Відхилення від нормиПідвищений рівень тропоніну І також характерний для таких захворювань як: міокардит, серцева недостатність, ТЕЛА, ДВЗ-синдром, інсульт, хронічна ішемічна хвороба серця, нестабільна стенокардія, оперативне втручання на серці, травма серця.
Додаткова інформаціяАналіз крові на тропонін – перевірка здоров'я серця
Аналіз крові на тропонін – дослідження, яке необхідне для підтвердження або спростування ризику інфаркту міокарда. Тропоніни представлені в серцевому м’язі, й окремі типи цих білків не потрапляють у кров. При виявлені тропоніну І в кров’яному руслі роблять висновок про ступінь пошкодження міокарда. Концентрація напряму залежить від об’єму пошкодження органу.
Для чого використовується дослідження
Діагностичний центр «МеДіС» пропонує пройти діагностику на вміст тропоніну І в крові за 1 робочий день для виявлення пошкоджень міокарду. Результати дозволяють провести диференційну діагностику в пацієнтів із такими станами:
- гострий біль в області серця;
- больовий синдром у плечовому поясі;
- болі в грудині;
- запаморочення.
Зазвичай при підозрі на пошкодження серцевого м’яза аналіз призначається разом з іншими маркерами: креатинкіназа МВ та міоглобін. Але тропонін І є золотим стандартом у виявленні інфаркту, тому що він більш специфічний, ніж інші показники.
Тест також використовується для оцінки ступеню пошкодження серцевого м’яза і відокремлення болю в грудній зоні, викликаного несерцевими причинами. Якщо пацієнт відчував біль та дискомфорт протягом декількох днів, але не звертався до лікаря, а тропонін І все ще підвищений – відбулося пошкодження тканин міокарда.
Тест на тропонін також призначається:
- до та після ангіопластики, стентування, коронарного шунтування для виявлення можливих ушкоджень органу;
- при підозрі на запальні хвороби серцевих тканин.
Для встановлення остаточного діагнозу кардіолог або кардіохірург може призначати комплексні дослідження на всі маркери серцевих ушкоджень.
Причини підвищення
Основна причина підвищення концентрації тропоніну І в крові – загибель клітин серцевого м’язу, що найчастіше відбувається при інфаркті міокарда. Після цього рівень залишається підвищеним ще протягом двох тижнів.
Позитивний результат аналізу також може вказувати на такі причини:
- міокардит – інфекційне ураження серця;
- перикардит – запалення серцевих оболонок;
- травма органу, у тому числі хірургічна;
- тромбоемболія легеневої артерії – закупорка легеневої артерії згустком крові, що спричиняє обмеження кровотоку в зоні легень.
Концентрація тропоніну підвищується після інтенсивного фізичного навантаження навіть у здорових людей.
Для діагностування інфаркту замало тільки результату тесту, хоча він і є головним маркером. Лікар також зверне увагу на характер больового синдрому, стан пацієнта, ЕКГ, результати загальних клінічних досліджень.
Комплексне дослідження
До складу комплексної діагностики входять такі лабораторні дослідження:
- міоглобін;
- креатинкіназа загальна;
- креатинкіназа МВ;
- АлАТ, АсАТ;
- ЛДГ 1,2 фракції.
Інструментальні методи: УЗД, ЕКГ, МРТ серця за потреби.
Симптоми інфаркту міокарда
Чим більше площа ураження органу, тим інтенсивніше клінічна картина:
- сильний біль у грудній клітці;
- зростаюче відчуття страху, занепокоєння;
- болі в щелепах, руках, шиї, спині;
- порушення серцевого ритму;
- важкість дихання, пітливість.
Помітивши такі ознаки, варто відразу звернутися до швидкої допомоги та отримати консультацію кардіолога для швидкої корекції стану.
Аналіз крові на тропонін у «МеДіС»
Пропонуємо високоточне дослідження концентрації тропонінів у крові з результатом за 1 робочий день. Отримати результати діагностики можна без повторного візиту до лабораторії. Якщо лікар призначає додаткові аналізи, ми можемо виконати їх протягом 3-х днів без повторного забору крові. Комфортна діагностика для вашого здоров’я!