Дослідження проводять провідні спеціалісти, лікарі-патологоанатоми вищої категорії,
зокрема 
д.м.н., проф. Поспішіль Ю. О. та к.м.н., доц. Вовк В. І.

Біоматеріал може бути доставлений у будь-який медичний кабінет (пункт забору біоматеріалу) ДЦ «МеДіС».
Результати дослідження можна отримати згідно вказаного терміну виконання (+ один день на доставку) у медичному кабінеті ДЦ «МеДіС», куди був зданий біоматеріал.

Дослідження біопсійного матеріалу лімфатичних вузлів.

Тривалість виконання: 5 робочих днів
Визначення

Біопсія лімфатичних вузлів - це забір тканини з метою визначення характеру патологічного процесу. Дане дослідження лімфовузлів є важливим для виявлення метастазування пухлин.

Відповідно до наказу МОЗ України №81 від 12.05.1992, додатку 12
Патогістологічні дослідження проводяться з метою уточнення та підтвердження клінічного діагнозу, встановлення діагнозу в клінічно неясних випадках, для визначення початкових стадій захворювання, розпізнання різних за формою та походженням запальних, гіперпластичних та пухлинних процесів. Дослідження біопсійного та операційного матеріалу дозволяє судити про радикальність операції, динаміку патологічних процесів, про зміни, що виникли в тканинах чи новоутвореннях під впливом лікування тощо.

Процедура виготовлення гістологічного препарату триває 3-4 дні.
Основними етапами виготовлення фіксованих гістологічних препаратів є:

 1. Забір і фіксація матеріалу для дослідження (формалін, спирт та ін.).
 2. Промивка матеріалу (вода, спирт).
 3. Зневоднення і ущільнення (спирт, ксилол).
 4. Заливка (в парафін, або в целоїдин, або в желатин).
 5. Виготовлення зрізів на мікротомі (товщина 6-8 мкм).
 6. Фарбування зрізів та завершення виготовлення гістологічного препарату.

Біоматеріал піддається тривалій підготовці і тільки потім аналізу. Гістологія вимагає часу, пацієнт не отримає результати аналізів в той же день. Це обумовлено складністю методу, але виправдано його інформативністю і надійністю.

Коли призначають?

Дане дослідження використовується для діагностики онкологічних захворювань, при збільшенні лімфатичих вузлів без встановленої причини, при підозрі на інфекційне захворювання, для контролю проведеного лікування. 

Додаткова інформація

Біопсія лімфовузлів

Лімфатичні вузли відносяться до імунної системи людини, в них виробляються лейкоцити для боротьби з інфекцією. Вони здатні реагувати на присутність вірусної, бактеріальної інфекції, онкологічного процесу.

Лімфатичні вузли розташовані на шиї, грудях, животі, в паху, пахвових западинах і деяких внутрішніх органах. Вони є частиною лімфатичної системи і пов'язані між собою судинами, по яких рухається лімфа. Лімфовузли в нормальному стані невеликі, округлі, у здорової людини майже не прощупуються.

При різних патологіях лімфатичні вузли на шиї, пахвах або в паху можуть збільшуватися і ставати хворобливими. Збільшення лімфатичних вузлів, зазвичай, означає інфекцію. Але їх збільшення також може бути викликано порізами шкіри, глибокими подряпинами або укусами комах, нанесенням татуювання, реакцією на ліки або онкологією. При стійкому збільшенні лікар порекомендує здати біопсію лімфовузлів.

Біопсія що це таке

Біопсія - це метод забору клітин або тканин з організму, що дозволяє отримати зразки для подальшого дослідження під мікроскопом (цитологічного, гістологічного і імуногістохімічного аналізу).  

Показання для проведення біопсії лімфовузла

 • розмір лимфоузла 1 см або більше;
 • лімфаденопатія, причину якої не вдається встановити;
 • збільшені лімфовузли з підозрою на пухлину;
 • збільшені лімфовузли плюс симптоми, схожі з тими, що бувають при інтоксикації.

Протипоказання

Список протипоказань до проведення процедури невеликий. Так, не проводиться біопсія лімфатичного вузла шиї при вираженій деформації хребта з розвитком патологічного кіфозу (прогину вперед). Крім того, не проводиться пункція лімфатичного вузла або інші варіанти забору матеріалу при різких порушеннях згортання крові через ризик сильної кровотечі. Також тимчасово буде під забороною біопсія лімфатичних вузлів при наявності гнійних порізів, інфекції або різних висипань на шкірі в області місця забору матеріалу.

Відносними протипоказаннями можуть служити інфекції, лихоманка, вагітність і деякі інші стани, які визначає лікар.

Різновиди біопсії лімфатичних вузлів

У загальній лікарській практиці при виборі способу проведення біопсії прийнято орієнтуватися на розмір лимфоузла. Біопсія лімфатичних вузлів буває двох основних видів:

 • пункційна - тонкоголкова і трепан-біопсія, які розрізняються видом голок;
 • відкрита біопсія - проводиться під загальною анестезією і при цьому повністю видаляється весь вузол.

Скільки триває біопсія лімфовузлів

 • пункція поверхневого лімфатичного вузла - до 10 хвилин;
 • пункція глибоких лімфовузлів, пункція під контролем УЗД або рентгена - до 30 хвилин.

Процедура біопсії лімфовузла абсолютно безпечна, так як на ділянках, де вона проводиться, немає ні кровоносних судин, ні нервових закінчень.

Отриманий зразок тканини відправляють в лабораторію на цитологічне або гістологічне дослідження, де вивчають зрізи живих тканин або їх клітинну структуру. Результати біопсії, зазвичай, готові через 2-7 днів.

Підготовка до біопсії лімфовузла

Швидше за все, лікар попросить вас здати аналізи крові і сечі, тест на згортання крові, зробити УЗД, рентген та МРТ.

Крім того, за кілька днів до операції потрібно буде утримуватися від алкоголю, протизапальних препаратів і препаратів для розрідження крові, а за 8 годин - від їжі і пиття.

Для проведення біопсії лімфовузла на шиї, пункції надключичного лимфоузла, пахвових лімфовузлів або в паху, будь-якому іншому місці, необхідна певна підготовка. Потрібно повідомити лікаря, якщо:

 • ви приймаєте будь-які ліки або БАДи, лікувальні трави;
 • є алергія на певні препарати, в тому числі на анестетики;
 • раніше виникала реакція на латекс;
 • постійно п'єте розріджувачі крові або якщо у вас були проблеми з кровотечею;
 • вагітні або є висока ймовірність вагітності.

Якщо біопсія лімфатичного вузла буде проводитися під місцевою анестезією, вам не потрібно нічого робити для підготовки.

Якщо процедура буде проводитися під загальною анестезією (біопсія лімфовузла середостіння, біопсія грудних лімфовузлів), точно виконуйте вказівки про те, коли слід припинити їсти і пити, в іншому випадку операція може бути скасована.

Реабілітація

Після процедури реабілітація не потрібна. Рекомендується виконувати поради лікаря:

 • утримувати рану після біопсії чистою і сухою;
 • накладати стерильну пов'язку і обробляти область антисептиком;
 • при відкритій біопсії шви знімаються на 5-7 добу.

У разі виникнення хворобливих відчуттів можуть бути прописані знеболюючі та протизапальні препарати.

У діагностичному центрі Медіс можна виконати пункцію або біопсію лімфовузлів, причому ціна маніпуляції буде цілком доступною. Перед проведенням необхідна консультація лікаря та обстеження, які можуть бути включені у вартість біопсії лімфовузла або проводяться окремо. Детальніше можна дізнатись за телефоном клініки або на сайті.

220 грнЦіна у відділенні
198 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку