Групи аналізів

Загальний аналіз крові (Complete blood count) з диференційованим підрахунком лейкоцитів (WBC-Diff)

Ціна: 168.00 грн
Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою (розгорнутий) - відображає загальний стан всієї системи кровотворення, дозволяє загалом оцінити основні функції крові, наявність і активність патологічного процесу в організмі.

Загальний аналіз крові з формулою включає такі показники:
-Моноцити (Mоnocytes)
-Лімфоцити (Lymphocytes)
-Еозинофіли (Eosinophils)
-Базофіли (Basophils)
-Сегментоядерні нейтрофіли (Segmented neutrophils)
-Паличкоядерні нейтрофіли (Band neutrophils)
-Лейкоцити (WBC)
-Еритроцити (RBC)
-Гемоглобін (HGB)
-Гематокрит (HCT)
-MCV (Середній об'єм еритроцитів)
-MCH (Середній вміст гемоглобіну в еритроциті)
-MCHC (Середня концентрація гемоглобіну в еритроциті)
-Тромбоцити (PLT)
-ШОЕ (ESR)

Показники, які входять до ЗАК з ручним підрахунком лейкоцитарної формули:

Еритроцити -  це червоні кров’яні тільця, які містять гемоглобін і завдяки йому транспортують кисень з легень до тканин і виводять вуглекислий газ у зворотному напрямку. 
Гемоглобін – один з найважливіших компонентів еритроцитів, який забарвлює кров у червоний колір, основною функцією якого є транспортування кисню до всіх тканин та органів.
Гематокрит – співвідношення об’єму еритроцитів до рідинної частини крові.
Такі показники як: середній об’єм еритроцитів, середній вміст гемоглобіну в еритроцитах, середня концентрація гемоглобіну в еритроцитах здебільшого використовуються для діагностики та диференційної діагностики анемій.
Тромбоцити – клітини, основна функція яких полягає у згортанні крові.
ШОЕ (швидкість осідання еритроцитів) – відхилення даного показника від норми свідчить про наявність запального або патологічного процесу в організмі людини. Зазвичай ШОЕ підвищується не відразу, а на 2-4 добу захворювання, при чому максимальне підвищення спостерігається на початку одужання.
Лейкоцитарна формула - це відсоткове співвідношення різних видів лейкоцитів. Має велике значення в діагностиці інфекційних та гематологічних захворювань.
Лейкоцити, або як їх ще називають, білі кров’яні тільця, основною функцією яких є захист організму від чужорідних агентів.
Базофіли – так звані «тучні клітини», які беруть участь у запальних процесах та алергічних реакціях.
Еозинофіли – беруть участь у боротьбі за паразитарними інвазіями та алергією.
Нейтрофіли – забезпечують боротьбу з бактерійними інфекціями та видалення загиблих клітин в результаті цієї боротьби. В крові присутні сегментоядерні  та невелика кількість паличкоядерних нейтрофілів.
Лімфоцити – це імунна відповідь організму. Розрізняють Т-лімфоцити та В-лімфоцити.
Моноцити – є частиною фагоцитарної системи, виконують функцію видалення чужорідних часток та непрацездатних клітин, приймають участь у запальних процесах та знищенні бактерій.


Відхилення від норми

Моноцити (Mоnocytes)
Збільшення
кількості характерне для інфекційного мононуклеозу, вірусних та грибкових інфекцій, туберкульозу, сифілісу, захворювань крові. Зниження - для апластичної анемії, інфекції з нейтропенією.


Лімфоцити (Lymphocytes)
Підвищення
рівня вказує на грип, аденовіруси, інфекційний мононуклеоз, гепатит, кашлюк, вітрянка, краснуха, туберкульоз, дифтерія, сифіліс, токсоплазмоз. Зниження - на імунодефіцитні стани, ниркову недостатність.


Еозинофіли (Eosinophils)
Підвищення
рівня еозинофілів характерне для паразитарних захворювань, бронхіальної астми, алергій, екземи, скарлатини. Зниження - для черевного тифу, дизентерії, сепсису.


Базофіли (Basophils)
Збільшення
кількості яких притаманне для вітряної віспи, алергічних реакцій, хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, хвороб крові.


Сегментоядерні нейтрофіли (Segmented neutrophils) 
Збільшення (зсув вправо) – частки сегменточядерних нейтрофілів спостерігається при спадковій гіперсегментації, мегалобастних анеміях, захворюваннях нирок та печінки.

Паличкоядерні нейтрофіли (Band neutrophils)
Збільшення (зсув вліво) – в  крові паличкоядерних нейтрофілів, відображає важкість патологічного процесу. Зсув лейкоцитарної формули вліво є прогностичною ознакою інфекційних захворювань, стану після кровотеч та захворювань крові.

Лейкоцити (WBC)
Фізіологічне зростання
можливе при вагітності, після фізичного та психоемоційного перенавантаження. Лейкоцитоз, тобто підвищення рівня, характерний для бактерійних інфекцій, запалення, інтоксикації та алергії. Лейкопенія (зниження) є ознакою вірусних інфекцій та анафілактичного шоку.

Еритроцити (RBC)
Надлишок
еритроцитів свідчить про захворювання серця та легень. Зниження рівня - про анемію. Проте зміна кількості еритроцитів не завжди є індикатором захворювання, підвищення рівня притаманне для жителів гірської місцевості, зниження спостерігається під час менструації.

Гемоглобін (HGB)
Низький
рівень гемоглобіну може бути ознакою анемії, неповноцінного харчування та результатом виснажливих дієт. Підвищення гемоглобіну свідчить про нестачу насичення киснем тканин, вроджені вади серця, куріння, значні фізичні та психічні навантаження.

Гематокрит (HCT)
Підвищення
може бути наслідком опікової хвороби, перитоніту. Зниження свідчить про анемію.

Тромбоцити (PLT)
У людей, які не мають порушень в системі кровотворення, підвищення рівня спостерігається після інтенсивного фізичного навантаження, травматичних пошкоджень, а також у курців. Зниження рівня характерне під час менструації, вагітності, інфекційних захворювань.

ШОЕ (ESR)
Прискорена
ШОЕ характерна для інфекційних, запальних захворювань, анемій, вагітності та менструації. Сповільнена характеризує еритроцитози, анафілактичний шок, недостатність кровообігу.


Коли призначають?

Загалом можна сказати, що ЗАК доцільно здавати для діагностики порушень системи кровотворення та анемій. Лейкоцитарна формула допоможе в діагностиці інфекційних захворювань.


Рекомендації

Загальний аналіз крові є маркером більшості відхилень організму від норми, саме тому він є рутинним та стартовим аналізом в діагностиці, якщо не всіх, то більшості захворювань. Даний аналіз є простим, але водночас дуже важливим, тож не забувайте здавати його натщесерце!МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку