Імуноглобулін G (ІgG).

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Молекули імуноглобуліну G (IgG) складаються з двох легких ланцюгів (каппа або лямбда) і двох важких гамма ланцюгів. IgG становить приблизно 80% імуноглобуліну; його основним завданням є захист від мікроорганізмів, пряма нейтралізація токсинів і ініціювання реакції зв'язування комплементу. IgG є єдиним імуноглобуліном, здатним проникати через плацентарний бар'єр і забезпечувати пасивний імунний захист плода та новонародженого. Такий материнська захист поступово знижується до тих пір поки не почне розвиватися власна імунна система дитини (приблизно у віці шести місяців). Наближені до дорослих рівні в сироватці / плазмі крові досягаються до 18 місяців.

Відхилення від норми

Підвищення рівня IgG може мати місце при системному червоному вовчаку, хронічних захворюваннях печінки (інфекційному гепатиті і портальному цирозі печінки), інфекційних захворюваннях і муковісцидозі. Рівень моноклонального IgG підвищується при IgG-мієломі.

Зниження синтезу IgG виявляються при спадкових і набутих імунодефіцитних захворюваннях і дефіциті окремих підкласів IgG, таких як агаммаглобулінемія Брутоновского типу. Знижені концентрації IgG в сироватці і плазмі спостерігаються при ентеропатії з втратою білка, нефротичному синдромі і опіках шкіри. Підвищений метаболізм IgG виявляється при синдромі Віскотта-Олдріча, міотонічній дистрофії та при наявності антитіл до імуноглобулінів.

Коли призначають?

Дане дослідження використовують для діагностики та дифдіагностики інфекційних захворювань, вірусних та аутоімунних гепатитів, захворювань сполучної тканини, цирозу печінки, імунодефіцитних станів, моніторингу замісної терапії імуноглобуліном.

Рекомендації

Визначення рівня IgG є маркером імунної системи організму.

Додаткова інформація

Імуноглобулін IgG: особливості діагностики

Імунітет людини — це складна система, у якій антитіла (імуноглобуліни) виступають важливою ланкою. Вони розпізнають віруси, бактерії та інші чужорідні агенти. Саме імуноглобуліни подають сигнал імунним клітинам атакувати загрозу. Аналіз на антитіла дозволяє визначити загальний рівень імунітету, діагностувати інфекції, виявити різні порушення у функціонуванні імунної системи. Імуноглобуліни IgG є найбільш чисельним класом антитіл, які зустрічаються у плазмі крові (близько 75% від загальної кількості). Вони відіграють основну роль у формуванні довготривалого гуморального імунітету після перенесених інфекційних захворювань.

Показання для проведення аналізу імуноглобуліну G

Імуноглобуліни Ig G є особливими білковими молекулами, які продукуються плазматичними клітинами В-лімфоцитами. Імуноглобуліни можуть знаходитися в крові у вільному стані або прикріплюватись до поверхні «дефектних» клітин. Основний механізм — формування комплексів «антиген-антитіло».

Імуноглобуліни класу G мають відносно невелику молекулярну масу, тому здатні (єдині з усіх імуноглобулінів) долати плацентарний бар’єр, проникаючи від матері до плоду. Завдяки цьому забезпечується пасивний імунітет новонародженої дитини до деяких інфекційних захворювань. У крові плода та новонародженої дитини присутні лише материнські IgG.

Дослідження проводять про різних інфекційних процесах, гострих та хронічних хворобах печінки, аутоімунних захворюваннях, хронічному пієлонефриті, паразитарних інфекціях, ревматизмі тощо. Основними показниками для проведення аналізу є:

  • гострі або рецидивні бактеріальні респіраторні інфекції (синусити, пневмонії), а також отити, менінгіти, сепсис;
  • інфекційні захворювання;
  • хронічні вірусні та аутоімунні гепатити;
  • цироз та деякі інші захворювання печінки;
  • множинна мієлома;
  • дифузні захворювання сполучної тканини (дерматоміозит, ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак);
  •  ВІЛ-інфекція, СНІД;
  • онкологічні патології;
  • контроль замісної терапії імунодефіцитів імуноглобулінами.

При різних захворюваннях та станах може спостерігатися як підвищений, так і знижений вміст імуноглобулінів G.

Інтерпретація результатів аналізу імуноглобуліну G

Вміст імуноглобулінів даного класу підвищується при хронічних та поворотних інфекціях, аутоімунних та паразитарних захворюваннях, саркоїдозі, муковісцидозі, гранулематозі, ураженнях печінки тощо. Знижений рівень IgG спостерігається при онкології кровотворної та лімфатичної систем, при м’язовій дистрофії та деяких інших захворюваннях. У хворих на ВІЛ-інфекції рівень IgG може бути як критично високим, так і низьким — показники залежать від стадії захворювання та стану імунної системи.

Правильно інтерпретувати результати досліджень імуноглобуліну Ig G може лише лікар. При цьому враховуються не лише показники, вказані у бланку аналізу, а й стан пацієнта, симптоматика хвороби чи її відсутність, дані інших досліджень. Треба врахувати, що різні лабораторії можуть використовувати різні тест-системи. Саме тому з метою спостереження стану пацієнта в динаміці варто здавати аналізи в одних і тих самих лабораторіях.

Діагностичний центр «МеДіс» пропонує послуги з проведення великого спектру лабораторних досліджень, у тому числі й імуноглобулінів різних класів. Ціни на аналізи можна дізнатися на сайті або зателефонувавши нам. Також проводимо діагностику COVID-19 методом імуноферментного аналізу (ІФА) з метою виявлення антитіл класів IgA, IgМ та IgG. Комплексний аналіз дозволить отримати відповіді на питання щодо того, чи відбулося зараження вірусом, чи сформувався імунітет або чи долікований пацієнт.

135 грнЦіна у відділенні
122 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку