Імуноглобулін Е (IgE).

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Імуноглобулін Е- відповідає за розвиток алергічної реакції. Виробляється локально, переважно в підслизовому шарі тканин, які контактують із зовнішнім середовищем. Не проникає через трансплацентарний бар'єр. Термін напіврозпаду в сироватці становить 3-5 днів та 14 днів на мембранах опасистих клітин і базофілів.
Крім участі в алергічних реакціях I типу, імуноглобулін Е також бере участь у захисному протигельмінтному імунітеті.

Відхилення від норми

Підвищений рівень IgE може свідчити про: алергічні захворювання, бронхіальну астму, бронхоспазм, екзему, кропив'янку, набряк Квінке, запальні захворюваннях шкіри, гельмінтози, кандидомікоз, хронічну діарею, хвороби імунної системи, лімфосаркому.
Знижений рівень може свідчити про: прогресуючі пухлини, деякі різновиди агаммаглобулінемії.

Коли призначають?

Визначення загального IgЕ проводиться для виявлення алергії. Також цей показник використовується як додатковий метод для диференціювання атопічних захворювань з алергічним компонентом серед безлічі патологій, які мають клінічну картину астми, часті захворювання дихальних шляхів, хронічний риніт, дерматит, хронічна діарея та інші.

Рекомендації

Імуноглобулін Е є першочеговим аналізом у діагностиці алергії.

Додаткова інформація

Імуноглобулін IgE: аналіз в діагностичному центрі «МеДіс»

Імуноглобулінами називають протеїни, які виконують функції специфічних антитіл. Вони утворюються у відповідь на стимуляцію антигеном та відповідають за гуморальний імунітет. Зміни рівня імуноглобулінів спостерігаються при багатьох захворюваннях імунної системи. Виявлення IgE загального проводиться з метою діагностики атопічних алергічних захворювань.

Причини підвищення рівня імуноглобуліну IgE

Імуноглобулін IgE міститься, в основному, на клітинах шкіри, слизових оболонках (дихальні шляхи, шлунково-кишковий тракт), тучних клітинах, базофілах та у плазмі крові. Під час контакту з алергеном імуноглобулін Е утворює комплекс на поверхні клітин, провокує викид гістаміна, серотоніна та інших активних речовин. Це призводить до розвитку клінічних проявів анафілаксії, різних запальних реакцій, астми, риніту, бронхіту.  

Досліджуючи специфічні IgE в сироватці крові, можна виявити алергени, які викликають реакцію. Підвищений рівень імуноглобуліну Е відзначається в наступних випадках:

 • полінози;
 • бронхіальна астма;
 • астматичний бронхіт;
 • харчова алергія;
 • атопічний дерматит;
 • кропив’янка;
 • набряк Квінке;
 • синдром Стівенса-Джонсона;
 • сироваткова хвороба;
 • лікарська алергія;
 • синдром Лайєлла тощо.

Також причиною підвищеного рівня IgE можуть бути глистові інвазії, різні паразитарні інфекції, синдром Віскотта-Олдріча, IgE-мієлома, синдром гіперімуноглобулінемії. Знижений вміст може свідчити про розвиток  не-IgE-мієломи, синдрому атаксії-телеангіоектазії, про придбаний або вроджений дефіцит. Слід відзначити, що результати аналізів потребують грамотної розшифровки, яку повинен робити кваліфікований лікар після детального вивчення анамнезу пацієнта.

Аналіз на імуноглобулін Е: показання, підготовка до проведення дослідження

Аналіз на імуноглобулін Е призначається хворим на бронхіальну астму, атопічний дерматит, екзему, поліноми, харчову та інші види алергії, при підозрі на глистову інвазію. Дослідження дозволяє оцінити ризик розвитку алергічних захворювань у дітей, родичі яких мають алергопатологію.

Перед проведенням дослідження рекомендовано дотримуватися наступних рекомендацій:

 • забір крові здійснюється зранку натщесерце (після останнього легкого прийому їжі має пройти не менше 8 годин). Питний режим зберігається звичайним;
 • напередодні дослідження виключають алкоголь, каву, міцний чай, соки, паління, інтенсивні фізичні навантаження, прийом лікарських засобів (обговорюється з лікарем);
 • не варто здавати кров для лабораторної діагностики після фізіотерапевтичних процедур, рентгенологічного, ультразвукового та інших досліджень;
 • з метою контролю показників у динаміці рекомендовано здавати аналізи для повторних досліджень у тій же самій лабораторії в один час;
 • кров для дослідження необхідно здавати до початку прийому лікарських засобів або через певний час після завершення курсу лікування.

Про прийом лікарських препаратів необхідно заздалегідь попередити лікаря. Питання про доцільність проведення дослідження стану імунної системи під час загострення різних хронічних захворювань також вирішується лікарем.  

Здати тест на імуноглобулін Ig Е пропонуємо в діагностичному центрі «МеДіс». Дізнатися ціну та записатися на прийом можна на нашому сайті або за вказаними номерами телефонів. Ми гарантуємо якісне, своєчасне та точне проведення аналізів. Також здійснюємо дослідження інших показників стану імунної системи з використанням сучасного обладнання та якісних реактивів.

205 грнЦіна у відділенні
185 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку