Інтерлейкін 6 (IL6), СІТО.

Тривалість виконання:
Визначення

Інтерлекін-6 - плейотропний цитокін з широким спектром функцій. Раніше був відомий, як інтерферон-β2, фактор росту плазмоцитоми і фактор, що стимулює гепатоцити. Пізніше його описували, як фактор 2, стимулюючий В-клітини людини (BSF2). У 1988 році було запропоновано назвати його IL-6, оскільки подальші дослідження показали, що цей білок проявляє активність не тільки щодо В-клітин, але і Т-клітин, гемопоетичних стовбурових клітин, гепатоцитів і клітин мозку.

Цитокіновий шторм - це явище, коли імунна система виробляє надмірну кількість імунних клітин, які виділяють білки-месенджери, відомі як цитокіни. Цей надлишок цитокінів може призвести до запалення в легенях, яке у важких випадках може призвести до летального результату.
Цитокінові бурі спостерігаються при різних вірусних та бактеріальних інфекціях, включаючи гепатит, ВІЛ та коронавірус, а також у пацієнтів, які отримують певні методи лікування, такі як терапія CAR-T, яка використовується для атаки ракових клітин.
Вчені дослідили, що при важкому перебігу коронавірусної інфекції захворювання протікає в два етапи. Спочатку імунна система відповідає на вірус швидко та ефективно. Після чого її реакція стає агресивною, що в свою чергу призводить до вироблення надмірної кількості цитокінів, яке призводить зі сторони дихальної системи до:

  • запалення легень
  • гострого дистрес-синдрому
  • дихальної недостатності.

При впливі на організм в цілому підвищує запальні процеси та сприяє загостренню хронічних захворювань серцево-судинної та дихальної системи, а також порушує роботу печінки та обміну речовин.

Відхилення від норми

Вироблення IL-6 швидко посилюється в ході гострих запальних реакцій, пов'язаних з пошкодженням, травмою, стресом, інфекцією, смертю мозку, новоутворенням і іншими патологічними станами.  Концентрації IL-6 у пацієнтів з травмами можуть служити попередниками пізніх ускладнень хірургічного лікування або маркером недіагностованих ушкоджень або ускладнень. Послідовні вимірювання IL-6 в сироватці або плазмі крові пацієнтів, що поступили у відділення інтенсивної терапії та реанімації, успішно застосовувалися для оцінки ступеня тяжкості SIRS (Синдрому системної запальної відповіді), сепсису і септичного шоку, а також для прогнозування клінічного результату у таких пацієнтів. Визначення IL-6 також рекомендовано для використання в якості раннього маркера сепсису новонароджених. Крім того, IL-6 відіграє роль у розвитку хронічного запалення, наприклад при ревматоїдному артриті.

Коли призначають?

Дане дослідження використовується для ранньої діагностики гострих запальних реакцій, інфекцій, сепсису, ревматоїдного артириту, новоутворень. Використовується, як маркер "цитокінового шторму" під час лікування коронавірусу. Залежно від результатів даного аналізу приймається рішення про подальше лікування пацієнта, хворого на коронавірус.

Рекомендації

Дане дослідження є незамінним маркером для лікарів при діагностиці ускладнень та сепсису.
Також є важливим маркером "цитокінового шторму", зокрема під час коронавірусу.

1150 грнЦіна у відділенні
1035 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку