Групи аналізів

Імуноглобулін М (IgM)

Ціна: 125.00 грн
Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Імуноглобуліни захищають організм людини від проникнення в нього мікроорганізмів і чужорідних агентів. Вони містять антиген-зв'язуючу частину (Fab-фрагмент (fragment antigen binding - антиген-зв'язуючий фрагмент)) і Fc-фрагмент (fragment crystallizable - фрагмент, здатний до кристалізації), останній з яких може взаємодіяти з клітинами імунної системи і факторами комплементу. Частина імуноглобуліну Fab розпізнає антигени в розчині (наприклад, токсини) і антигени, пов'язані з мікроорганізмами (наприклад, бактерій, вірусів). Антигензв'язуюча ділянка може ініціювати пряму нейтралізацію токсинів, сенсибілізацію імунокомпетентних клітин, ослаблення вірусної інфекційності або розвиток реакції запалення.

Звичайним результатом інфекцій є збільшення вмісту в сироватці крові всіх класів імуноглобулінів. Підвищені рівні IgM виявлені під час захворювань клітин печінки (наприклад, гепатит, цироз печінки), аутоімунних захворювань і особливо при гострих і хронічних вірусних інфекціях. Злоякісна проліферація імуноглобулін-продукуючих клітин (плазматичних клітин) викликає підвищення в сироватці крові рівня окремого імуноглобуліну (плазмоцитома). Дефіцит імуноглобуліну може бути пов'язаний з синдромом втрати білка, спадковим дефіцитом або може бути вторинним відносно лімфоїдних злоякісних новоутворень. У зв'язку з повільним початком синтезу IgM концентрація IgM в сироватці крові у немовлят нижче, ніж у дорослих, не проникають трансплацентарно.


Відхилення від норми

Підвищений рівень IgМ вказує на: гіпер-IgM синдром, множинну мієлому IgМ-типу, макроглобулінемію Вальденстрема, вірусний гепатит, безсимптомну моноклональну IgМ гаммапатію, інфекційний мононуклеоз, гострі та хронічні гнійні, бактеріальні та паразитарні інфекції, внутрішньоутробні інфекції, ентеропатії, гепатит, цироз, ревматоїдний артрит.
Знижений рівень IgМ сигналізує про: агаммаглобулінемію, злоякісні новоутворення.


Коли призначають?

Визначення рівня Ig M використовується для діагостики бактеріальної інфекції, синдрому мальабсорбції, пренатальних інфекцій, аутоімунних захворювань, ревматоїдного артриту, цирозу печінки, гепатитів, онкологічних захворювань.


Рекомендації

IgM є маркером оцінки стану імунної системи.----------------------------------

ОНЛАЙН ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 
можливий у відділеннях у м. Львові по вул. Личаківська, 15,
вул. Шевченка, 16 та вул. Чупринки, 20

----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку