Тропонін І (Troponin I).

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Примітка

На дане дослідження в неділю забір не виконуємо!

Визначення

Тропонін I - глобулярний регуляторний білок, який міститься в клітинах серцевого м'яза та бере участь в м'язовому скороченні. Визначення тропоніну є маркером інфаркту міокарда. Аналіз на тропонін підтверджує або ж виключає інфаркт міокарда у осіб з наявністю симптомів даного захворювання.
 

Відхилення від норми

Підвищений рівень тропоніну І також характерний для таких захворювань як: міокардит, серцева недостатність, ТЕЛА, ДВЗ-синдром, інсульт, хронічна ішемічна хвороба серця, нестабільна стенокардія, оперативне втручання на серці, травма серця. 
 

Коли призначають?

Призначають при: наявності симптомів інфаркту міокарда, моніторингу та оцінці гострих коронарних синдромів. Є маркером пошкодження міокардіоцитів.

Рекомендації

Інтерпретувати результати даного аналізу повинен лікар, не варто ставити діагноз лише на основі результатів.

Додаткова інформація

Аналіз крові на тропонін – перевірка здоров'я серця

Аналіз крові на тропонін – дослідження, яке необхідне для підтвердження або спростування ризику інфаркту міокарда. Тропоніни представлені в серцевому м’язі, й окремі типи цих білків не потрапляють у кров. При виявлені тропоніну І в кров’яному руслі роблять висновок про ступінь пошкодження міокарда. Концентрація напряму залежить від об’єму пошкодження органу.

Для чого використовується дослідження

Діагностичний центр «МеДіС» пропонує пройти діагностику на вміст тропоніну І в крові за 1 робочий день для виявлення пошкоджень міокарду. Результати дозволяють провести диференційну діагностику в пацієнтів із такими станами:

 • гострий біль в області серця;
 • больовий синдром у плечовому поясі;
 • болі в грудині;
 • запаморочення.

Зазвичай при підозрі на пошкодження серцевого м’яза аналіз призначається разом з іншими маркерами: креатинкіназа МВ та міоглобін. Але тропонін І є золотим стандартом у виявленні інфаркту, тому що він більш специфічний, ніж інші показники.

Тест також використовується для оцінки ступеню пошкодження серцевого м’яза і відокремлення болю в грудній зоні, викликаного несерцевими причинами. Якщо пацієнт відчував біль та дискомфорт протягом декількох днів, але не звертався до лікаря, а тропонін І все ще підвищений – відбулося пошкодження тканин міокарда.

Тест на тропонін також призначається:

 • до та після ангіопластики, стентування, коронарного шунтування для виявлення можливих ушкоджень органу;
 • при підозрі на запальні хвороби серцевих тканин.

Для встановлення остаточного діагнозу кардіолог або кардіохірург може призначати комплексні дослідження на всі маркери серцевих ушкоджень.

Причини підвищення

Основна причина підвищення концентрації тропоніну І в крові – загибель клітин серцевого м’язу, що найчастіше відбувається при інфаркті міокарда. Після цього рівень залишається підвищеним ще протягом двох тижнів.

Позитивний результат аналізу також може вказувати на такі причини:

 • міокардит – інфекційне ураження серця;
 • перикардит – запалення серцевих оболонок;
 • травма органу, у тому числі хірургічна;
 • тромбоемболія легеневої артерії – закупорка легеневої артерії згустком крові, що спричиняє обмеження кровотоку в зоні легень.

Концентрація тропоніну підвищується після інтенсивного фізичного навантаження навіть у здорових людей.

Для діагностування інфаркту замало тільки результату тесту, хоча він і є головним маркером. Лікар також зверне увагу на характер больового синдрому, стан пацієнта, ЕКГ, результати загальних клінічних досліджень.

Комплексне дослідження

До складу комплексної діагностики входять такі лабораторні дослідження:

 • міоглобін;
 • креатинкіназа загальна;
 • креатинкіназа МВ;
 • АлАТ, АсАТ;
 • ЛДГ 1,2 фракції.

Інструментальні методи: УЗД, ЕКГ, МРТ серця за потреби.

Симптоми інфаркту міокарда

Чим більше площа ураження органу, тим інтенсивніше клінічна картина:

 • сильний біль у грудній клітці;
 • зростаюче відчуття страху, занепокоєння;
 • болі в щелепах, руках, шиї, спині;
 • порушення серцевого ритму;
 • важкість дихання, пітливість.

Помітивши такі ознаки, варто відразу звернутися до швидкої допомоги та отримати консультацію кардіолога для швидкої корекції стану.

Аналіз крові на тропонін у «МеДіС»

Пропонуємо високоточне дослідження концентрації тропонінів у крові з результатом за 1 робочий день. Отримати результати діагностики можна без повторного візиту до лабораторії. Якщо лікар призначає додаткові аналізи, ми можемо виконати їх протягом 3-х днів без повторного забору крові. Комфортна діагностика для вашого здоров’я!

280 грнЦіна у відділенні
252 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку