливі труднощі при підборі крові для переливання і проведенні перехресної проби на сумісність з консервованою кров'ю.

Здати непряму пробу Кумбса  можна в діагностичному центрі Медіс. 

Медцентр Медіс надає до ваших послуг найкваліфікованіших фахівців і сучасну техніку, завдяки чому аналіз можна зробити в короткі терміни. Ми гарантуємо високу точність результатів та доступні ціни.

660 грнЦіна у відділенні
594 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку