Феритин (Ferritin).

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Феритин - сполука, яку утворюють залізо та білок апоферитин. Феритин є найбільшим депо заліза в організмі людини, знаходиться в клітинах печінки, селезінки, червоного кісткового мозку, клітинах-попередниках еритроцитів та сироватці крові. Не зважаючи на те, що кількість феритину в крові невелика, її цілком достатньо для того, щоб використати в якості маркера рівня заліза. Зниження вмісту феритину в сироватці крові є першим показником зменшення запасів в організмі.

Відхилення від норми

Підвищення рівня феритину свідчить про: надлишок заліза, запальні захворювання, гемолітичну анемію, голодування, захворювання печінки, лімфогранулематоз, ревматоїдний артрит.
Знижений рівень притаманний для дефіциту заліза, в тому числі, у жінок під час вагітності.

Коли призначають?

Визначення рівня феритину використовують для диференційної діагностики анемій, діагностики гемохроматозу, пухлин, інфекційних та запальних захворювань.

Рекомендації

Важливий, як маркер діагностики запасів заліза в організмі.

Додаткова інформація

Аналіз на феритин

Найбільш точним показником рівня вмісту заліза в організмі людини є концентрація феритину в крові. Ферритин - це особливий білок в сироватці крові, який містить у своєму складі залізо. Саме в такому вигляді утворюється життєво важливий запас сироваткового заліза в організмі.

Він міститься в м'язах, печінці, селезінці, кістковому мозку, ретикулоцитах (клітинах-попередниках еритроцитів) і сироватці крові і є формою резерву заліза в організмі людини - одна молекула феритину може пов'язувати до 4 000 атомів заліза. При нестачі в організмі заліза починає використовуватися феритиновий запас. Завдяки цьому рівень заліза в крові залишається відносно постійним.

Основна біологічна функція феритину - депонування іонів заліза Fe3 +, які у вільному стані токсичні для організму навіть в низьких концентраціях. Ферритин присутній в сироватці в невеликій кількості, його особливістю є порівняно низький вміст заліза. Показник сироваткового феритину - важливий діагностичний тест при багатьох захворюваннях, пов'язаних з порушенням метаболізму заліза, а так само при залізодефіцитних станах.

У яких випадках потрібно здати аналіз на феритин

Зниження рівня феритину в плазмі крові служить індикатором залізодефіциту і може свідчити про анемію (малокрів'я). Найбільш частими проявами цього стану є слабкість і стомлюваність, сонливість, блідість шкірних покривів, головний біль, запаморочення, потемніння в очах і шум у вухах при зміні положення тіла.

Недолік феритину спостерігається при таких захворюваннях, як залізодефіцитна і гемолітична анемії, порушення всмоктування заліза (мальабсорбція).

Висока концентрація може свідчити про такі патології як захворювання печінки, порушеннях в системі кровотворення, злоякісних пухлинах, артритах, інфарктах, інсультах.

Дослідження на рівень феритину в крові є частиною процедури клінічної діагностики анемії і визначення її типу, а також брак в організмі вітаміну В12 і ряду інших хронічних захворювань внутрішніх органів.

Призначається терапевтом, гематологом або гастроентерологом  при наявності відхилень в результатах загального і біохімічного аналізу крові, а також при скаргах пацієнта на запаморочення, швидку стомлюваність, слабкість в ногах, задишку, болі в суглобах і в животі, збої серцевого ритму.

Що саме визначається в процесі аналізу

Відбувається вимірювання концентрації феритину в зразку сироватки крові пацієнта за допомогою методу імунотурбідіметріі.

Інтерпритація результатів. Норми феритину в крові

У нормі у чоловіків Ferritin в крові міститься в кількості 20-250 мкг / л, для жінок норма нижче - від 10 до 120 мкг / л.

Підготовка до дослідження

Взяття крові проводиться натщесерце. Між останнім прийомом їжі і взяттям крові повинно пройти не менше 8 годин (бажано - не менше 12 годин). Сік, чай, кава - не допускаються. Можна пити воду. Напередодні уникати харчових перевантажень. Виключити фізичне та емоційне перенапруження і не курити 30 хвилин до здачі крові.

Здати тест на феритин можна в нашому діагностичному центрі Медіс за доступною ціною. Отримати додаткову інформацію ви можете за номерами телефонів, вказаними на сайті.

250 грнЦіна у відділенні
225 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку