С-реактивний білок (CRP, кількісне визначення).

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

C-реактивний білок є класичним гостофазним білком. Він синтезується в печінці і складається з п'яти однакових поліпептидних ланцюгів. CRP є найбільш чутливим з реактантів гострої фази і його концентрація швидко збільшується протягом запального процесу. Відповідь CRP часто передує появі клінічних симптомів, в тому числі лихоманки. У здорових людей CRP є слідовим білком. Після прояву гострофазної відповіді концентрація CRP сироватки швидко і значно підвищується. Підвищення починається протягом 6-12 годин, а пікове значення досягається протягом 24-48 годин. Рівні вище 100 мг/л пов'язані з сильним впливом, таким як серйозна травма і важка інфекція (сепсис). Відповідь CRP може бути менш виражений у пацієнтів, які страждають захворюваннями печінки.

Відхилення від норми

Наявність підвищеної концентрації CRP в сироватці крові зазвичай є важливим прогностичним показником, який вказує на наявність бактеріальної або вірусної інфекції, ревматоїдного артириту, атеросклерозу, інфаркту міокарада, сепсису, пошкодження тканин, цукрового діабету.

Коли призначають?

Тести на CRP використовуються для визначення системних запальних процесів; для оцінки лікування бактеріальних інфекцій за допомогою антибіотиків; для визначення внутрішньоутробних інфекцій з супутнім передчасним розривом плодового міхура; для диференційної діагностики активної та неактивної форми захворювання з поєднаною інфекцією, для терапевтичного спостереження за ревматоїдним артритом і оцінки протизапальної терапії; для визначення наявності післяопераційних ускладнень на ранній стадії.

Рекомендації

Важливо пам'ятати що куріння та зайва вага сприяють збільшенню концентрації С-реактивного білка.

Додаткова інформація

Аналіз на С реактивний білок (CRP)

С-реактивний білок (СРБ) - найбільш високочутливий показник пошкодження тканин при запаленні, некрозі, травмі. У крові здорової людини СРБ відсутній або виявляється в мінімальних кількостях. Виробляється він переважно клітинами печінки (гепатоцитами), як реакція на потрапляння в організм людини збудників інфекцій, на травму, а також при системних захворюваннях сполучної тканини (ревматичних захворюваннях).

СРБ стимулює імунні реакції в організмі, активує його захисні системи і має високу кореляцію з активністю захворювання і стадією процесу, тобто його концентрація стає тим вище, чим активніше запалення (інфекційне або аутоімунне) і більш широка зона ушкодження тканин при некрозі або травмі. Тому С-реактивний білок називають білком «гострої фази».

У чому цінність аналізу крові на СРБ

Доведено, що CRP в крові - це індикатор гострої фази патологічних і запальних станів. Він практично миттєво реагує на зміни в організмі. Його кількість підвищується майже відразу у відповідь на захворювання, травму і також швидко знижується при нормалізації стану.

Аналіз крові на СРБ допомагає:

 • виявити приховані, уповільнені запальні процеси без явних ознак прояву;
 • визначити пухлинні утворення (білок в цих випадках буде постійно підвищений);
 • розпізнати аутоімунні захворювання;
 • відрізнити серцевий напад від інфаркту міокарда (в останньому випадку показники підвищуються);
 • допомагає виявити хронічні вогнища запалення, які можуть роками не турбувати пацієнта;
 • діагностувати патологічні порушення в судинній системі;
 • спрогнозувати можливі ускладнення при гіпертонічній і ішемічній хворобах серця.

Показання

 • підготовка до проведення ангіопластики;
 • обстеження пацієнтів старшого віку в профілактичних цілях;
 • високий артеріальний тиск;
 • ішемічна хвороба серця;
 • прийом сатину і аспірину (для контролю ходу терапії);
 • виконання коронарного шунтування;
 • оцінки лікування бактеріальних інфекцій за допомогою антибіотиків;
 • для терапевтичного спостереження за ревматоїдним артритом і оцінки протизапальної терапії; 
 • для визначення наявності післяопераційних ускладнень на ранніх стадіях.

Помірне тимчасове підвищення СРБ може спостерігатися при різних фізіологічних станах, таких як вагітність чи важке фізичне навантаження. Незначне збільшення даного показника може спостерігатися при безсонні і депресії.

Знижений рівень С-реактивного білка клінічного значення не має. Подібна картина може відзначатися на тлі прийому протизапальних препаратів, статинів і біологічних добавок, що містять магній.

Підготовка до процедури

Здавати кров переважно вранці натщесерце, після 8-14-годинної перерви в прийомі їжі. Не можна пити соки, чай і кава. Воду пити дозволяється. Не слід палити мінімум за 30 хвилин до забору крові. За 2-3 дні до дослідження слід виключити фізичні навантаження.

При необхідності можна здавати аналіз на СРБ через 4-6 годин після легкого прийому їжі.

Що може вплинути на результати

На результати дослідження може вплинути цілий ряд факторів:

 • Інтенсивні фізичні навантаження, які слід виключити перед здачею аналізів, так як вони можуть призводити до пошкодження м'язової тканини і, відповідно, підвищенню СРБ. Особливо це стосується спортсменів і людей, які регулярно відвідують спортзали: будь-яка травма м'язів веде до підвищення рівня СРБ.
 • прийом знеболюючих і жарознижуючих засобів з групи нестероїдних протизапальних препаратів може знижувати реально існуючий рівень СРБ за рахунок зменшення запальних процесів. Є дані, що подібною дією володіють і статини, що застосовуються для зниження рівня холестерину в крові;
 • наявність імплантів і трансплантатів в організмі;
 • вживання алкоголю або жирної їжі напередодні дослідження.

Здати тест CRP можна в діагностичному центрі Медіс. Наші лабораторії облаштовані сучасним аналітичним обладнанням. Тому, якщо ви правильно підготуєтесь до аналізу, ми гарантуємо високу точність результатів та доступні ціни. Отримати додаткову інформацію ви можете за номером телефону, вказаним на сайті.

140 грнЦіна у відділенні
126 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку