Проба Кумбса, прямий тест (виконується в Німеччині).

Тривалість виконання: 16 робочих днів
Визначення

Пряма проба Кумбса - якісний аналіз на антиеритроцитарні антитіла або компоненти комплементу, зафіксовані на поверхні еритроцитів в крові пацієнтів з аутоімунними гемолітичними анеміями.

У разі якщо якісна реакція дає негативний результат, то проводять непряму пробу Кумбса. Тоді відбувається діагностування антитіл, які не зафіксовано на поверхні еритроцитарних клітин і містяться у вільному вигляді в плазмі крові.

Відхилення від норми

Позитивний результат прямої проби Кумбса свідчить про можливі труднощі при підборі крові для переливання і проведенні перехресної проби на сумісність з консервованою кров'ю, гемолітичну анемію.

Коли призначають?

Дане дослідження призначається при імунній гемолітичній анемії, гемолітичній хворобі у дітей неонатального віку, лікарській імунній гемолітичній анемії, обстеженні перед гемотрансфузіями.

Рекомендації

Дане обстеження рекомендується здавати разом з іншими тестами на аутоімунні та системні захворювання.

Додаткова інформація

Проба Кумбса або прямий тест на антиеритроцитарні антитіла  

Імунна система людини іноді починає розпізнавати свої еритроцити як чужорідні утворення і починає знищувати їх за допомогою антитіл. Проба Кумбса – це аналіз, що дозволяє виявити в крові людини наявність специфічних антитіл, що атакують власні еритроцити людини (антиеритроцитарні антитіла). Його виконують новонародженим дітям та дорослим людям за наявності факторів ризику або клінічних ознаках гемолітичної анемії (зниження рівню гемоглобіну та еритроцитів через руйнування розрушення червоних клітин крові).

Проба для новонароджених

Гемотест на сумісність еритроцитів найбільш розповсюджений у педіатрії та неонатології. Його проводять новонародженим дітям, у яких підозрюють можливість розвитку гемолітичної анемії новонароджених. Це захворювання, що розвивається у малюків через несумісність їх власної крові та крові матері, яка проникає через плацентарний бар'єр під час вагітності. Не дивлячись на те, що обмін крові відбувається під час вагітності, захворювання розвивається лише після народження і може призводити до тяжких проблем зі здоров'ям малюка і навіть до ранньої загибелі. Саме тому дітям із факторами ризику проводять пряму пробу Кумбса. 

Ризик розвитку гемолітичної хвороби підвищується за наступних умов:

  • народження від матері із негативним резус-фактором;
  • друга, третя і подальші вагітності;
  • наявність у родині дітей, в яких була ядерна жовтяниця або встановлений діагноз гемолітичної хвороби новонароджених.

Аналіз крові у дитини із факторами ризику беруть у перший день життя у пологовому будинку, або після виписки при розвитку характерної жовтяниці. 

Аналіз для інших груп населення

На жаль, не тільки новонароджені схильні до розвитку гемолітичної анемії. Тож пряма проба Кумбса призначається за наступних умов:

  • наявність анемії невідомої етіології;
  • пацієнтам, яким планується переливання крові;
  • людям із ознаками анемії, що тривало приймають препарати для пригнічення роботи імунної системи або проходили курс хіміотерапії.

У випадку переливання крові, проба на антиеритроцитарні антитіла дозволяє уникнути переливання несумісної крові та попередити розвиток ускладнень після процедури.

При розвитку гемолітичних анемій вкрай важливо відразу виконати пряму пробу Кумбса – це дозволить виключити або підтвердити аутоімунну причину анемії та, за необхідності, продовжити діагностичний пошук.

Як виконується аналіз

Для визначення наявності антиеритроцитарних антитіл використовують венозну кров. Саме в ній за допомогою сучасного аналізатора виявляють антитіла, що атакують еритроцити людини, що призводить до пошкодження та загибелі червоних клітин крові.

Пряма проба Кумбса оцінюється як:

  1. Позитивна – наявність антитіл до еритроцитів.
  2. Негативна – відсутність у крові людини антитіл, що атакують червоні кров'яні клітини.

Не існує переконливих даних про збільшення чи зменшення антитіл у крові людини у залежності від часу доби чи прийому їжі. 

Але, враховуючи загальні рекомендації та реологічні властивості крові, для отримання чіткого результату пробу Кумбса рекомендується виконувати зранку, натще. За неможливості виконання цих умов або при заборі крові у новонародженої дитини, кров на аналіз беруть у будь-який час доби, незалежно від прийому їжі. 

Вартість дослідження у лабораторії «МеДіС» представлена вище на сторінці. Термін виконання – 12 робочих днів. При цьому кров відправляється до спеціалізованої лабораторії у Німеччині, де й виконується проба з урахуванням усіх міжнародних стандартів діагностики.

275 грнЦіна у відділенні
248 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку