Групи аналізів

Імуноглобулін А (ІgA)

Ціна: 125.00 грн
Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Імуноглобуліни захищають організм людини від проникнення в нього мікроорганізмів і чужорідних агентів. Вони містять антиген-зв'язуючу частину (Fab-фрагмент (fragment antigen binding - антиген-зв'язуючий фрагмент)) і Fc-фрагмент (fragment crystallizable - фрагмент, здатний до кристалізації), останній з яких може взаємодіяти з клітинами імунної системи і факторами комплементу. Частина імуноглобуліну Fab розпізнає антигени в розчині (наприклад, токсини) і антигени, пов'язані з мікроорганізмами (наприклад, бактерій, вірусів). Антигензв'язуюча ділянка може ініціювати пряму нейтралізацію токсинів, сенсибілізацію імунокомпетентних клітин, ослаблення вірусної інфекційності або розвиток реакції запалення.
Звичайним результатом інфекцій є збільшення вмісту в сироватці крові всіх класів імуноглобулінів. Підвищені рівні IgA виявляються при інфекційних захворюваннях в шкірі, кишечнику, дихальних шляхах і нирках. Злоякісна проліферація імуноглобулін-продукуючих клітин (плазматичних клітин) викликає підвищення в сироватці крові рівня окремого імуноглобуліну (плазмоцитома). Дефіцит імуноглобуліну може бути пов'язаний з синдромом втрати білка, спадковим дефіцитом або може бути вторинним по відношенню до лімфоїдних злоякісних новоутворень. Через сповільнену швидкость синтезу імуноглобуліну А його концентрація в сироватці крові у немовлят нижче, ніж у дорослих.


Відхилення від норми

Підвищений рівень IgA при: IgA мієломі, хворобі Ходжкіна, лімфомі, хронічних інфекційних захврюваннях, захворюваннях печінки,  IgA-нефропатії, ураженні слизових оболонок, аутоімунних захворюваннях, синдромі Віскотта-Олдрича, гістроінтерстиційних пухлинах.
Знижений рівень IgA при: агаммаглобулінемії, селективному дефіциті IgA, атопічному дерматиті, новоутвореннях лімфатичної системи, злоякісних анеміях, гемоглобінопатіях, мальабсорбції.


Коли призначають?

Визначення рівня  IgA використовується для діагностки рецедивуючих бактеріальних респіраторних інфекцій, парапротеїнемій, IgA-нефропатії, імунодефіцитів, целіакії, додаткового обстеження при аутоімунних захворюваннях, цирозі та гепатитах, гіпо- та гіпергаммаглобулінемії.


Рекомендації

Дане дослідження входить до алгоритму діагностики целіакії.Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

ОНЛАЙН ЗАПИС НА будь-які АНАЛІЗИ* 

*доступний не у всіх відділеннях
----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку